Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kanser olan birinin kandaki en belirtili değerleri nelerdir (metastaz)?

sonbahar.44

Aktif Üye
Konular
218
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar annem rahatsız annem pt ct sonucu bulgular var omurilikte kemikte tümör tespit edildi anlamadıgım (suvmak bulgular var o neyi belirlıyor anlamadım, sorun agrı sebebiyle ortaya çıktı şimdi arada agırıyor arada iyi oluyor 2 aydır patoloji sonucu bekliyoz 2 bölgeden biopsi yapıldı (guatr ve uterus yani rahimden) parça alındı hala sonuç gelmedi..:( bu arada allah rızası için dua edermisiniz..

arkadaşlar araştırma hastanesinde annemin yaptırmadıgı tahlil girmedigi nükleer tıp kalmadı şimdi biopsiyle ugraşıyoruz bi alıyorlar bulgular var die daha farklı parça alıp incelencek diyorlar annem agrılarndan duramıyor adamların umrunda deil agrı kesici vermiyorlar,hadi bunları geçtik 3 aydır kanser belirtileri olan bi hasta ne hale gelir artık siz düşünün bu sürecin hızlanması için ne yapmak gerek bakan mı başbakan mı olmak gerekki erken müdahale yapılsın inanın yüregim yanıyor yanıyor..:(

universite hastanelerinde randevu tahlil teshis iyi arastiriyorlar ama is rayina oturana kadar oyle uzun zaman gecebiliyorki:(
size anca doktorunuz disarida muayenehanesi varsa gerci oda tamgun yasasi sebebiyle olamiyor
bu durumda ozel hastaneye gitseniz diyorum
cunku paranin yuzu sicak galiba ozelde para veriyorsunuz hastaliklar icin ama isler daha cabuk yuruyor
sizin hastaliginiz hakkinda pek bilgim yok ama iyi bir hastane arastirsaniz diyorum
cok gecmis olsun dualarim anneniz icin

allah razı olsun inşallah rabbim annemin yardımcısı olur..:(

normalde biyopsi sonucu en geç 20 gün içinde çıkması lazım başka bi hastahaneye götürün derim eğer ankarada yaşıyosanız onkolojik ortopedide kemik tümörleri üzerinde uzman olan hastane Ankara üniv. ibn-i sina hastanesi iyi araştırın ve şu an tedavi gördüğü hastaneden başka bi yere gidin derim bu kadar uzun olmaması lazım

patoloji sonucları alınan ornege gore degısmektedır. ve en erken 1 ay ıcersınde cıkmaktadır.benım patolojı sonucum 45 gunde cıkmıstı.

[FONT=Helvetica Neue]YUMURTALIK-RAHİM KANSERİ KONTROLÜNDE YAPILAN TAHLİLLER[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue]CA 12-5CA 19-9 CEA Beta HCG Total protein Albumin Globulin Gamma GT Tam kan sayımı Formül lökositer Sedimentasyon hızı Ultrason,servikal smear...
[/FONT]
[FONT=Helvetica Neue]KADINLARDA GENEL KANSER KONTROLÜNDE YAPILAN TAHLİLLER [/FONT]
[FONT=Helvetica Neue]CEA CA 15-3 CA 12-5 CA 19-9 Beta-HCG SGOT SGPT GGT LDH Total protein Albumin Globulin Üre Kreatinin Ferritin Tam kan sayımı Formül lökosit(Periferik Yayma Tahlili) Sedimentasyon hızı [/FONT]

arkadaşlar annemin rahimde ur tespit edildi kadın dogum ameliyat olması gerek dedi rahimi alacagız kötü huylu yada iyi huylu ameliyat esnasında belli olur dediler o nasıl oluyor anlamadık,ameliyat anında aldıkları parçayı doktor 15 dk içinde inceleyip iyi huyluysa uru alıyorlarmış kötü huyluysa temizliycegiz diyorlar ne yapalım bi fikri olan varmı.. arkadaşlar allah razı olsun herkese rabbim sifa versin inşallah mevlam şu ayın yüzü suyu hürmetine şifa bekleyenlere rabbim şifa verir inşallah..

Doktorunuz doğru söylemiş...

Ancak, kemik metastazı olan bir tümörün iyi huylu olma olasılığı düşüktür. Büyük olasılıkla total histerektomi denilen (yani uterus, yumurtalıklar, ve kanalın tamamı) şeklinde bir operasyon olacaktır. Bunun dışında metastazlara yönelik radyoterapi ve kemoterapi de uygulanacaktır.

Ameliyat sırasında işlem şöyledir... Tümörden frozen section denilen bir yöntemle kesit alınır, bu kesit patoloji laboratuarına gönderilir. Hemen işleme alınır ve bakılır. Sonucu telefonla ameliyathaneye bildirilir. Ona göre ameliyata devam edilir. Bu işlem, 15-20 dakika kadar sürer. Hızlı inceleme olduğu için % 100 güvenilir sonuç vermez ama oldukça yeterlidir.

Zor bir süreç... Allah kolaylık versin. Sabrınızı kaybetmeyin.

iyi bir doktor film sonuçlarına bakarak anlıyor iyi huylu ve kötü huylu olup olmadığını , ama en garantisi parça alınıp patolojiye göndermeleri kesin ve tanı için bu şart sabretmen gerekir uğur dua et iyi huylu çıksın ve vücutta yayılmamış son aşamada olmasın diye.

hepinizden allah razı olsun,valla bilmiyorum annem olmam diyor korkuyor şaşırdık kaldık :( doktor abimle konuşmuş iyi çıkmazsa sonuç komple temizleriz rahimi lifleri yumurtalıgı alırız demişler..ama iyi olmayan bi kanser bi söz var bıçak degdimi daha düzelmez derler buda öyle olurum die korkuyor annem:(

allah acıl sıfalar versın ınsalah bı an evvel bu kotu gunlerı atlatırsınız

allah razı olsun arkadaşlar,iron kardeş patoloji sonucu geldi rahimde sorun var ama tam teşhis edememişler tanı koyamıyorlar onuda ameliyatta anlarız diyorlar ozamanda eger kötüyse zaten iş işten geçmiş oluyor 5 yıl yaşıycaksa 2 yıl yaşar kemoterapi falan derken öldürür bırakırlar allah göstermesin,,inşallah rabbim şifa verir.

Geçmiş olsun Rabbim şifa versin. Bende pankreas tümöründen ameliyat oldum, ilk biyopsi alındığında hastane biyopsi sonucuna karar veremedi, bende aynı örnekleri Ankara' ya giderek burada özel bir hocaya getirdim hoca 2 dakikada örnekleri yorumladı ve ben ameliyatımı oldum.İnşallah annenizinde biyopsi sonuçları iyi çıkar.

Üst Alt