Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça kası kopmasının tedavisi var mı?

rabişim

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
kalça kası kopmasının teavisi varmı ? kasın hacmi ne kadar bi bilen varmıdır?

bülent bey bende kalça kası kopması olduğu söylendi fakat beni ilk defa gören bi doktor sende kalça çıkığı var diyor röngenler ve emarlarda hiç bişi çıkmıyor kalçamda bi çökme var ve buradan yapılan utrasonla teşhis koyuldu ben çok fazla topallıyorum ama muayenede 2 cm kısalık çıkıyor benim anlamadığım şu kas kopmuşsa kopmuştur bundan bişi olmaz diyorlar ben özel bi hastaneye gittim kas kopması burada bulundu ve bana kasım küçüldükçe bacağımın kısalmaya devam edeceği söylendi ama devlet hastaneleri kas kopması kısalma yapmaz diyor ben ne yapayım benim derdimden kim anlar sol tarafa doğru vücudum tamamen eyik duruyor bana önerebileceyiniz bi doktor varmı saygılar

Ah Başıma Gelenler

Herkese selamlar

Uzun zamandır ınternet im olmadığından siteye giremiyordum halada öyle bir takım sorularım var bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim
sorunumu sanırım biliyorsunuz iş kazası sonrası bacakta kısalık yani kas kopmasıymış bugüne kadar bana yapılan tetkikler sonuç aldıklarım şöyle :

ultrason=sol guleteus medius kası pasiyel riptür organize hasta atrofi
emg= kaslarda büyük ve uzun süreli polifazik mupler ve katılımda seyrelme vardır solda l5-s1 rut tutulumu ile uyumludur
kemik dansitometresi= trochanterik bölge ve wards üçgeninde osteopeni izlenmiştir
mr ise=disklerde dejenerasyonlar mevcuttur l2-l3 seviyesinde faset eklemler hipertrofiktir. L4-l5 seviyelerinde posterior diffüz minimal bulging mevcuttur. Tekal kese minimal basılıdır
en son yapılan emg=solda l5-s1 kronik evre lomber kök tutulumu ile uyumludur

der

bacağım 3 cm kısaldı kalça baldır ve diz altımda incelme mevcut dinmek bilmeyen bel ve bacak ağrılarım var
bana ne oluyor ve daha ne olacak tüm bu tetkiklerin türkçe anlamını bilen var mı ve bugün oluşan bu hasarlar 3 yıl önceki iş kazasına mı bağlı ne olur acele cevap saygılarımla...........

Üst Alt