Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp ve boyun fıtığı sonuçlarıma göre puan verirler mi?

sinan3434

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
5

Rapor​

KORONER ARTER BT ANJİOGRAFİ + 3D İNCELEMESİ İnceleme 320-dedektörlü 640 kesitli Toshiba Aquilion One BT cihazı kullanılarak gerçekle�?tirilmi�?tir. SA�? KORONER ARTER (RCA): RCA seyri boyunca açık olup lümen darlı�?ı saptanmamı�?tır. Sa�? dominant sistemde PDA ve PLA dallar RCA kökenlidir. SOL ANA KORONER ARTER (LMCA): LMCA'nın distal kesiminde lümende yakla�?ık %30-35 oranında darlı�?a neden olan discrete tipte yumu�?ak doku pla�?ı izlenmi�?tir. SOL �?N İNEN ARTER (LAD): LAD arter seyri boyunca açık olup lümen darlı�?ı saptanmamı�?tır. Diagonal dallar tabiidir. SİRKUMFLEKS ARTER (LCX): LCX arterin çıkı�?ında lümende hafif (%30'un altında) darlı�?a neden olan discrete tipte kalsifik plak izlenmi�?tir. OM dallar tabiidir. SOL VENTRİK�?L: Sol ventrikül posterolateral ve interventiküler septum kalınlıkları normaldir. Dİ�?ER BULGULAR: Torakal aorta çapı kesitler dahilinde normal sınırlar içerisindedir. �?ekim alanına giren kesitlerde her iki akci�?er parankiminde belirgin patoloji dikkat çekmemi�?tir.

Rapor​

Servikal Spinal MR incelemesinde;
Teknik:
Sagital planda TSE T1-T2, aksial planda B-FFE 3D sekanslarla incelendi.
BULGULAR:
Vertebra cisim yükseklik, morfoloji ve medüller kemik intensitesi tabiidir.
Osseöz yapıların medüller kemik intensitesi tabiidir. Sıralamanın bozukluğu saptanmamıştır.
Kranioservikal bileşkeye uyar patoloji görülmemiştir.
C5-C6 iV diskindeki geniş tabanlı posterosantral disk protrüzyonu ön subaraknoid mesafeyi oblitere etmekte olup bu düzeydeki posterior eleman hipertrofisi ile birlikte kanalda dejeneratif stenoz ve korda impresyon gözükmektedir.
C6-C7 ve C4-C5 iV disklerindeki minimal posterosantral disk protrüzyonları ön subaraknoid mesafeyi indente etmektedir.
Diğer intervertebral disk arka konturlarında kanal yönüne taşma görülmemiştir.
Kanal çapları fizyolojiktir.

Bt anjiyo.. %de olarak baktığımızda en yüksek oran %30-%35 oranında arter daralması görünüyor...ciddi bir durum değil.. ilerlememesi için stent takılabilir.
EF Efor değerin kaç?

Diğer mr raporuna baktığınızda önemli bir bulgu yok.. yaşınız kaç bilmiyorum.. görünen bulgular daha çok yaşlı kişilerde görülür..kanal daralmaları dejeneratif disk kayıpları vs.

@sinan3434,

yaş 49 kardeşim 6 sene evelki değerlerim bunlar düzenli ilaç kulanıyorum salı gününe eko randevum var diğer doktorlara muayne oldum efor bilmiyorrum bunlara puan vermeseller boşuna uğraşmış olucam galiba

6 sene önce yapılan tetkikleri yazıp bizi neden boşuna yoruyorsun 🙂

@sinan3434,

Eko çekinin EF değerini yazın,ona göre tekrar bakalım.

ondan bu yana tahlil yaptırmadımda sadece 6 ayda bi 3 aylık şeker ortalamama baktırıyorum tamamdır salı günü eko çekicekler ekodan sonra kardiyolojiye görünüp dosyaları vermem gerek galiba şu anda elimde olan bulgular bunlar amacım kimseyi yormak değil kardeşim :D

Raporum çıkmış bugun kolestrolden oran vermemiş düzenli kolestrol ilaci kullanıyorum ama itiraz etsemi kardesim

ORANI %FIZIKSEL TIP VE REHABILITASYONSERVİKAL MRI : C5-C6 iV diskindeki geniş tabanlı posterosantral disk protrüzyonu önsubaraknoid mesafeyi oblitere etmekte olup bu düzeydeki posterior eleman hipertrofisi ilebirlikte kanalda dejeneratif stenoz ve korda impresyon gözükmektedir. C6-C7 ve C4-C5iV disklerindeki minimal posterosantral disk protrüzyonları ön subaraknoid mesafeyiindente etmektedir. NÖROLOJİK DEFİSTİ YOKTUR. TABLO 1.7 YE GÖR E: % 6 DIR6GÖZ HASTALIKLARI tashihle sağlam 0GENEL CERRAHI sağlam 0KARDIYOLOJI koroner arter hastalğıı (2019 koroner bt anjio %30 plak)--%10 puan 10RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI Heyete esas teşkil edecek psikiyatrik patoloji saptanmamıştır. 0İÇ HASTALIKLARI a1c:6.1 mtf 2x1 kullanıyor % 20 NÖROLOJI heyete esas teşkil edecek nörolojik patoloji yoktur 0KULAK BURUN BOĞAZHASTALIKLARIsağlam 0

kopyaladım karışık çıktı puanlar yazıyor aralarda

sonuç % 32 süresiz yazıyo

Son düzenleme:
Verilen puanlar yönetmeliğe uygun.

İtiraz etseniz de değişen bir şey olmaz.

Karar sizin iyi günler

@sinan3434,

kolestrol veya ritim bozukluğu vardı onlrdan birne verse almıştım % de 40

saol kardesim saglık olsun ilgilendiğin için tşkr

Üst Alt