Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Protezi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

Merhaba, oncelikle gecmis olsun revizyon amelyatinizi oldunuz mu? Ben de eylul ayinda Nejat hocaya revizyon ameliyati olacsgim da sizin doktorunuz kimdi,bu konuda tecrubelerinizi merak ediyorum benim durum biraz ilerlemis protez kemige zarar vermis ,hatta iki kalcayi ayni anda yapalim dedi biri revizyon digeri yeni takilacak cok guven verdi ama hayirlisi insallah..iyi gunler

Selamun Aleykum yaşım daha 17 ve bendede AVN (Avasküler Nekroz) vardı 3 yıl agrıyla gezdım ve sonra babam ile birlikte özel hastaneye gıttık röntgen,mr felan cekdırdım ve doktor amelıyat olmam gerekdıgını soyledı bende 2-3 ay düşündükden sonra amelıyat olmaya karar verdım amelıyatta seramik seramik protez taktı amelıyat oldugum gunun sabahı direk kalkıp gezdım bı sıkıntı yokdu.Eve geldım amelıyattan sonra ilk 10 gun cok zor gecıyor ama onun sonrasında gayet rahat oluyorsunuz bence devlette amelıyat olmayın ozele gıdın zaten sıgortanız varsa protezı sigorta karsılıyor suan agrılarımdan eser yok keske daha once yaptırsaydım.ayrıca amelıyattan sonra bacagım bıraz uzundu 1 ay oldu suan uzunlugu gıttı ve desteksız gezebılıyorum merdıvenlerı ınıp cıkabılıyorum ınerken amelıyatlı bacagıma basıyorum cıkarken amelıyatsız bacagıma basarak cıkıyorum.

Amelıyattan sonra atlamak agırlık kaldırmak vb. şeyler yasak dendı bu hayatımı bıraz kotu etkıledı bıtek bu sıkıntı baska hıcbırsey sıkıntı deıl ne agrı var nede baska sıkıntı bursa da TURAN TURAN hastanesınde KAYHAN TURAN hocada amelıyat oldum kendısı hem cana cok yakın hemde cok iyi hayatımda gördugum en ıyı doktor, ALLAH razı olsun cok ıyı yaptı amelıyatımı.

geçmiş olsun CYBER
dikişlerin alınana kadar pansuman süreci oluyor mu oluyorsa hastaneye gitmen gerektimi

KRALEX, normal şartlarda dikiş alınması diye bir olay yok artık. Kullanılan dikiş iplikleri kendiliğinden kaybolup gidiyor. Ameliyat sonrası hastanede 4-5 gün kalırsın ve çıkarken doktorun zaten ameliyat yerini kontrol eder ve yeni pansuman yapılır. Herhangi bir aksilik yok ise 10-15 gün içinde pansumana gerek kalmaz. Ancak hastane çıkışı sonrasında doktorun pansuman yenilenmesi ihtiyacı görürse, bunu kendin yapmamanı tavsiye ederim. Çünkü protez ameliyatlarında en önemli konu hiçbir şekilde enfeksiyon kapmamaktır. Bu nedenle bu işi bilenlere emanet etmek lazım. Ayrıca pansuman tamamen sökülüp doktorun banyo yapabilirsin demediği müddetçe ameliyat yerini kuru tutmak da bir diğer önemli konudur. Geçmiş olsun dileklerimle, sağlıcakla kalın...

Merhaba... Ben lupus hastasıyım. Kortizon kullanımı nedeniyle AVASKÜLER NEKROZ oldum. Sol kalçamda yürürken ağrıyla topallama oluyor. Protez takılacak. Ama karar veremiyorum. Protezden sonra da topallarmıyım? Hiçbir zaman yerde oturamıycak mıyım? Şuan ağrılarım dayanılmaz değil. Ama topallamak istemiyorum. Ameliyat olan arkadaşlar acaba aksamaları tamamen geçti mi? Ağrılar hala var mı? Teşekkür ederim....

