Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Protezi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

geçmiş oIsun eşimde ameIiyat oIacak doktorunuzun ismini ve hangi hastanede oıduğunu yazarmsıınız

Protezli can doslarım:)

merhaba arakadaşlar.
2007 yılında intihaplı romatizma hastalıgı nedeniyle 20 gün arayla çift taraflı protez amalıayatı oldum. inanırmısınız sizler gibi amalıayat öncesi çok araştırdım.cok korkularım vardı acaba yürüyebilecekmıyım agrılarım olacakmı protez takılınca vucdumda onun varlıgını hissedecekmıyım diye her zaman endişelenmıştım çünkü vucuda dışardan bir parca eklenıyor haksımıyım komik gelecek sizlere ama düşündüm işde protez olan kişileri araştırdım arakadaşlarla birebir görüşmeler yaptım ve kendime güven kazandırdım. ve ist üvr cerrahpaşa tıp fakültesinde prf dr nafiz birsel hocaya amalıayat oldum cok degerlı bir hoca fakat amalıayat sırası almak cok zor uzun zamandır haberım yok şu anda orada calışıyomu bilmıyorum bir arakadaşımı yönlendirdim 2 sene önce hiç bir dr amalıayat etmemmış fakat nafiz hoca amalıayat yapmış. şu anda arkadaşın durumu cok iyi.şimdi benım protezlerıme gelınce inanırmısınız o çektıgım acılar agrılarr hepsi gitti.çok rahtım bazı hareketlerime dikkat ediyorum ağır kaldırmıyorum. ani hareketler yapmıyorum.hareketlerım cok iyi günlük yaşantıma kımseden yardım alamadan devam edebiliyorum. amalıayat oldukdan sonra kendimi artık hiç bir işe yaramam sanıyordum ama amalıayattan sonra işe başladım. çalıiıyorum ve kendim gibi engellı olan bir hanımla evlendim mutlu bir evlılıgım var.ALLAH herkeze nasip etsin. ağrısız acısız sağlıklı huzurlu bol aşklar yaşamanız dileğimle mutlu yarınlar diliyorum sevgilerimle hoşca kalınız.

NOT:sorusu olan yazabilir seve seve cevaplarım:)

Merhabalar.Babam kalçasını kırdıgından dolayı total kalça protezi takıldı.15 gün oldu ameliyat olalı.Bugün dikişlerini aldırdık.Ameliyat sonrası yaklaşık 1 hafta hiç ağrısı yoktu.Walker la yavaş yavaş yürüyordu.Ancak son bir kaç gündür yataktan inerken vs. dizinden beline kadar şiddetli bir ağrının vurduğunu söylüyor.Anlık bir ağrıymış.Vuruyor ve geçiyor.Yürürken herhangi bir problem yok.Doktora sordugumda normal dedi.Acaba bu ameliyatı olduktan sonra bu şekilde ağrı çekeniniz var mı?Birde şu ana kadar azar azar yürütmenin haricinde herhangi bir egzersiz yaptırmadım.Acaba ne tarz egzersizler yaptırmalıyım.Egzersiz yaptırılmazsa herhangi bir sorun oluşur mu?

BAK ARKADASIM BENIM HER IKI Tarafta da cokmeler var bana da protez onerıldı yasım 26 ama gata da kı doktorum ta kı yandım ben artık acıdan kıvranıyorum dıyene kadar amelıyat olma dedı ben de bu halle rapor alabılırsem memurluk ıcın ugrasıyorum sen ne ısle mesgulsun sımdıden gecmıs olsun

Ağrılarız varsa,ameliyat olup kurtulun bu dertten.Uzatılacak ve de korkulacak birşey değil,birbuçuk ay dikkatli davranacksınız ondan sonra dünyalar sizin,ne ağrı ne sızı.Herşey serbest (yeni ameliyat teknikleri ve geliştirilmiş protezlerle 30 -40 yıla kadar) Sadece yükseklerden atlamayacaksınız,(kim atlarki zaten) hepsi bu.İnsanlar bu ameliyattan niye korkuyor anlamıyorum,vücud zaten zamanla protezi benimsiyor sizin doğal bir parçanız oluyor zamanla,proteziniz var mı yok mu hatırlamıyorsunuz bile.Üstelik diğer insanlardan daha bile üstünsünüz... BİYONİKSİNİZ,Sağlıcakla kalın.

