Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kafada oluşan şişlikten kaynaklı bası yarası için ne önerirsiniz?

berrakkk

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar annem demans hastası 10 gündür felan biraz üşütmüştü bogaz enfesksiyonu vardı o yüzden biraz yattı kafasının arka bölgesinde bir iki yerinde tam yastıgın baskı yaptıgı kısımda bi şişlik farkettim sonraki gün o yaraya dönüşmüş kabuk bağlasa bile ama canım sıkıldı temizleyip krem felan sürüyorum şuan için baskı yapmaması için kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama bana ne tavsiye edersiniz oranın çabucak iyileşmesi için elimde hametan ve sudocrem var onları kullanıyorum genelde annem hareketsiz oldugu için sürekli sırf üstü yatıyor şu boyunluklardan alsam baskı azalır mı bana tavsiye verirseniz acil sevinirim birde kalcası için ilerisi için yara oluşmaması için iyi bi minder tavsiye istiyorum ve havalı yatak allahtan başka yerinde hiçbir şey yok bana pozisyon degiştirin diyeceksiniz ama yan bile yatırsan bu sefer kolu vs tutulacak aten gün içinde genelde oturuyor yürümesinde problem var sürekli yatan biri üşüttügünde 1 hafta felan yatmak zorunda kaldı

@berrakkk annenizi mümkün oldugunca yürümesini saglayın. Zorda olsa yürürse yatmadığı için yara oluşma ihtimali azalacaktır. Kuyruk sokumu için. Ortası delik olan yuvarlak minder satılıyor. Adını hatırlayamadım minderin. Kalça için minder bilemiyorum. Zor biliyorum sık sık pozisyon degiştirin. Yürümesi bacakları diz agrısı içinse fizik tedavi alın hastaneden belki yürümesi kolaylaşır. Çok geçmiş olsun

@CORTU,
çok teşekür ederim cevap için 8-9 ay önceye kadar yürüyordu yavaşta olsa kendini gezdiriyordu emboli attıktan sonra yürümesi zorlaştı ayakta zor duruyor anca koluna girip masaya oturtuyoruz yada tuvalete banyoya götürüyoruz kordinasyon zor sağlıyor evde sadece oturuyor şuan öyle yatalak degil ama işte biraz hasta olunca bi 6-7 gün yatmak zorunda kaldı halsizlikten dolayı kafasının arkasında yara oluşmuş şuan onu iyileştirmek için uğralıyorum o minderlerden alayım o zaman o yara baskı azalırsa iyileşir mi acaba sadece kafasının arkasında bi yerinde var fizik tedaviye zaten götürecez kendini çok kasıyor yürümesini geçtik onun için bile götürecez

@berrakkk size söylediğim minder ortası delik oldugu için kuyruk sokumu u boşlukta bırakır sadece silikon ortası delik yuvarlak kenarları silikon işinize yarar belki. Yara konusunda bilgim yok. Fizik tedaviye gidebilirseniz iyi olur diye düşünüyorum. Yara için dr. Götürebilirsiniz eczacınıza sorup krem kullanabilirsiniz. Tekrar çok geçmiş olsun..

İnternete oturma simiti veya ortası delik minder yazdıgınızda çıkıyor. Oradan şekillerine bakabilirsiniz

Son düzenleme:
Üst Alt