Portakal Çiçeği, Açıkçası avasküler nekroz hakkında çok bilgim yok. Ancak şu kadarını söyleyebilirim: Şayet bacak boylarınızda bir kısalık söz konusu değilse ameliyat sonrasında bacak kaslarınız iyice güçlendiği zaman yürüyüşünüz tamamen düzelir, hatta kalçanızda protez olduğunu kimse anlayamaz. Ameliyat sonrasında ağrılarınızdan tamamen kurtulursunuz. Yerde oturmak yasak değildir, bu yanlış anlaşılıyor biraz; çömelerek oturmak yasak, yoksa bacaklarınızı düz uzatarak yere tabiki oturabilirsiniz. Yasak olan kalçanın çalışma açısını aşırı daraltacak ya da genişletecek, yani ekleminizi zorlayacak ve belki de çıkmasına sebep olabilecek, çömelmek, bağdaş kurarak oturmak, ayak ayak üstüne atmak gibi hareketlerdir. Sağlıcakla kalın...

Merhabalar arkadaşlar benım sol kalçamdan totol protez var 20 yıl once takıldı şimdiye kadar hiç bir ağrım olmadı fakat on gündür üstüne basamıyorum. Ne düşme oldu nede herhangi bir kaza durup dururken ağrımaya başladı. İlaç içince rahatlıyorum fakat etkısı geçince yürüyemıyorum. Buda beni çok üzüyor benim iki buçuk yaşında oğlum var. Maşallah çok ta afacan ve iki gün once doktora gittim bu protezdeki başlık plastık yeri olan aşınma yapmış değişecek dedi ama nasıl olucak bilmiyorum bebeğim küçük bana ihtiyacı var. Aranızda protezı değişen arkadaslar varmı nezaman sürede iyileştiler bunu bilmek isterim fakat tekrar başka bir dr. Daha gideceğim şimdi oda görsün diye geçen senede bu zamanarda çok ağrıdı ve iyileşti soğuktanmı oldu bilmiyorum yada sinirlermi kasıldı malum benim afacan yerinde duramıyor ilgi istiyor yoruluyorum ondanmı oldu diyorum çok üzülüyorum şimdi ağrım olunca lütfen benı aydınlatın ne yapmam lazım. Herkese geçmiş olsun yüce Rabbim hepimize ya şafi c. c ismi ile şifa versin.

fatos merhaba sen Ankara'da hangi Dr.a ve hangi hastanede ameliyat oldun. Memnun musun? öneriyor musun? Teşekkürler.

Selam Kaya abi Prof. Dr. Bülent ERDEMLİ Ankara'da sanırım. Üzerinden 1 yıl geçti şimdi nasılsın. Aksamadan ve ağrısız yürüyor musun. Hareketlerin hala kısıtlımı. hangi hareketler kısıtlı. Normal hayatına dönebildin mi. Her iki kalça için Bütün maliyet ne oldu. Sorularıma cevapların için şimdiden teşekkürler. Sağlıkla kal.

Avn hastalığının ne olduğunu çok iyi biliyorum.Bizim de başımıza geldi.Malesef zor bir hastalık.Fakat ameliyatlık hale geldiyse başka çaren yok.Femur başı protez olmadan iyileşemez.Günümüzde protez ameliyatlarından kokmana gerek yok.Artık çok iyi malzemeler yapılıyor.Dikkat etmen gereken asıl konu ameliyatı yapacak olan hekim.Malesef bazı hekimler en iyi malzemeleri kullanamıyorlar.Bu konuda sana gönül rahatlığıyla vereceğim bir isim var Dokuz Eylül Üniversitesi Prof. Dr Vasfi Karatosun.Gözün kapalı git sağlığına kavuş.Çünkü biz çok memnun kaldık. @A_GEYİK

çiçek3

Merhaba,
Aynı ayak ağrılar bende de var, 1.5 ay oldu ameliyat olalı, sizin ağrılarınız ne zaman geçti ?

Bilgi

@ELİF75

Geçmiş olsun
Hangi Hastane ve hangi doktor bilgi verirmisin.

benim agrılar dayanılmaz hale gelince ameliyat oldum
bacakta 5 cm kısalık vardı
sol bacak total kalça protezi seramik
sonuç:
2 sene oldu ameliyat olalı
agrı yok
topallama hala var .alışkanlıktan ama
çok rahatım
ilk 3 ay biraz sıkıntılı (enfeksiyon)
sonrası harika
merhaba yeni bir hayat

