Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalpten Patent ductus arterios ameliyatı olmuştum. Hangi oranda rapor alabilirim?

adige46

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar;

Patent ductus arterios ( kalp den ) ameliyatı oldum 7 yaşında askerlik elverişsiz raporu çıktı gata dan yüzde kaç engelli raporu alabilirim ilaç felan kullanmıyorum iş yerim alabilirsen %40 engelli kadrosuna geçirelim dedi.

O zaman askeri hastanehle işın olamaz direk devlete bağlı hastanelerin birinden raporunu alacaksın askeri hastanenin raporu gecersiz

Ama sadece bu hastalıktan 40 alman mümkün degil gibi

Biliyorum da tahminen kaç verirler bilginiz var mı zaten askeri rapor da oran felan yazmıyor

Bu rahatsızlıktan eger kalbinizde herhangi bir problem kalmamış sa verilecek oran % 10 civarıdır

adige46 Merhaba geçmiş olsun. sadece pda dan yeterli oran almanız zor . ama yinede hastaneye gidip raporunuzu gösterip şansınızı deneyin. ef% kaç ? pda dışında bi rahatsızlık var mı ? bunlar önemli. pda tanısı ne zaman konuldu ? eğer mümkünse bir ekokardiyografi ve tomografi raporunuzu paylaşabilir misiniz ? banada pda dan çok şüphe edildi ama tomografide pda çıkmadı. o yüzden sizin raporunuzu merak ettim?

20 sene önce oldum 7 yaşında oldum hastanenin raporu yok elimde askeriyenin var askeriye de o hastaneden istedi rapor ameliyat olduma dair kopyasını almadım askeriyede kaldı oda, askeriyenin verdi rapor da ef değeri gözükmüyor olanlar şunlar.
EKG : normal sinüs ritmi
EKOKARDİYOGRAFİ :AO23MM LA32MM LVIDd/s 46/28 mm LVEF %65 NORMAL EKOKARDİYOGRAFİ BULGULARI
TOMOGRAFİ CEKİLMEDİM ORDA

adige46 tomografi nerde çekildiniz ? tomografi raporu elinizde yok yani ? pda tanısı tomografi ile konuyor benim bildiğim ?tee oldunuz mu

Doğrudur ama 7 yaşındaydın hatırlamıyorum ankara dış kapı hastanesinde oldum

Arkadaşım dediğim gibi oran hasara verilir geçirilen operasyona değil eğer sıkıntı yoksa ki bu zaten ekoda görülür alacağınız 10 civarı bişe olabilir

adige46 peki geçmiş olsun. pda şifası olan çaresi olan bi hastalık kapatılıyor.

ef 65 güzel. malesef çok kıymetli sedat abiminde dediği gibi %10-20 yi geçmez. ama siz yinede bizim söylemlerimizle kalmayıp rapor a başvurabilirsiniz. sonucuda burda paylaşırsanız seviniriz.

Geçmiş olsun öncelikle bende 4 yaşında aynı ameliyatı oldum Patent Ductus Arteriosus (PDA)salı günü kardiyolojiye polikliniğinde kontrolden sonra sağlık heyetine gireceğim askerlikten muaf olabilirmiyim?

Üst Alt