Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkığı bulunup uzatma ameliyatı olan var mı?

aymelek64_64

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar

kalça çıkığı ameliyatı değilde kalça çıkığı bulunup yeni yöntem olan motorlu çivi ile ayak uzunluklarını eşitlemek için ameliyat olan var mı?

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

ben bu konuda size mesleğim(ortopedi ve beyin cerrahi cerrahi implantlar(platin) satıyoruz hastanelere bilgi veriyim(bende üst extremitede wolkmann is kemik kontroktörü)engellisiyim.
kalça çıkığı(DKÇ)doğuştan kalça çıkığı çalışmış olduğum ortopedistler bu tür ameliyatları nasıl yapıyor.
hasta için ne tür cerrahi gişimde bulunuyor.bunu hastanın yaşına göre hastalık tanısına göre teknolojinin en son modeli olarak bilgilendirmeyi bildiğim kadarıyla sizlerle paylaşayım.dkç tanısı olan hastaya yaşı itibariyle 18 yaşından sonra(ağrıları çok sıklaşmışsa) total kalça protezi önerilir.bu protezin ömrü hasta iyi kullanırsa 20 yıl civarındadır derler hocalar .birde malzemenin kaliteli olması gerekir.şu anda motorlu çivi ameliyatı diye herhangi birşey yoktur.

slm aymelek hanım

doktoruma en son gittiğimde bi bayanla tanıştım kalça çıkıklığı bulunum uzatma ameliyatı olmuş onun uzatma işlemi ameliyat sırasında olmuş yani birden uzatmışlar 3cm kemiğin arasına sihaz yerleştirmişler bilgi m bu kadar yapan doktorda 9 eylül üni Hasan Havıççıoğlu

zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekküer ederim arkadaşlar ben şuanda ameliyatı düşünmüyorum.önerdiğiniz doktora muayne olmak isterim bilgi almış olurum iyi akşamlar

Üst Alt