Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kader

nefes1

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Hepimiz hayat denilen bir müzikalin içindeyiz. Kimimiz başrolüz , kimimiz yardımcı oyuncu yada benim gibi suflör.... Aslında bir nevi aynı oyunun farklı jeneriklerini yaşıyoruz.Bazılarımızın arka fonunda Candy Dulfer üflüyor, bazısında hard metal yükseliyor kiminide sezen teyze içli bir şarkı söylüyor...

Peki senarist kim karar vermediğimiz en büyük konu....
Kader mi?
Peki kader ne?
Sabah kalkarsın çayı ocağa koyarsın, çay taşar ocağı temizlerken işe geç kalırsın ,hızla paltonu giyersin tam çıkarken şapkanın unutursun geri eve girersin bir bakarsın kedin ölmüş tam o sırada telefonun çalar patronun arar ve kovulduğunu söyler.Balkona çıkarsın ayağın saksıya takılır ve aşağıya düşersin.Ve gözlerini hayata kaparsın.
Kader hangisi?
Çay mı, şapka mı, kedi mi, patronun mu yoksa saksı mı?
belki de sadece kendinsin....

Yazınızı okuduğumda ilk aklıma geleni yazmak istedim... hani bir parça vardı sanat müziğinden...
KADER DİYEMESSİN SEN KENDİN ETTİN... ;)
Emeğine sağlık...

Suflör oyunun içinde değildir ki... Senaristin yazdıklarını (kaderi) oyuncuların kulağına üfleyen biridir o.

Benim kendi kaderimin içinde olduğunu kim söyledi ki...

Oyun oynamak arzuna teslim olup: "melek falan mısın" diye soracam ama sorun kendi içinde de çelişiyor. Bu yüzden boş ver, nefes almaya devam :)

Şeytanımdır belki bunu hiç bir zaman kimse bilemeyecek ... merak etme ben hiç bir zaman nefesimi tutmam... :)

Üst Alt