Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kadın Zekası Korkutur mu?

hodbin

Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
Zekâ cezp edici olduğu kadar, korkutucu da. Geçmişte izlediğim bir filmde genç bir kız, erkeklerin zeki kadınlardan korktuğundan yakınıyordu. Belki bu, erkeğin biyolojisi veya ona yüklenen sosyal rolden dolayı üstün olmak arzusundan kaynaklanıyordur. Bazıları için, zekâsıyla sizi tedirgin edecek biri yerine, sizi çözemeyecek, duygusal kaçamaklarınızı fark edemeyecek, hükmedebileceğiniz bir ahu daha makbul olabilir. Ama acaba sadece bazıları için mi bu böyle? Diğerleri yani, kadın zekâsını korkutucu bulmaktan ziyade, tahrik edici bulanlar; özgüvenleri dolayısıyla bunu sindirebilecekleri için mi, yoksa kendi zekâlarının aşılabileceğine ihtimal vermedikleri için mi kadındaki zekâdan korkmuyor? Hatta bunu kadındaki en cezp edici şey olarak görenler, güçlü bir rakiple maç yapmanın verdiği zevki, kadının kendinden zeki olduğunu fark ettiğinde almaya devam edebilirler mi?
İşte, güzel bir soru…

Not: hodbin, "Hodbin Böyle Diyordu'nun" formatı dışında da bir şeyler söyleme ihtiyacı duyuyor. Bu yazı da onlardan biri...

zeka karşıdakinin aptallığı veya zekası düzeyinde göreceli oalrak değişen bişeydir. Kadın zekası korkuturmu denirse; kadınlar zekalarını kullanmayı severler ama artniyetli kullanmadıkları sürece korkutmaz :)

Karşı cinsin yerine geçip empati yapmak gerçekten zor ama yapmaya çalışmam gerek.Erkek olduğumu düşünüyorum nasıl bir bayan akıllı,aklını kullanan ama beni aklıyla da ters köşe yapmayacak kadar da kendini frenleyebilen zekasını tehdit olarak algılamayacağım bir bayan ama hayatın diğer alanında işe yarayabilir zeki bir bayan olması ve zeki insanlar her iki taraf için çekicide gelen bir özellik e neden olmasın ama yinede riskli bir durum diyor zekayı önemseyen bir erkek beyni !

aptal birinden eş değil olsa olsa iteatkar bir hizmetçi olur ki, genelde er-keklerde de bunu istiyor. size eş olmayan kadın yada erkek size kölede olsa bence hayat işkencedir oysa...

minerva;bt3226' Alıntı:
Karşı cinsin yerine geçip empati yapmak gerçekten zor ama yapmaya çalışmam gerek.Erkek olduğumu düşünüyorum nasıl bir bayan akıllı,aklını kullanan ama beni aklıyla da ters köşe yapmayacak kadar da kendini frenleyebilen zekasını tehdit olarak algılamayacağım bir bayan ama hayatın diğer alanında işe yarayabilir zeki bir bayan olması ve zeki insanlar her iki taraf için çekicide gelen bir özellik e neden olmasın ama yinede riskli bir durum diyor zekayı önemseyen bir erkek beyni !
Kendini frenlemek, çözüm değil çünkü erkek farkedecektir, zeka kolay gizlenebilir bir şey değil.

düşle;bt3235' Alıntı:
aptal birinden eş değil olsa olsa iteatkar bir hizmetçi olur ki, genelde er-keklerde de bunu istiyor. size eş olmayan kadın yada erkek size kölede olsa bence hayat işkencedir oysa...
Aptal, demedim. Kıstasımız: Erkekten zeki olup olmaması, yoksa kendisini aşmadığı sürece fazladan her damla zeka muhtemelen her erkek için daha çekicidir.

cevremden edindiğim izlenimlerime dayanarak erkeklerin bayanda aradığı zeka yerine cazibedir.yani bayandan istedikleri süsüne püsüne baksın ve beyim ne derse o olur modunda olsun. zeki hem de hoş bir bayan gördüklerinde korkuyorlar cünkü o zeka ve güzellik karşısında hüküm süremiyor aksine köle olabiliyorlar..

ayyüzlü;bt3273' Alıntı:
cevremden edindiğim izlenimlerime dayanarak erkeklerin bayanda aradığı zeka yerine cazibedir.yani bayandan istedikleri süsüne püsüne baksın ve beyim ne derse o olur modunda olsun. zeki hem de hoş bir bayan gördüklerinde korkuyorlar cünkü o zeka ve güzellik karşısında hüküm süremiyor aksine köle olabiliyorlar..
Eğer erkek zekiyse cazibe ona yetmeyecektir. Bir müddet sonra bütün kaleleri ele geçirecek, kadının gizemini çözecek ve sıkılmaya başlayacak. Kolay ele geçmeyen, geniş ve zengin bir iç dünya ve sizi zorlayan bir zekanın, A gurubu müşteri kitlesi için pazarı çok geniş :)

hodbin ikili ilişkilerde cazibe gecici birşey olmuyor aksine ilişkiyi ayakta tutandır arkadaşım.eğer sarışına ilgi bittiyse esmeri ilgi ceker bu böyle devam edebilir. Aslında birine zeki,aptal demek kimsenin haddine değil.sadece biz, fikir alışverişinde fikri baskın olan taraf bayansa siz erkekler bunu gururunuza yediremiyorsunuz diyebiliriz:p

Valla erkeklerin bayanlarda aradığı tek özellik cazibe değil başka bişi;););)FIRILDAKLIK
zekiymiş akıllıymış aptalmış güzelmiş çirkinmiş önemli değil...gerçekçi olalım öncesinde genel olarak baktığımızda erkeklerin çoğu böle malesef....
erkekler bayanlar SAF olsun istiyor...neden saman altında su yürütecekMİŞ...EN SAF KADIN BİLE YEMEZ BENCE....SADECE SAF AYAĞINA YATAR!
+ben benimle beraber olacak erkeğin zeki ve akıllı olmasını isterim yanımda aptal dolaştıramam aynı şekilde erkeklerinde böyle düşünmesini isterim....
konuşmayı bilmeyen anlamayan anlatamayan kendini ifade edemeyen boş bir zihtiyeti sanırım hiç bir erkek yanında süs diye dolaştırmaz....

Erkekler akıllı kadınlardanmı hoşlanır aptallardanmı bunu bilemiyeceğim zaten bir genelleme yapmakta çok doğru olmaz kişiye göre değişir.Yalnız erkeğin aklı eş olarak seçtiği kadından belli olur sözüne inanıyorum kim söyemişse çok doğru bir laf etmiş.

Üst Alt