Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastalığına hangi branşın hekimi bakıyor?

ertugrul01

Aktif Üye
Konular
387
Reaksiyonlar
0
kas hastalıgına hangi branş doktorları bakıyor
nöroloji mi fizik tedavimi

nöroloji bakar.bildiğim kadarıyla.
Fizik tedavi doktoru ise kol ve bacakların etkilenme durumuna bakabilir .

Kas hastalıklarına nöroloji bölümü bakar, fizik tedavi uzmanı eksersiz yapmak istersen yardımcı olur. Kas hastalıgın tanısı, takibi vs hepsi nörolojinin konusudur.

@ayşe ceren bence ısrar etmeyin kas hastaları gelip noroloji bakar diyor siz hala fizik tedavidesiniz.
yok yere yanlış yönlendrime yapıyorsunuz.

diyabet ve nöropati rahatsızlıgım var ve geçen gün tahlil yaptırmıştım ön tanıda miyalji yi gördüm bu konuda pek bilgiyede ulaşamadım.O yüzden bu konuyu açtım.

Benim teşhis ve tadevim Ege Ünv. Romatoloji Uzmanı tarafından yapılmıştı.

ertugrul01;

Geçmiş Olsun.
Diyabet Şeker Hastalığıdır.İç hastalıkları bölümü bu hastalığa bakar.
Nöropati ise beyin le vücudumuz arasındaki sinir sisteminin hastalığıymış.
İnternetten öğrendiğim kadarıyla Diyabet hastalığı da buna neden olurmuş.
Hastalığınız kas hastalığı değildir.
Nöropati hastalığına Nöroloji bölümü bakıyormuş.Hastalığınızın tedevisinin yapılması için Nörolog
sizi yönlendirecektir.

açıklamanız için teşekkür ederim benim diyabet ve nöroloji ilgili yazılarım var hastalıklarımla ilgili bilgim varda bu miyalji yi araştırayım dedim.

Arkadaşlar kolay gelsın acil bir sorum olacak
allah rızası için cevap verin

bende 1 senedıir sol ayak bileğimde çıtlama sesi vardı
geçen sene zoretanin isimli sivilce ilacını kullandım daha sonra kaslarımda bir zayıflama hissetmeye başladım
kolumdaki saatim bol geliyor,aynı kiloda olmama rağmen pantolonum bol geliyor mesela 85 kiloyum ama pantolonum bir beden bollaşmış sanki,

nörolojiye gittim ck değerim 327 geldi 1 hafta sonra 205 geldi

ramotolojiye gittim kan testlerim idrar tahlillerim normal dedi
çarşamba gunu fakulteye fiziktedaviye gıdecegım acaba kas erimesi mi var
kaslarımda sızlamada oluyor

çok korkuyorum neden acaba

kas hastalığı ile nöroloji ilğilenir teşhis konulduktan sonra yapacak bir şeyi olmadığından ve sadece yavaşlattığı düşünüldüğünden artık sizi fizyoterapi takip eder aslında hastalığınız halen nörolojik tir ancak onun size yapabileceği sadece periyodik olarak kontroldür oda hastalığını seyri için

Merhaba

Ben 2012 de trafik kazası yaptım ve sağ kolum kas kopması nedeniyle kısıtlı hareketli kaldı. Özür raporu almak için heyete girdim ve ortopedi % 11 rapor verdi.sorun kaslarimla da ilgili olduğu için nöroloji yere gitmedim onlarda + bir oran verilerini acaba.lutfen bilen biri çok acil cevaplayabilirmi? Mahkeme aşamasındayim suan

mfatihtufan;

doktor var mı yardımcı olsun arkadaşa yoksa bizlerin vereceği bi cvp değil

ertugrul01

kas atrofisi(kas erimesi ve diğer kas sorunlarının genel adı) sinirlerin görevini yapamaması ile ilgili ise nöroloji bakar....geçmiş olsun

kas hastalığının pek çok türü vardır sizinki hangisi bunu bilirsek dr önerebilirim

Merhaba erturul bey bende dun şeker hastası tanısı koyuldu benim raporda tanı kısmında: diabetes mellitus (E10 -E14) yazıyor acaba benim şeker hastalığı hangisi oluyor tip 1 mi tip 2 mi hap kullaniyorum metformin şimdiden teşekkür ederim

Üst Alt