Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalbin hızlı atma sebepleri nelerdir...?

Beste53

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar... Beste ben, kalbim son 2 aydır normal atmiyo sanki çok hızlı attığını hissediyrm ama kalbime tuttuğumda sanki atışlarını bile duyamiyo gibi oluyrm.. Öyle birşey ki nefesimi bile kesiyor sizce ne olabilir.. Stresten midir acaba yoksa başka birşey olabilir mi?¿ :(

Geçmiş olsun
Şikayetiniz troidleriniz hızlı çalışması nedeniyle olabilir veya kalp ritim bozukluğu.
Çok fazla stres hormonların düzenini bozuyor
Eşimde geçen yıl çok önemsiz bir amelyat sonrası fazla stresten kalp çarpıntıları başladı, hastanede kardiyoloji doktoru hormon testi yaptırdı ve troid bezleri hizli çalışıyormuş, bir yıl tedavi sonrası normale döndü. ( tedavi endokrin doktoru yaptı)
Veya kalp ritim probleminiz olabilir ki bende aynı problem vardı, ilaç tedavisi veya kalp pili takılır.
Siz fazla beklemeden ve daha kötü duruma gelmeden kardiyoloji uzmanına gidiniz.

Büyük bir ameliyat geçirdim korkmadim ama bu durum dahada çok stres yapmama neden oluyor.. Çok teşekkürler S&S sizede geçmiş olsun...

yapacağı9nız ilk şey bir kardioloğa görünmektir daha sonra problem neyse açığa çıkar taşikardi ilerde büyük sorunlara yol açabilir bu yüzden biran önce bir dr. a görünün

Çok tesekkur ederim yani büyük bir sorunda olabilir.. Ben strestendir deyip üzerinde durmadm pek.. Skolyoz hastası olduğumu öğrendiğimde de nefes darlığı şikayetiyle doktora gtmistim ameliyat olalı 6 ay oldu ama 2 aydır fazlalasti Carpinti gibi birşey ya inslh büyük bi sorun olmaz.. Tavsiyeleriniz için tesekkurler

umarım stres kaynaklıdır ve ciddi bişey yoktur ama dediğim gibi biran önce bir kardioloğa durumunuzu anlatın geçmiş olsun

ritim bozukluğudur kardeşim babamdada var kalp yetmezliği + ritim bozukluğu

Teşekkürler...

Deniz bende de kansızlık var bende pekmez yiyorum sürekli tavsiye için tesekkur ederim.. Anladığım kadarıyla bi çok sebebi olabilir inslh önemli birşey değildir..:s

Sizede geçmiş olsun.. Ritim bozukluğu benimde aklıma gelmişti ama kotu birşey mi bu ritim bozukluğu...

Beste53

Eşimde amelyatan iki ay sonrası şikayet başladı ve arada yılbaşı vs derken derken dört ay sonrası, uykudan uyanıyordu nabız 110-120 ve çok halsiz kalıyordu, kardyolojiye gittik, yapılan tetkiklerde T3 ve T4 hormonları çok yüksekti TSH sıfır idi, endokrin uzmanına sevk edildi altı ay tedavi gördü ve dokuz aydır problem yok. Teşhis " ototroid" .

Teşekkürler S&S sizede çok geçmiş olsun.. Hepinize ayrı ayrı tesekkur ederim..

kalp çarpıntısı, ateş basması, huzursuzluk gibi belirtiler varsa tiroid olabilir. Endokrin uzmanı hormon testi, ultrason isteyip gerekeni yapar. Allah şifa versin...

Beste53

Aşıksın :) Herkes birşey yazmış yönlendirmiş. Bir ihtimalide ben yazayım dedim. Belki aşık olmuşsunsundur her gördüğünde kalbin çarpıyordur ne bilim :)))

dostempati

Evet bunların hepsi oluyor bende.. Tesekkurler

KaraDayı57

Evet aşığım sevgilim var zaten ama ondan olsaydı 3 yıl önce olabilirdi boyle bisey.. Yinede tesekkurler

Öncelikle geçmiş olsun. Bende de kalp yetmezliği var ve bundan mütevellit ritm bozukluğu. Bende pek çarpıntı olmazdı sadece nabzım çok düşerdi. Ve bayılmalarım olurdu. Bana zamanında testler yapıldı ve kalp pili takıldı. İhmal etme git. Kalp bu hiç birşeye benzemez.

Oncelikle herkese gecmis olsun. Benim esim kalp pili tasiyor. Yaklasik 2003 den beri. Kendisini 4 senedir taniyorum herhangibir ameliyatinda yaninda degildim. Sadece anlattigi kadarini biliyorum. Birdahaki operasyonida 2018 gb gorunuyo. Yalniz kendisi cok stresli ve herseye kiziyo buda kalp atislarini etkiliyo. Ve en kucuk tartismada normalki strese girince kalp atislarinin arttigini ve bu durumdanda beni sorumlu tutuyor bu sefer.sok almaktan korkuyo Nasil davranmam grrektigini sasirdim. bu durumla ilgili yardimci olursaniz sevinirim.

Üst Alt