Serwan_b

nerhaba öncelikle geçmiş olsun. benimde 6 ay oluyor sol kalçadan sizin gibi seramik protez takıldı ağrım yok az da olsa arada kas ağrılarım oluyor kaslarım güçlü olduğu için çabuk yürüdüm ama korku var tabi hala engelli olduğum için düşebiliyorum istemeden. neyse 2 yıl ağrı çekince artık dayanamayıp doktora gidince öğrendim doğuştan kalça çıkığım varmış ve bu ağrılar 35 yada 40 yaşından sonra başlarmış bazıları da hiç ağrısız ömür boyu gidermiş benim 42 yaşında başladı 2 yıl geçer diye umut ettim çünkü kalça çıkığı olduğunu farkında bile değildim kısalık az olunca 2,5 cm imiş ve engelli olduğum için yürüyüşüm öyle sanırdık neyse 6 ay oldu sorun yok kontrole gittim 2 gün önce ve 2 yıl sonra gel dedi artık. sadece yere pek oturma dedi bunu erken olduğu için mi söyledi yoksa ömür boyu mu bilemiyorum çünkü ya düşersem diye sorduğumda düş birşey olmaz dedi kafam karıştı. sizin 2 yıl olmuş sizede yere oturma dendi mi? teşekkürler şimdiden

Serwan_b

cevap kısa olmuş ama sanırım 2 yıl olduğu için her şey serbest dediniz neyse teşekkürler yinede

Evet vidalar gevşedi deniyor aslında vida mida gevşemiyor gevşeyen protezintamamı yada bir kısmı benim ki gevşedi ilk protez taktıklarında 25 yıl gider dediler ama 20 gün sonra ayakta dururken kırıldı acilen yenisini taktılar aradan 5yıl geçti bu kezde gevşedi bu sefer başka bir hastanede ameliyat oldum ordaki yuvarlağı gevşediğini diğer tarafın iyi olduğunu söylediler ameliyattan bir gün sonra kalçam çıktı ve bir sürü şey denediler olmadı birgün sonra 2ci ameliyatı yapıp kelepçe taktık dediler fakat şimdide parmaklarımı ve ayak bilegimi hissetmiyorum size tavsiyem egerki hastalık son raddeye gelmediyse ağrıya sızıya katlanın ve ameliyat olmayın çünkü orijinalini birkez bozuldumu bozuluyor

vet07

aksamanız ve kısalıgınız geçti ve sıfırlandımı acaba nasıl durumunuz suan ?

S.a. arkadaşlar bende bir kaza sonucu kalça yuvam çatladı geç teşhis edildiği için çürüdü şu an sağa kalçam dondurulmuş durumda ve kalçamda pilatin var ağrım yok rahatım allaha çok şükür sadece sağa ayağımın çorabını giyemiyor koşamıyorum koşuyorum ama yavaş doktorun 40yasına gelince istersen kalça yuva ameliyatı olabilirsiniz bu konuda ne yapmalıyım 35 yaşındayım herhalde bu ameliyatı olan hasta omur boyu ilaç kulanıyormuş artıları eksileri nelerdir acaba Ayağım 5santim kısa

Merhaba bakın bence doktorunuzdoğru söylüyor7kez 3 çü diz 4dü kalça ameliyatı yaşamış biri olarak bu konuda bayağı tecrübeliyim ameliyatı ne kadar geliştirirsen o kadar iyi
Çünkü bu ameliyatlara bi başladın mı arkasıgeliyor ben 45 yaşımda dizimle başladım protezlerin süresi dedikleri gibi 10. 15. Sene değil istisnaları ayırıyorum süreç birazda senin aaktivitesine bağlı çok çok sakin bi hayat sürer kendini çok iyi korursan ki koruyamazsın çok gençsin belki 8. 10 belki bana doktorun biri olmaması uzatabildiğim kadar uzatmamı çünkü işin gerçeğinin 5. 6. Yada biraz dha fzula senede bir tetamamlayacağını bu ameliyatların bana yazık olacağını söyledi doğruydudaşimdi 55 yaşımdayım 7 kez ameliyat öldüm ve son 2 si berbattı sana tavsiyem doktorunu dinle kendine iyi bak ve olma her ameliyat fzla risk ve daha dha kötüye gitmek demek emin ol bir kereyle kolmuyor sana geçmiş olsun

Arkadaşlar ben 30 yaşındayım benim doğuştan sağ bacağımda 4san. Kısalık var, çocuk yaşta iki başarısız ameliyat oldum. Bu kalçaçıkıklığı benim hayatımı çok etkilemedi ama son zamanlarda çok ayakta kaldığımda sağlam olan bacağımın bilek kısmında şişme ve ağrı oluyo, bu daha önceden yoktu, bu durumu birazda aldığım kilolara bağlıyorum. Geçenlerde baltalimanı hastanesine gittim ve bacak ölçümleeim falan yapıldı, doktor filmlere baktı ve pilatin takmalıyız dedi ama benim ameliyatlı yani kalçaçıkıklığı olan bacağımda herhangi bir ağrı olmadığı için ameliyatta olmak istemiyorum, bilmiyorum çok kararsızımda aslında, benim dururumumda olanlar varmı acaba?

