Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Karaciğer enzimlerim yüksek. Sarılık ya da siroz riski var mı?

capsi

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
ağır hepatit b geçirdim.böbrek ve karaçiğer tahribatı yaşadım tedavi gördüm şu anda böbrekler normal gibi ama karaçiğer enzimleri yüksek ve karaçiğer yağlanması var

kollestrol 300,trigelisit 1250

sürekli karaciğer agrısı var

yine sarılık olurmuyum?

yada siroz tehlikesi varmı?

Öncelikle geçmiş olsun..
(AST ve ALT) değerleriniz nedir ?
düzenli kontrollere gidiyormusunuz
alkol ve sigaranız varmı ?
(kontrolsüz kullanılan ağrı kesiciler karaciğerinizde yağlanma + tahribat yapabilir dikkatli olun)

gc2dz.jpg

enzimlerin yüksek çıkmasının anlamı nedir?sarılık ve sirozdan başka ne gibi hastalıkların sinyali olabilir?

Kullanılan ilaçlardan dolayıda yüksek çıkabiliyor değerler.Antibiyotik tedavisi görüyordum 15 günde bir gidip kontrol oluyordum kan veriyordum değerlerim yüksek çıkıyordu ama karaciğer böbrek değerlerim de sorun çıkmıyordu bi ara kaşıntım olmuştu ( ALT + AST ) değerim yükselmişti ilacı değiştirmişti doktorum düzene girdi geri.Özelliklede antibiyotik ilaçları yüksek çıkartıyor değerleri...

gönülyarası;

teşekkür ederim.bugün öğrenecegiz bakalım.....

gönülyarası;
hepatit HVC ,Siroz v.s.tahliller daha istedi sonuçları 15 gün sonra çıkacak ona göre bişeyler söyleyecekmiş.açıklama yapmadı daha.merakla bekliyorum.umarım bu kadarinceleniyor bişeyler çkmaz:(

Çıkmazzzzz canını sıkma boşuna birşey çıkmayacak gör bak.Antibiyotik kullandığım dönemde yüksek çıkıyordu değerlerim enfeksiyon doktorum süper bi Doktorumdu ilaçlardan sarılık diye çıkıyor değerler yüksek çıkınca diye uyarmıştı beni endişelenme ilaçları kesince düzelir dedi öylede oldu.İlaç kullanıyorsan ( kullanıyorsundurda) ondandır göreceksin sende birşey çıkmayacak :)

umarım inşallah.ha gelirsede Allahdan gelene bişey yapılamıyor.çaresiz dert vermesin.herşeye dayanılır.helede bu söz konusu evlat olunca...

Bekliyorum bende çıkıcak sonucu yazarsanız sevinirim,

Allah şifalar versin yavrucuğa... Yerime 1 kerecik ısırıverin :)

Bugün tahlil sonuçları çıktı .antı-hbs 4.92 degeri düşük çıktı.aşı yapıldı.bir sürü tetkik sonucu var kimisi h kimisi l normal olanlarda var ama hangi sonuç degeri önemli bilmiyorum.dr,u takip edecegiz dedi.bu durumda kullanılan ilaçlarına ve şekere bağlı durum görünüyor dedi.28 şubatda yeniden gidilecek.aşı 3 kez yapılıyormuş 1.cisi oldu 2. 1 ay 3 de5 ay sonraymış.ben küçükken bu aşıyı yaptırmıştım.ama şuan korumuyor düşükmüş.son durum bu.........

Doktor ozaman bu durumda şeker den şüpheleniyor :(

Geçmiş olsun düzelir aşıdan sonuç alınır inş...

inşallah.koruyup korumadığı, 1 ay sonra yapılacak tahlilde belli olacak.bakalım..

Üst Alt