Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas ameliyatı olup spor yaparak kasları geliştirmek mümkün mü?

Emfa

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Selamün aleyküm öncelikle aranızda bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ?

Kas ameliyatı olup misal benim sol omuz 15 cm ameliyat yeri var acaba spor yapıp protein alsam ora kas gelişimi olurmu ?:confused:
hiç deneyen oldumu yada ??

kas amaliyatı derken hastalıgın neki nasıl bir kas amaliyatı oldun merak ettim şimdi

Ne sebebiyle nasıl bir ameliyat oldun? Doktorunun onayı olmadan spor yapma. Ameliyat yerinin tam kaynaması, ağrısız bir duruma gelmesi gerek. Daha sonra çok hafif ağırlıklarla sırt vs. çalışabilirsin. Protein çok kullandım ve halen de kullanıyorum. Faydasını gördüm. Yalnız vücudu ve ameliyatlı yeri iyice hamlaştırmadıktan (en az 6 ay düzenli çalışmalısın.) sonra önermem. Proteini içtikten sonra kaslara yedireceksin. Bunun içinde sert çalışman gerek. Belli bir miktarını yediremezsen, karaciğer depo yapar. Hasta etmez; ama vücutta geçici sivilceler çıkabilir.

Sol omuz kas ezilmesi var doğuştan iki kere ameliyat oldum ama suanki itibariyle 7 yıl oldu ameliyat olalı sadece ameliyat olduğum yer göçük duruyor etrafı kas olarak onu merak ettim acaba protein ve spor ile toparlayabilirmiyim ? Doktor olayınıda sordum bazıları yap diyor bazıları yapma diyor bilemedim..

Bir saglik calisani olarak soyle soyleyeyim.
Oncelikle sporla alakali fizik tedavi yapmak istiyorsan mutlaka bir spor hekimine basvur derim.
Eger spor hekimi yoksa fizik tedavi hekimine basvurmani oneririm.
Yanlis tedavi kas, tendon ve liflerin hasarina yol actigi icin
sakat kalma durumu meydana gelebilir. (Allah Korusun)
Yapilacak bellidir.

Spor yap. Sıkıntı olmaz. Yalnız her iki elinle de 10-15 kilo kaldırıp rahat yürüyebiliyor musun? Yürüyebiliyorsan, git bir spor salonuna, hoca eşliğinde çalış. Hoca ne derse onu yap. Fazlasını yapma. Tek başına yapma. Vücut iyice güçlenip hamlaştığın zaman, zaten hocaya ihtiyacın olmayacak. Ben 9-10 yıldır vücut geliştirme yapıyorum. En doğrusu doktoruna danışıp hareket et.

Son düzenleme:
Arkadaşlar,

Kasın kendisinden ya da preferik sinir sisteminden veyahut da bunların geçişi ile ilgili nöromüsküler ve diğer kas hastalıklarında doktorunuza danışmadan ve fizyoterapistin onayı olmadan spor yapmak aksi yönde tepki verebilir.

Üst Alt