zeynep bende de aynı gibi durum sol kalçam sağ kalçama göre durumu iyi ama bacağımın üstüne basamıyorum ağrısından bana da protez diyorlar yaşım çok genç olduğundan ertelemeye çalışıyorum ağrılarına ve aksamaya ne kadar dayanabilirsem dayanıcam artık

[FONT=sans-serif]arkadaşlar bisiklet alıp kaslarımı geliştirmek istiyorum internette kron xc150 bisikleti beğendim mağazalara sordum genelde sana 16 inç kadro olur kimiside 18 inç kadro uygundur dediler hangisini almak lazım [/FONT][FONT=sans-serif]boyum 1.50 kilomda 50 dün bisiklet bakmaya gittik bacağama atıp binemedim protezden dolayı yani tam açamadım çıkarsa diye endişe ediyorum bu yüzden şimdilk askıya aldık bütçe 600 700 tl arası[/FONT]

hergele1905

emin olmasam da bisiklete binmek yada pedal çevirmek kalça protezi olanlarda sakıncalı olduğunu biliyorum tavsiyem doktorunuza danışın

Arkadaşlar merhaba; bende kendi yaşadıklarımı anlatmak istedim sizlere belki birilerine yol göstermiş, yardım etmiş olurum. Küçücük bir bebekken kalçalarım çıkmış doktorlar ebe hatası olduğunu söylüyorlar bilmiyorum kaderimmiş demek ki demekle yetinmek zorundayım. çocukken de doktor hatası nedeniyle tamam iyileşti denmesine rağmen ve en ufak bir aksama dahi olmadığından dolayı ailem de iyileştiğimi zannedip, hayata devam ettik. taa ki gelişme çağına gelip vücut serpilince fazla yürüyememeye başlamam, oyun falan oynadığımızda bacağımın ağrıması gibi nedenlerle gittiğimiz hastanede kalçalarımın ikisinin de çıkık olduğunu ( hem de yüksek çıkık) öğrenene kadar. tekrar doktor araştırması başladı doktorlar röntgenimi görmeden inanmıyorlardı kalçalarımın yüksek çıkık olduğunu dedikleri her hareketi yapıyordum, düzgün yürüyordum falan... Sonunda karar verildi ve tıp fakültesinde ameliyatımı oldum o zamanlar 12 yaşındayım. 8 saat süren ameliyattan göğüslerimden ayak parmaklarıma kadar alçı içinde çıktım ve sadece sol tarafı yapmışlar :( kalçaya platin koymuşlar. 1 ay hastanede yattık günlerce düşmeyen ateş de çektiğimin cabasıydı. Toplam da 3 ay o alçının içinde robot gibi yatmışım, şimdi düşünüyorum da şu an yapamazdım sanırım. alçı çıktı ve benim kalçam malesef 3 ay taşın içinde hareketsiz kalmaktan dolayı tamamen dondu :( hiç aksamadan yürüyen ben ameliyattan sonra aksamaya başladım. Yani bu ameliyatta tam bir fiyasko, çektiklerimiz de yanında cabası.Şu an 37 yaşındayım bir daha hiç ameliyat olmadım, Allahtan sağ kalçamda beni fazla zorlamadı da bu yaşa kadar geldim. Okudum üniversiteyi bitirdim, sınavdan sınava koştum, deli gibi geziyordum, yürüyordum hiç ağrım olmadı. KPSS yi kazandım devlet memuru olarak görevime başladım, ardından evlendim. Her şey yolunda gidiyordu taa ki 1 yıl öncesine kadar, benim ağrım başlamıştı ama bu sefer hiç ameliyat olmadığım sağ kalçam beni zorluyordu. Doğru düzgün yol yürüyemez hale geldim, eşimle gezmeye gidiyorduk her fırsatta oturalım demeye başlamıştım yürüyemediğim için. Feci ağrılarım vardı sol taraf donduğu için orda ağrı yoktu ama sağ kalçam müthiş ağrıyordu. Yıllar sonra muayene olmaya karar verdik ve gittiğimiz doktor bana hemen protez ameliyatını olmalısın dedi. Tam 1 yıl araştırdım, hastane doktor vs bunlar çok önemli. Sonunda karar verdim ve Bursa da Özel Medicabil Hastanesinde Prof. dr. Ömer Faruk BİLGEN e ameliyat olmaya karar verdim. Doktorum ameliyatlarımın zor olacağını ve çok gayret etmem gerekeceğini