ibo5;

Geçmiş olsun çok şükür atlatmışsınız.Gerçekten ameliyat korkulacak bir durum değil.Yalnız iyi ellerde ve steril amelıyathane şartlarında amelıyat olmak şart.Ameliyatınız İst Cerrahi hast.idi.Doktorunuz kimdi.Onu da yazarsanız sevinirim.Tekrar geçmiş olsun.

aslında bizin daha çok doktorlar korkutuyo arkadaşım bazıları ol bazılarıda dayanabildiğin yere kadar dayan diyolar arada kalıyoruz yani. Herkes çelişki içinde ameliyat olanlarada bakıyoruz kimileri çok iyim diyor kimileride 1 yıl olmasına rağmen hala doğru düzgün yürüyemiyorum diyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Benimde her iki kalçadan ameliyat olmam gerekiyo cesaret edemiyorum ameliyat olmaktan değilde daha çok sonrasınd,an, korkuyorum.

ibo 5;,
Eğer sorularımıza cevap verme zahnetinde bulunmayacaksanız,bu sitede ne işiniz var???????......

İyi günler arkadaşlar.. Allah hepimize acil şifalar versin, bir daha hastalık yüzü göstermesin inşallah..Ben 23 yaşındayım.. Kısaca özet geçeyim avn hastası olduğumu öğrendiğimde bir çogunuz gibi bu hastalıgın adını bile bilmiyordum.. Gittiğimiz hastanelerde o kadar cok zaman kaybettim ki.. 1 ay bi hastanede yattım, 2 ay baska bir hastanede.. Mr - rontgen derken öyle acılar cekiyordum ki geceleri uyku uyumuyordum.. Sağ bacagımın üstüne basamıyordum, bütün gece agrıdan kıvranıyordum.. Hastaneler teşhisi koymaya calısırken bir yıl hastanelerde geçti.. Kimisi kök hücre dedi, kimisi kanlandırma dedi, kimisi artık çok ilerlemiş, protez ameliyatı da olamazsın yaşın genç en iyisi 10 yıl sık dişini dedi.. Bunu söyleyenler için o kadar basitti ki.. Yürüme hayallerim suya düşüyordu ve ben en son bir doktorun muayenehanesine gittim.. Tekerlekli sandalye ile gittim inanın ağlıyordum o kapıdan girerken.. Çünkü artık bir daha asla yürüyemeyeceğimi düşünüyordum.. Üstelik sağ bacağımda olan hastalık sol bacağımda da başlamıştı.. İki bacak agrısı, yerimden kıpırdayamamak, uyku uyuyamamak bütün gün aglamak artık bende eskisi gibi yürüyebilecek miyim diye düşünmek öyle zor ve kötüydü ki.. Her neyse, doktorum beni muayene etti mr sonuclarıma baktı ve cok geç kalınmış dedi, neden bu kadar oyalandınız dedi.. Sağ için yapılacak sey protez ama sol bacak yeni basladıgı için Allah'ın izniyle kurtarırız dedi.. Ve hemen 10 gün sonrasına ameliyat günü verdi.. İnanın ben yine aylarca bekleyeceğimi düşünüyordum.. Ve aklımda hep sorular vardı, yürüyebilecek miyim diye doktoruma belki 100 defa soruyordum.. Bu siteye girip kalça protezi ameliyatı olanların yazdıklarını okuyordum.. Ve ameliyat günü geldi.. Ameliyat sonrası uyandıgımda hiç agrım yoktu cünkü elimde bir alet vardı ve düğmeye bastıgım an yeniden dogmus gibi oluyordum.. 2. gün beni ayaga kaldırdılar.. 