Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkığı ameliyatı olan arkadaşlar, ameliyat olmalı mıyım karar veremiyorum..?

byrm_yucel

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
kalça çıkığı ameliyatı olmak istiyordum 1 yıl öncesinde ama doktor dedi ki platin takarız herşeyin kısıtlı olur dedi
şimdi allaha şükür yürüyüş bozukluğu dışında hiç bi sorunum yok.. ama ilerde elbet oluncak ameliyat...

bu ameliyatı erkenden olan kardeşlerimiz bi cewap yazarsa memnun kalırum

Yürüyüş bozukluğu dışında hiç bir sorun yoksa yürüyüş bozukluğunu sorun etmeyede hiç gerek yok öyle değilmi.Bu tür bir ameliyatın doktorlar mümkün olduğunca ileri yaşlarda yapılmasını tavsiye ediyorlar ağrısı olmayan birini ameliyat etmeyede hiç bir doktorun yaklaşacağını sanmıyorum.İlerde birgün ameliyat olmak zorunda kalabilirim diye endişelenmenizede gerek yok.Belki hiç ihtiyaç duymayada bilirsiniz.

ewet yürüyüş bozukluğunu zaten dert dahi etmiyorum 1 yıl öncesinde çok fena takmıştım kafaya gidip ameliyat olacam diye doktorda dedi gerekirse hiç ameliyat olma diye..sizin düşünceleriniz içinde çok tşk ederim..

Bence takılacak bir şey değil bunları bir dönem bende yaşadım.Hiç dert etmeyin ağrısız yaşadığınız için allaha şükredin.

bende ameliyatı düşündüm ama sonra vazgeçtim çünkü tam iyileşme durumu ne kadar uzun sürüyor biliyormusun hatta çok uzun bir süre yataktan hiç kalkmamak gerekiyor hem çok zahmetli hemde çok acı veren bir durum ben ameliyat olmamaya karar verdim seninde ağrın falan yoksa bence ne kadar geciktirirsen o kadar iyi olur şimdi tıp ilerledi ama yinede çok cesaretli ve sabırlı olman gerekiyor. üstelik ameliyattan sonra ne kadar düzeleceksin şimdiki durumundan daha da kötü olabilirsin

ewet nurci kardeş..kayseri tıp fakültesine gittim doktor detaylı şekilde anlattı ameliyatı ağrın yoksa kesinlikle olma dedi yürüyüş bozukluğu dışında allaha şükür hiç bi problemim yoktu ama o sorunuda kendimce aştım sıkntı yaratacak bi durumu yokki sadece çok düşününce sıkıntı yaratıyordu piskolojik olarak insan çöküo..ilerde ağrım olunca ameliyat olacağım...sizede geçmiş olsun..

teşekkür ederim.
pisikolojik olarak kendini kötü hissetmen çok normal yalnız hayatını kimse için değiştirmemeni öneririm çünkü sen hayata bir kere geliyorsun ve bu hayatın değerini çok iyi bilmelisin ben bu şekilde düşünüyorum. Bende önceden çok takardım ama artık takmıyorum çünkü benim hayat bana değerli başkası çekemezse gider ve bence o kaybeder diye düşünüyorum. yanlışım varsa düzelt...

eşimde kalça çıkıklığı. buna bağlı 5 cm sol ayakta kısalık var.buna%30 rapor verıldı çok az değilmı yuze 40 beklıyordum bu normalmi. başka hastaneye muraacat etsem oranda yukselme olurmu nedersınız... yoksa faazla bısey değişmezmı dersınız. saygılarımla....

ben kendim için bunu çok kez dile getirdim tekrar söyleyim :) bana 2008 yılında bu durumdan dolayı %45 özürlü raporu verdiler 3 ay önce almış olduğumda da %19 luk bi oran çıktı karşıma hiç bi tedavi da olmadım yani kanun değişmiş ondan dolayı veremiyorlarmış daha fazla bi oran doktor dedi oranı yükseltmen için başka bi rahatsızlığın varsa onuda göster diye ama hiç bi rahatsızlık yok %19 raporu aldım ve hiç bi işimede yaramadı...zozanax sizde eşinizin başka bi rahatszlığı varsa onuda göz önünde bulundurun..bakalım eski kanuna geri geçerlerse hepimiz için harika olacak...

bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar byrm_yucel@homail.com eklesinler... tşk..

teşekür ederim ADAŞIM. Allah razı olsun aydınlatığın için....

Değerli arkadaşlar bende de aynı sorun var tabi ki insan kafaya takmıyor değil ameliyat olmayı bundan 1 sene evvel falan çok düşünüyordum o da eşim için eşimle yan yana yürürken kendimi çok kötü hissediyordum insanların bakışları beni rahatsız ediyordu eşimle oturup konuştuk ameliyat meselesini bana dediki ben seni böyle sevdim böyle kabul ettim ameliyat olmanı istemiyorum dedi evet haklı da bir yönden ameliyat sonrası neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz onun için bende düşündüm ve ameliyat olmamaya karar verdim ilerde de ağrım olmadığı sürecede hiç olmam galiba.Sırf yürüyüşümüz düzelsin diye ameliyat olmayalım arkadaşlar bizi seven insanlar böyle kabul etsin ıslık arkadaşımızın dediği gibi kimse için hayatını değiştirmene gerek yok alıştık artık böyle yaşamaya allah hepimizin yardımcısı olsun birde arkadaşlar hepimiz halimize şükretmeliyiz beterin beteri var dimi.

bende bu sene nisan ayında gittim rapor almaya benimde tek taraflı kalça çıkığı var bana verdikleri rapor %14 dü hiçbir işimize yaramadı tabi benim sormak istediğim başka hastahaneden alabilir miyiz yine aynı sonuçu mu verirler? bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen

Merhaba,
Benim ablamda var kalça çıkıklığı ve ağrıları çok arttı doktor ameliyat olması gerektiğini söylemiş İstanbul Balta limanı kemik hastanesini önermiş o hastanede önerebileceğiniz bir doktor varmı ayrıca ameliyatın çok fazla bir riski varmı?

Çok Teşekkürler,

brym yücel alanında gerçekten uzman bi doktorla görüşmeni tavsiye ederim keşke dememmen için
doğuştan çift taraflı kalça çıkığı vardı doktor hatasıyla 8 kez ameliyat geçirdim 24 yıl önce yürüme hareket ağrı sorunum yok fakat sağ bacağımda incelik ayağımdada hafif kısalık kaldı

Üst Alt