baştan söyledi herşeyin bilincindeydim yaşım 37 ve 4 ay önce sağ kalçamdan protez ameliyatımı oldum. Şu an durumu gayet iyi ve o ameliyatımdan 3 ay sonrada sol kalçamdan ameliyat edeceğini ondan daha önceden ameliyat olduğum için, kalçam donduğu için ve 25 yıllık platinler bulunduğu için işimizin daha zor olacağını söyledi. Neyse ki sol kalçamdan da protez ameliyatımı yaptı 4 saat sürdü her iki ameliyatım da. Fakat sağ tarafımdan ne ağrı ne zorluk çekmememe rağmen, doktorun da dediği gibi sol kalçamdan müthiş ağrılar çektim. ameliyatlarım genel anestezi ile oldu, odamdaki ağrı kesici butonu bile işe yaramıyordu. 1 gün sonra fizyoterapist eşliğinde ayağa kaldırıldım ama nasıılllll, o anı anlatamam o ağrıyı tarif edemem ki zaten hastaneyi çınlattım sesimle. Bir kaç adım dan sonra yatırdılar beni 3 gün sonra hastaneden çıktık. sağ bacağım şuan 4, sol bacağım ise 1 ay oldu o eski ağrılarım yok ama platinler çıkarılırken etim çok zedelenmiş ve baya uğraşılmış kalça ile bu yüzden de o ağrılarımın normal olduğunu söyledi doktorum. 15 gün sonra ilk kontrole gittik dikişler alındı kalçamda biraz şişlikler ve morluklar var şu an biraz o canımı sıkıyor ama eski platinin yapmış olduğu hasar bunu biliyorum. geçen hafta ikinci kontrolüme gittik, bu arada Eskişehirde görev yaptığımız için her seferinde eskişehir den bursa ya gitmek zorundayım. röntgenim gayet iyi bacak boylarımın ikisi de uzadığı için kaslar çok gergin sadece ve doktorum yavaş yavaş zorlamadan yapacağım egzersizleri gösterdi şu an onları yapıyorum. Bu ameliyattan sonra kalça ağrılarımı ameliyat masasında bıraktım diyebilirim. Kalça ağrısı hiç yok, sadece kas ağrısı yaşıyorum ama o da egzersizlerle geçecek biliyorum. Koltuk değnekleri ile yürüyorum şimdilik doktorum yavaş yavaş bırakmamı söylüyor ama daha o güç yok bacaklarımda en azından sol tarafta yok çünkü hem ameliyatım çok çok zordu hem de daha 1 ay oldu... Şu an tek sıkıntım daha önce ameliyat olduğum sol kalçam biraz yukarda duruyor leğen kemiği, ondan dolayı ayağımı tam yere basamıyorum topuk kısmını. Onun da hareket ettikçe ineceğini yerine oturacağını söyledi doktorum, ki zaten röntgenlerden bile bunu ben anlıyorum 1 ayda biraz inmiş. genel olarak iyiyim ev içersinde koltuk değnekleri ile yürüyüşlerimi yapıyorum, hafif egzersizlerimi yapıyorum şimdilik böyle, 1 ay sonra kontrolüm var tekrar... ilk ameliyatımdan beridir 5 aydan fazladır evde olmamın verdiği sıkıntı dışında iyiyim. Çalışan biri olarak çok sıkılıyorum ve hiç biri iş yapamayınca bu daha da sıkıcı. Allahtan çocuk falan yok da yine rahatım annem de eşim de sağolsunlar yeteri kadar destek oluyorlar bu süreçte, haa bu arada heyet raporu verdi doktorum allahtan iş açısından da o yüzden rahatım.Bu ameliyatı olacak arkadaşlar eğer ki kesin çözüm bu ise korkmayın olun, evet zor tarafları var tabi ki ama ne kolay ki hayatta, ben o 25 yıl önceki ameliyatımla bunu kıyasladığımda bu devede kulak :)) ertelemeyin, hayatı ertelemiş olursunuz. Benim bile hiç bir doktorun cesaret edemediği kalçamı bu doktor yaptı ve belki sizin daha kolaydır durumunuz bilemezsiniz ki, her hastanın durumu farklı evet kalça çıkığı deniyor ama bu bile içinde çok farklılıklar barındırıyor. Herkesin aynı olacak diye bir şey de yok. hayatı kendinize zindan etmeyin bunu şu an hasta yatağımdan yazıyorum size biraz uzun oldu hakkınızı helal edin...Mine

