Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzmir'de MS, nöropati, veya demiyelinizan hastalıklarından tedavi gören var mı?

tandorelli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İzmir'de MS, nöropati, CIDP veya demiyelinizan hastalık tedavisinde olan arkadaşlar, merhaba. Şu an saydığım bu hastalıkları ön tanısı ile doktor doktor geziyor, son gittiğim çok genç bir nörolog reçetesi ile Neurontin ve Nootropil ve B vitamini alıyorum. Halen teşhis edilmedi. Gece uykuda üst bacağımda aniden korkunç ağrılı elektrik çarpması 10 sn kadar hissederek acı ile uyanıyorum ve üç haftadır artık ağrı yeri sabitledi, yürürken ağrı edeni ile zorlanıyorum. Sağ tarafımda çok yeni güç kaybı başladı, gözlerimde görme azalması ve baş dönmesi üç hafta önce sadece 5 gün sürüp azaldı. Ancak bu elektroşoklar korkunç, daha çok başındayım anladığım.Nurontin sadece gündüz yürürken topallamamı engelledi, ancak gece çarpmaları devam ediyor, kasım zarar görüyor, artık üst bacağıma gündüz de dokunamıyorum. Aşırı yorgunluk içindeyim ve çok yoğun işime de devam etmek zorudayım. Aslında yıllar içinde atak benzeri şeyler geçirmişim, ancak sebep anlaşılamadı. İki yıl önde de konuşma güçlüğü, baş dönmesi, görmede kayıp, konuşma zorluğu şeklinde 2 aylık bir dönemi dr dr gezmeme ve nöroloğa gitmeme rağmen kendi kendime teşhis edilemeden bir durum geçirmiştim. O günden beri bilişsel olarak eski hafızam yok ama idare ediyordum. Yıllar önce başlayan, bazen sıklaşan bazen haftalarca olmayan, olduğunda bir kaç hafta süren ayak parmak uyuşmalarım ve his kaybım olmuştu ancak bir yıldır olmuyordu. Şuan bana bir nörolog gece uykunda bacak sinirin sıkışmış geçer bile dedi (geçmiş öyküme rağmen) . Çaresiz kaldım. Gittiğim hiç bir doktor MR dışında detaylı araştırma yapmadı. İzmir'de hangi güvenilir ve işinde uzman nöroloji doktoruna gitmeliyim? Yardımcı olacak kişi(ler)e şimdiden çok teşekkürler.

İlginize teşekkür ederim. Beyin ve omurilik MR çekildi, normal görünüm. İzmir'de saydığım konularda bana yardımcı olabilecek var mı? İzmir'de bu konularda uzman ve güvenilir bir nörolog ismi? Şimdiden teşekkürler.

Ankara veya istanbula gitmenizi tavsiye ederim , hastane de hacettepe olabilir.

tandorelli

geçmiş olsun,,,İstanbul Acıbadem/kozyatağı hastanesi nörolojiye göründünüz mü?

Üst Alt