1 yıldır yürümeyen ben, bacagımdaki tüm kasların erimesi, adelelerin zayıflaması, yerinden oynatamama ragmen o ikinci gün üstüne birazcık basabilidim.. Acıyacagını düşünürken hiç agrı sızı hissetmedim.. wolker yardımıyla yürüdüm.. 3. günü hastaneden taburcu edildim.. ilk bir hafta wolker ile yürüyordum, sonra duvarlara tutuna tutuna yürümeye basladım sendeliyordum, topallıyordum ama canım yanmıyordu..sadece bir yıldır hep yatalak olan ben yürümeyi unutmustum sanki..Her gün bacagım biraz daha güçleniyordu.. Bazı hareketler vermişti doktorum onları yapıyordum ve günden güne daha iyi hissediyordum.. Bu topallama hiç gecmeyecek sanıyordum hep topallayacagım sanıyordum protezli oldugum belli olacak sanıyordum.. ama 2. haftada tek basıma yürümeye basladım.. suan ameliyatın üzerinden tam 2 bucuk ay gecti.. Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun dışarı çıkıyorum, dolasıyorum, hatta hafif tempoda koşuyorum.. Kimse anlamıyor.. Protezin varlığını bile hissetmiyorum.. Arkadaslar ameliyat oldugunuz doktor çok önemli bunu sakın unutmayın.. Sol bacagım da çok iyi, sol bacagıma kanlandırma ameliyatı yapmıştı ekstra bir ameliyat olmadım aynı ameliyatta iki bacagımdan oldum bu ameliyatı.. suan çok şükür sol çok iyi, sağda ise seramik kalça protezi var.. Ve inanın normal bir insandan farkım yok... Hiç bir şey belli olmuyor, yürüyorsunuz koşuyorsunuz, sorunsuz agrısız bir hayat yaşıyorsunuz.. Onca zaman içinde o kadar çok agrılar acılar cektim ki caresiz oldugumu düşündüm.. Ama değil.. Allah razı olsun binlerce kez doktorumdan.. Özel muayeneanesi olmasına ragmen sigortadan faydalandırdı, çok az bir miktar para aldı.. Hemde özel hastanede oldum ameliyatımı ve cebimden ekstra hiçbir para cıkmadı doktoruma verdiğimden baska.. herseyi kendi ayarladı.. Helal hoş olsun simdi yürüyorum koşuyorum şükürler olsun.. Sakın korkmayın arkadaşlar.. Doktorunuza güveniyorsanız kesinlikle protez ameliyatı olmaktan korkmayın.. Çektiğiniz bütün acıları agrıları çok iyi biliyorum, her gün aglıyor uyku uyumuyordum bir daha yürüyemeyecegim hep öyle kalacagım sanıyordum.. Çok şükür şimdi cok iyiyim, hatırladıkça o günleri gözlerim doluyor çok zor günlerdi.. Allah güç verdi, sabır verdi, kimi zaman tükendiğimi hissetsemde dayandım.. Şimdi hep dua ediyorum, sükrediyorum.. İnternette araştırın okuyun ama sakın moralinizi bozmayın, ben çok yaptım bunu cünkü, psikolojisi bozuluyor insanın.. Okudukça kuruyoruz kafamızda başkalarının yasadıkları ile kendimizi kıyaslıyoruz, basıma gelir mi diyoruz düzelmeyecegim diyoruz.. Yapmayın bunu, üzmeyin kendinizi.. Allah büyük..Rabbim herkese şifa versin..Saglıklı günler diliyorum Allah tüm hastaların yardımcısı olsun..

