Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp pili olanlarda böbrek taşı ameliyatı olanakları!?

Sardonyx35

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
4
Arkadaşlar merhaba,

Bende ICD var Brugada sendromundan. Sağ üreter (böbrek) te taş mevcut son tomografide kanala düştüğü ve boyutu 1.3 cm bunu aldırıcam fakat kalp pilim olduğu için hastaneler tedirgin oluyor. Sadece Ege üniversitesi hastanesi ameliyatı yapabilirmiş.

Konu hakkında bilgisi olan var mı ? Böbrek taşı ameliyatı sonrası beni neler bekliyor iyileşme süreci nasıl geçiyor yaşamış geçirmiş olanlardan destek rica ediyorum.

İdrar yolundan böbrek taşı ameliyatı

İdrar yolundan böbrek taşı ameliyatı olan varmı arkadaşlar. [FONT=sans-serif]Taşı idrar yolundan girerek alacaklarını ufaltıp mesaneye bırakıcaklarını söylediler.[/FONT]

süreç nasıl ?

çarşamba günü ameliyatım var

Ben oldum artık bitti gitti. Ne sormak istiyorsan buyur

Sardonyx35

Çok geçmiş olsun.
Ben size yanıt bulmak için yeniden başlığa yazmıştım. Siz zamanınız olduğunda deneyimlerinizi bu başlığa yazarsanız, daha sonra arayacak olan kişiler için faydalı olur.

Süreci şöyle anlatayım,

Genel anestezi ile uyutuldum zaten 3 saniyelik bişey. URS ile idrar yolundan (penis) den girilip mesane içinden böbrek kanalına kadar( taşın bulunduğu kısım orası) orda taşı kırıp ufaltıp mesane bıraktılar. Böbrege kadar girip kontrol sağlandı. İdrar sondası takılıp ypgum bakıma alındım bu işlem 1 saat kadar sürdü.

1 gece hastanede yattım, idrar sondası takılı halde, ve böbrek ile mesane arasına dj stent yerleştirildi kanal sağlıklı olsun diye. 1 ay sonra çıkartıldı. Fakat o 1 ay biraz kanlı ve ağrılı geçiyor.

Sonraki kontrolde taş kalmadığını ve stenti çıkaracaklarnı söylediler bu işlemde yaklaşık 15dk sürdü. Aynı gün akşamı taburcu oldum.

Ameliyattan sonra günde kesinlikle 2.5 su için 3 lt geçmesin ama. Şuan çok şükür Bi sorun yok spor yapıyorum, sizlere de tavsiye ederim.

Herkese geçmiş olsun.

Ameliyatı ege üniversitesi hastanesinde oldum.

Üst Alt