geçmiş olsun. durup durup turnayı gözünden vurmuşsunuz Ömer Faruk Bilgen bana göre kalça protezinde 1 numaradır bende ona oldum 1 yıl oluyor şükürler olsun arısız uyuyup arısız uyanıyorum yürürken acı çekmiyorum. benimde doğuştan sol kalça çıkıkmış 2 yıl önce 42 yaşında ağrı başlayıp yürüyemez olunca doktora gidince öğrendik benimde pek belli değildi 2,5 cm kısalık olunca hiç fark etmedik. dediğiniz gibi her insanın iyileşme süreci farklı oluyor kimisi 4 ayda kimisi 7 ayda ben 4 ayda desteksiz yürüdüm zaten engelli olduğum için baston yada koltuk değneği kullanamadım annem yada ablam 3 ay koltuk değneğim oldu sağ olsunlar. neyse merak etmeyin sizi iyi eder o doktor sizde gayret edin yavaş yavaş yürüyün acılar azalır zamanla. sağlıklı günler dilerim.

eyvallahhh

kardeşim geçmiş olsun o ağrıları senn bana sor ben iyi bilirim bendede doğuştan kalça çıkığı vardı 6 yaşında başladı ağrılar gelişme çağında olduğum için ameliyat olmadım 21 yaşında oldum yani 15 sene ağrı çektim o çıkık kalça zamanla kireçlendi sonra diğer kalçayıda etkiledi iki taraftan oldum şimdi ağrım yok mutluyumm

Teşekkürler arkadaşlar peki 1 ay önce olduğum kalçada şişlik ve yer yer morluk olması normalmi bu kafama çok takılıyor daha kontrolede 1 ay var. Sizin başınıza böyle bişey geldimi...

eyvallahhh

sol kalçanızdan bahsediyorsanız normal şişlik olması dediğinize göre baya uğraşılmış zamanla iner artı ömer beye de sorabilirsiniz cevaplar nedenini. morluk bendede vardı sonra kayboldu merak etmeyin bunlar normal morluk şundan kaynaklanıyor o bölgeyi açınca açık dursun diye bir aparat takılıyor bu aparat demir gibi bir şey onun sıktığı yerler haliyle morarıyor. bunu nereden biliyorsun derseniz ameliyat videosu izledim oradan biliyorum. sağlıklı günler.

mito1172

Evet az önce kalçamın resmini çekip attım asistanına sorun yok dedi çok uğraşıldığı için olabilirmiş sizinde dediğiniz gibi eti açıyorlar haliyle etde zedeleniyor demekki. Artık nasıl acı yaşadıysak zamanında herşeyden korkar olduk. Teşekkür ederim sizin durumunuz nasıl şu an iyimisiniz peki.

eyvallahhh

evet aynen öyle et sıkışınca biraz hasar görüyor artı kaslar ama zamanla geçiyor örnek benimde ilk 1 ve 2 ay ameliyat yeri oturup ayağa kalkınca acırdı buna bende kafayı takar korkardım fakat yürüdükçe geçerdi zamanla tam geçti tabi ki ufak tefek ağrılar oluyor ama bu ameliyat olmadan önceki ağrılarım yanında sinek ısırığı gibi desem yeridir. benim tek kalça olunca 3 ayda wc ye oturdum zaten 3 ila 6 ay terslik olmadığı taktirde iyileşme sürecidir ilk 2 ay yere eğilmek yukarıya uzanmak alçak oturmak tavsiye edilmiyor. ben 7 ay olunca denize bile girip dalıp çıktım şükür iyiyim en son kontrolüm 7 aylıkken oldu 2016 yılında aylardan hazirandı ve Ömer bey 2 yıl sonra gel dedi artık kontrole. sizin 2 kalça olunca iyileşme süreci biraz uzayabilir ama terslik olmadığı sürece 7 aya baya bir iyileşmiş olursunuz yeter ki siz gayret edip yürüyüş ve verilen hareketleri aksatmadan yapın kaslarınızda güçlüyse bu süreç daha çabuk olur. kolay gelsin acil şifalar dilerim

Üst Alt