Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalıplı olmak için ne yapmalıyım?

RedFoo

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Kilo:49
Boy:1,59

Ben yaklaşık 2 senedir yani 12 yaşımdan beri kas ile uğraşıyorum. Aslında abimin eve dumbell getirmesiyle başladı bu kas olayı ve bugüne kadar geldi.
Benim çalışma saatim belli değil tam olarak ama genelde akşam 7 gibi çalışıyorum evde kendi imkanlarımla 12 yaşımdan bugüne kadar çok gelişme gördüm kendimde fakat kol,karın,omuz,arka kol kası filan değil benim derdim. Sadece kalıplı olmak için ne yapmalıyım omuzlarım geniştir ama biraz daha kalıplı olmak istiyorum.
Bunun için ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

Selam red.

Body sporu için alt yaş sınırı her zaman tartışılıyor ancak ben yaş sınırı olduğuna inanıyorum. Yaşın 14 benim görüşüm 16 yaşına kadar bu sporu yapma. Yüzme boks ve koşu daha uygun olabilir. Önce uzun kaslar seneye de kısa kaslara girdin mi tamamdır. Şekerden uzak durucan sigara içmicen antreman saatlerini şaşırmıcan. Karbonhidrat ve protein olayınıda öğren gerisi sağlıklı şekilli kaslı bir vücut. Ancak acele edip kendini her antreman için binlerce kilonun altına sokma. Kalıplanmak için olur olmaz şekilde beslenme içi kof ve sağlıksız bir insan olursun.
Aklına takılanları sormak için bir spor salonuna gidip danışabilirsin en sağlıklısı o olur.

Dediklerini uygulamaya çalışacağım yüzmeyi bende düşünüyorum. Hem yüzerken tüm kaslar çalışıyormuş daha hızlı kaslara sahip ola biliyormuşuz. Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Kardeşim sana günde 2 tane yumurta her gece 1 bardak süt 3 ögün normal ögün araları ek olarak besleniceksin mesela en sabah kahvaltın düzgün olucak bu çok önemli uyku saatlerin geç yatmıcan erken yat erken yatarsan yüzün güzelleşir 3 günde 1 tane sarımsak yut yutarsan kokmaz nefesin büyüme hormonu dedikleri testestiron hormonlarını çalıştırıyor diyorlar birde çalıştın dumbeller 3kg veya 5kgyi geçmesin düzensiz spor kas yıkımına döner illa dumbele güvenme 30 şınav 30 mekik her gün barfis çekmeye çalış yani benim boyum 1.72 kilo 60dı zayıf oldugumu düşündüm 5kg dumbellerle çalıştım 3 ay 70 kilo oldum giydiyim kıyafetler daha yakışıyor şuan 70de koruyorum kendimi ama bi 5 kilo daha alsam sıkıntı olmaz :D :D :D

HAYDAAA daha yaşın kaç başın kaç benim senden 2 yaş büyük oglum var kik box yapıyor ege üçüncüsü onun bile bırakmasını istiyorum ,helebi 20 yaşına gel boyun enin kendine gelsin kalıp sonra spor yaparsın kas yaparsın ama bu yaşda olmaz büyüme çagındasın merak sarma bu işlere ...

kalıp kalıp dedigin nedirki gülüm ben kalıpsız olmak için diyeti göze almışım:p

Kol damarları ve kasları hakkında bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar

Ben kas ile uğraşıyorum. Dışarı çıkınca bazı kişilerin kollarında çok büyük damarlar olduğunu fark ettim.
Başka forumlarda araştırdım yağ ile ilgili diyorlar ama bence Ektomorf vucud tiplerinde çıkıyor yani omuzları dar ve çok zor kasa sahip olan vucud tipi.
Ben ise mezomorfum bundan mı yoksa yağ ile ilgilimi ??
Veya bir çalışması varmı

Üst Alt