Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkığı ameliyatı süreçleri ve sıkıntıları ?

şeyma06

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar doğum sırasında oluşan solda kalça çıkığı problemım var aılem ben gec yürüdüğümde fark edılmıs rahatsızlığım . ılk gittiğimiz doktorda ilgisizlik ve ihmaller zinciriyle daha da zor duruma gelıyor rahatszılığım. 2. doktorum elinden gelenı yaptı fakat hala aynı sıkıntıları cekmekteyım. buna sosyal psıkolojı de eklenınce bir doktor arayısına girdim bu sefer de kafam karıstı hepsı farklı konustu. Şimdi ne yapacağımı bılmıyorum ailem ameliyat olmamı ıstemıyor kış yaklasıyor ve ben ağrılarımla uykularımın bölünmesini istemıyorum . Mümkünse tedavı olan arkadaslarım buyuklerım önerileriniz nelerdir. tedavi nasıl başlıyor ve evreleri nelerdir? ne kadar sürede ayağa kalkabiliyoruz ve en önemlısı faydası ne kadar yardımcı olursanız sevinirim teşekkurler

Merhaba Arkadaşım,

Sanırım Ankara da yaşıyorsun. Sana bu konuda tek tavsiye edebileceğim bir doktor var. Bir ona gözük bence bu işin Türkiye çapında uzmanı.

Prof Dr. Hakan KINIK.

Bacak kısalığın seni fazla derecede etkilemiyorsa bence bu ameliyatı olma derim. Bende de aynı sıkıntı var. Benimkisi doğuştan değil sonradan olma ve benim bu ameliyatı olmamam gerektiğini söylediler. Tam tamına iyileşme sürecin 1 yılı buluyor. O yüzden kararı verecek olanda sensin. Şimdiden çok geçmiş olsun.

tesekkur ederım evet ankaradayım doğum esnasında olusan kalca cıkığı benımkı. Ameliyat sırasında üst üste yasadığım yanlış amelıyatlar daha çok yıprattı . Eklemlerımde bozulmalar ve aşırı ağrılarım var bılmıyorum çok kararsızım bır cok öneri olmamam konusunda ameliyat olan neler yasadı etkısı nedır merak ediyorum .. tesekkürler...

Üst Alt