arkadaşlar bende kalça protezi ameliyatı oldum 3 ay oldu şükür protezimde bi sorun yook ancak ameliyat sonrası ayağımda düşüklük oldu yaşım 21 ve daha düzelmedi bu tür sorunu olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Merhaba bende 33 yaşındayım ve 6 gün önce sol kalça protezi ameliyatı oldum ilk gün dizimin üst kısmı çok ağrıdı sonra ki 2 gün baldırımda acıma lar vardı şükür şimdi hiç biri yok ameliyattan önce çok korktum 3 yıl boyunca araştırdım başka bir çaresi olamadığını anlamam uzun zaman aldı ama inanın değer gecelerce çektiğiniz ağrılardan daha fazla ağrımıyor.ilk gün çok pişman oldum ama bgn 6 gün bgn bile iiyki olmuşum diyebiliyorum yürüteçle evde yürüyorum :)kendim oturup kalkabiliyorum yatağa uzanabiliyorum tek sorunun dizimin altına ince bir yastık koymak daha rahat oluyor.sol bacağım daha uzun gibi 3 cm kadar doktorum normal olduğunu söledi zamanla düzellip kalça yerine oturacakmış.herkese geçmiş olsun.....

Arkadaşlar merhaba
Bana da bugün avn teşhisi konuldu, evre 2-3 arasıymış, sıvı oluşmuş ve kemik bozulmuş biraz anladığım kadarıyla,
bu hastalıktan ameliyatsız kurtıulma şansı var mı, alternatif tıp ne durumda, sür ve süt rürünleri işe yarar mı, kaplıca tedavisi, üstüne basmama...
bu konuda yardımcı olur musunuz, bir de muayene ve ameliyat için doktor öneriniz var mı, Allah şimdiden razı olsun.
cevanbınızı ümitle ve sabırla bekliyorum,

merhaba
yurtdışında bir tedavisi var mı acaba, bana da teşhis dün kondu, çok ağrım yok ama zamanla artacak dediler
önlem almaya çalışıyorum, hastane ve doktor tavsiyeniz var mı?
bacak uzunluğu geçiyor galiba değil mi
şimdiden Allah şifa versin, geçmiş olsun size de

kalça protezi ameliyatında fizik tedavi hemen hemen yok ama diz ameliyatlarında ağrılı bir süreç oluyor

merhaba bende 40 gün önce protez ameliyatı oldum sağ kalçamdan ama benim sağ ayağımda uzun gibi

çok doğru ameliyata giripte yarım insan olmaktansa bu halinle mutlu olmaya çalış bende oldum çok pişmanım yaşım 48

sen protez ameliyatı oldunmuki böyle basite alıyorsun

sakın olma pişman olursun

Amin allah cumlemize sifalar versin bende kalca cikigindan ameliyat olmak istiyorum hangi hastaneyi tavsiye edersiniz bide doktor tavsiye edermisiniz lutfen

herkese geçmiş olsun öncelikle.ben de sağ kalça protezi olacağım ama karar aşamasındayım..kayseri de olmayı düşünüyorum.kayseri de kalça protezi olan arkadaşlar doktor ve hastane tavsiye edebilirler mi?

arkadaslar ben bır AY once kalca protezı amelıyatı oldum ama ayak bılegım cok sıs hıc ınmıyor sıslık ayak bılegımde var sadece bu normalmı bılgısı olan yardımcı olabılırmı bana

avn hastalığında bacak kısalması olur mu? bana avn dediler ama ben hala kesin değil die düşünüyorumm... benim bacağım hatta 1.5 - 2cm uzun

Arkadaşlar bende 22 02 2013 de ameliyat oldum yani 20 gün oldum total kalça protezi ameliyatı ikinci gün ayağa kaldırdılar volkr yardımıyla yürüdüm 3. gün hastaneden taburcu ettiler ve şimdi tek bastonla yürüye biliyorum şükür iyiyim tabi bide bende 3.5 4 cm kısalık vardı onu uzattılar geceleri ağrı oluyor tabi ama bunlar gececektir herhal ameliyatım yeni .

