Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça ağrılarımı kesecek bir ağrı kesici arıyorum..?

GoGo

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,
bende doğuştan kalça çıkığı var. 30 yaşındayım ve doktorlar ameliyat önermiyorlar bu yaşta. sağ ayağımda 2 cm'lik kısalık var, ayakkabının içine tabanlık koyarak bunu gidiyorum ancak ağrılarım yaşam kalitemi epey etkilemeye başladı. ağrım olmadığı zaman herhangi bir problemim yok ama artık hareketlerim iyice kısıtlanmaya başladı. uzun süre oturduğum zaman ayağa kalkarken bile çok ağrım oluyor. bu ağrıları kesecek ya da azaltacak bir ağrı kesici biliyor musunuz? majezik falan içiyorum ama pek fayda etmiyor.. keşke house dizisindeki vicodin tarzı bir ilaç olsaydı.. :)

ya da ameliyat mı olsam çok sıkıntı veriyor artık..

gogo suprefen dıye bır ılac var onu tavsıye ederım onu kullan yan etkısı yok 2 lıra bısey bende kullanıyorum arada bır bende baska soylemıstı majezık okadar etkılı bır ılac degıl sen amelıyatcı ıyı bır uzman bul ona goe haraket et ayagına tabanlık yapmana grek yok ayakkabılarına ortapedık ayak kabı yapanları danıs 2 santımlık kısalıgı ayakkabının tabanından yuseltırler tabanlık kullanmakdan kurtulursun

teşekkürler fulya araştırıcam.. umarım işime yarar.. çünkü spora gidiyorum(spor dediğim fitness türü.. bisiklet, yürüme bandı falan), sahilde yürüyüşler yapıyorum.. mümkün olduğunca sosyal hayatımdan ödün vermemeye çalışıyorum.. şu ağrılarım olmasa moralim de düzgün olacak.. neyse dediklerini en kısa zamanda yapıcam.. teşekkür ederim..

konuyu yeniden hortlatmak istemezdim ama şu 2 gündür ağrılarım dayanılmaz seviyede.. uzun süredir ağrı kesici kullanmıyordum çünkü çok fazla ağrım yoktu.. ama 2 gündür inanılmaz ve üstüne bile basamıyorum ayağımın.. iyi bir doktor önerisi olan ya da bu tarz ağrıları kesecek bir ilaç öneren var mıdır?

her agrıyı her agrı kesıcı ıyı gelmez verdıgım agrı kesıcı vucut dıs agrısı ıcın ama fıtness sporu yuruyus yapan kısı ıcın kas ve eklem agıları oldugundanıyı bır fızık ve oropedı doktoruna gıtmenız gerekır senın bacaklarındakı agrıların ekleme bozuklugundanda gelebılır yaptıgın spordanda bacagınızda platın gıbı seyler var ıse ıyı proteın karbon hıdrart alamıyorsanız vucuk kalorı yaktıgı ve kas gucunuzu kaybettıkcede agrınız cok olur bu agrıları etol forte ıyı gelmez

bende bel fıtığı var bundan dolayı arılar kalçaya kalça kemiğine vuruyor
ETAPON Diye bir ilaç var kas iskelet ve eklem arılarına iyi geliyor
birde bunu dene ALLAH acil şifalar versin İNŞALLAH....

fulya hanım kuzenimin sağ bacağında 5,5cm kısalık var onun ağrılarına iyi geldiği için tavsiye etmiştim tabi kişiye göre değişir benim bacaklarımdaki kas ve kemik ağrılarımada çok iyi geliyor ama doktora gitmeden ağrı kesici kullanmayın her ilacın etkileşim gösterdiği bir ilaç var örneğin etol ford aspirin türevi ilaçlarla birlikte alındığında hiçte hoş olmayan sonuçlara neden oluyor

bugün 3. gün ve biraz oturup sonra kalkıp yürümek istediğimde sanki bıçak saplanıyor kalçama.. 3 gündür çok sıkıntıdayım nolucak bilmiyorum..:confused:

gogo ıyı geceler sende ya sıyatık sorunun yada kalp damar sorunun var kasılma ıyı bır durum degıl agrı kesıcı ılede olmaz ıyı bır kalp damar doktoruna gorunmenız lazım

bilmiyorum yarın doktordan randevu aldım.. gidip bir baktıracam.. ben böyle bişi yaşamadım bugüne kadar..

Üst Alt