Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Karaciğer nakli olsam beraberinde diğer rahatsızlıklar da düzelir mi?

qunes

Üye
Konular
45
Reaksiyonlar
0
Ben bazen boş şeylerle forumda kalabalık ediyor olabilirim özür dilerim.

Benim şuan siroz teşhisi konulmuş bir karaciğer rahatsızlığım var. (tek şikayetim ise yorgunluk,halsizlik) Bunun yanında osteoporoz - hipo hipo - katarakt -böbrek rahatsızlığı ve taş üretme - işitme kaybı - dalak büyümesi - portal hipertasyon (varis) - büyüme geriliği vardır.

Yaşım 21'e doğru gidiyor. Eğer nakil olursam bu hastalıklardan aynı anda veya akabinde kurtulma şansım var mıdır? Varsa nasıl? Yoksa var olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
Çünkü bu sebepler yüzünden kendime güvenmiyorum, insanlarla konuşmuyorum, hiç bir şeye kendimi veremiyorum.

not: 8 yıldır tedavi görmekteyim.

vücudun organi kabul ederse tabiki karacigere bağlı rahatsızlıkların düzelir..sanırım karacigerde parça nakli bile çözüm oluyor ama nakillik durumdamısın? oda var her önüne gelene nakil yapmazlar!

bunun için bir doktorun-hastanenin görüşüne bağlı kalma,külfetli olsada farklı doktorlara da git. bu doktorlardan biri bile şüpeyle yaklaşıyorsa sakın olma.karaciğer nakli de diğer organlarının performansıda çok önemli çünkü.

İnşallah düzelir kardeşim ama bu soruyu bize değil doktora sormalısın.

Üst Alt