geçmiş olsun öncelikle. kesinlikle ameliyat konusunda tereddüt etmeyin. olmalısınız.. hayatta neyin garantisi varki ? protez için 25 yıl ömür veriyorlar.bence buna olumlu bakmalısınız. 25 yıl yaşayacağımızın garantisi varmı? yok.. o yüzden bugünün kıymetini bilin. yaşam kalitenizi yükseltmek için değer ameliyat olmaya. üstelik ameliyat olmazsam hastalığın iyileşme imkanı yokmuş diyosunuz. e daha neyi bekliyosunuz ??? 5 defa kalça ameliyatı olan bi insan olarak söylüyorum.ben ilk 2 sini boş yere olmuştum ve ozamanın imkanlarıyla hatalı ameliyatlar olduğunu öğrendim sonradan. 3 ay arayla iki kalça protezi takıldı 2008 yılında. yani günümüzde protez ameliyatları çok başarılı,heleki ilk ameliyatınız olucaksa benimkinden bile iyi sonuç alırsınız. ben memnunum..

Araskadaslar avn hastalarında bacakta kısalma oluyor mu? Bana avn hastasısın dediler ama benim bacağımda kısalma olacağına uzama var... Total kalça protezi takıldıktan sonra % kaç rapor veriyorlar bilen var mı?

kalça protezi ameliyatı olanlar

meraba arkadaşlar benim de yaklaşık 8 ay önce sol ve bir süre sonra sağ tarafa da avn teşhis koyuldu diyarbakır da bir çok hastane dolaştım sonra istanbul balta limanı kemik hastanesine geldim dr.lar sol 4.cü evrede sağ da ikinci protez takılacak dediler herkez bir şey söyleyince kafam karıştı ameliyat için.bir bitkisel ilaç aldım OSTOKİN diye satanlar garanti iyleşirsin dediler kullanıyorum ama emin değilim bir şans verdim işte kendime.protez ameliyatı olanlar nasıl oluyor ameliyat sonrası çok merak ediyorum bir aksama veya ömür boyu yapamayacagınız hareketler hangileri bana mesajımı alanlar biraz bu konuda bilgi verirse çok sevinirim nerde hangi hastane ve doktorlar bu alan da iyi. herkeze ALLAHTAN şifalar diliyorum..

merhaba aarkadaşlar, ben 1 hafta sonra hastaneye yatıyorum, seramik başlı kalça protezi takılacak, izmir yeşilyurttaki atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde olucam, korkularım var ama ağrılarımda çok var.Ölmez sağ kalırsam ameliyattan sonra size tecrübelerimi yazarım...

dilekçim hiç korkma allah yardımcın olsun inşallah,bana sol kalça protezi takıldı 3 yıl oldu çok memnunum protez olduğunu çok zaman unutuyorun bile gayet sağlıklı hiç hissetmiyorum sanki protez yok gibi,gayet rahat ol şimdiden geçmiş olsun.

bende 24 yaşındayım 1 ay sonra olacağım çift taraflı kalça protezi. genç yaşta önermiyorlar ama iyileşme ve adapte süreci daha çabuk oluyormuş.

dilek hanım öncelikle geçmiş olsun acil şifalar endişe etmeyin emin olun şu anki halinizden daha iyi olacaksınız ben 2002 yılında oldum çokda memnunum

herkese geçmiş olsun ilk önce. benim talus (ayak bileği) kemiğinde avasküler nekroz teşhisi konuldu 4-6 yıldır ayağımda sürekli devam eden zaman zaman şiddetlenen zaman zamnda azalan sızlamalar oluyordu şimdiye kadar 3 doktora gittim ama bana önemli bir şey olmadığını herkes de olabileck bir şey olduğunu söylediler bende üzerinde durmadım sızlamalar ağrıya dönüşünce ünv. hastanesine gittim ve gün itibariyle bu teşhis konuldu. Şimdi bana liperberik oksijen tedavisi ve günlük aspirin kullanmam gerektiğini söyledi doktor. Bileğimde ki kitle dokulara zarar vermiş bu dokuların onarılması için bu tedavi uygulanacak. internetten bu hastalık hakkında araştırma yaptım pek fazla bir şey bulamadım bu hastalığın en kötü sonucu ne olbilir arkadaşlar. herkese teşekkür ediyorum şimdiden. yanlış konu içeriğine yzmışım arkadaşlar herkesten özür dilerim.

Üst Alt