Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kas hastası oğlumun (arabaya-denize vb.) transferi için ne önerirsiniz? [Soru]

Konular
12
Reaksiyonlar
0
Bu gün yüregim gercekten cok yandı. Bu yıl hayat bize biraz daha sert cıkacak anlasılan. Nasıl basedecegimle ilgili kafamı cok yordum ama bir türlü cıkıs yolu bulamadım. Malumunuz deniz sezonu acıldı ve Mustafa da günlerdir ısrarla deniz isteyip duruyor. Cesaretimizi topladık ve hadi götürelim dedik ama sokamadık denize cesaret ederek. Boyu cok uzadı, kilosu hayli arttı ve artık benim gücüm hic bir seyine yetemez oldu Mustafamın.
Kumda tekerlekli sandalyesi yürümüyor, plastik sandalyeye oturtup asıyorduk kumsalı ancak o sekilde tasımak da hayli zor olacaga benziyor. Aklıma söyle bir yöntem geldi ama nasıl olur bilemiyorum ki; bez sedyeler oluyor ya hani, kenarlarından bir kac kisi tutarak tasınıyor, acaba öyle bir sey isimizi görürmü ki?
sandalyesine oturturken onunla oturtup, kumsala geldiğimizde bir kac kisi o sedyenin kenarlarından tutup tasıyarak denize sokabilir miyiz acaba? yüzme isi bittikten sonra da tekrar o sedyenin üstüne alarak kenarlarından kaldırıp dilediğimiz yere oturtmakta kolaylık yasar mıyız, bilemiyorum ki: (Farkettiğim bir sey var ki, gecen yıl kullandıgımız yöntem bu yıl bize yetersiz gelecek: (Bu yıl sartlarımız cok daha zorlasmıs ne yazıkki. Ve arabamız: (hic uygun degil bana göre Mustafaya. Akülü arabamızı koyup bir yere götüremiyoruz bir kere,babası kucagına alarak ön koltuga oturtuyor, ardından hedefe vardıgımızda tekrar kucaklayarak sandalyesine geciriyor. Bir türlü ikna edemiyorum engelli aracı yaptırmak icin. Belki de bir cesit kabullenemeyis bu bilemiyorum.
Ama korkuyorum acıkcası ,düsürmesinden de korkuyorum, onun beline zarar geleceginden de korkuyorum, yavrum hırpalanıyor indirip bindirirken araca, bundan da korkuyorum.
OFF ki ne off... Bir de merdiven sorunumuz. Bu aksam düsürdük yavrumu. Basında bir sislik olustu ama buna da sükür diyorum. Canım yavrum, ici icine sıgmıyor, heryere gitsin istiyor. Canı sıkıldı ve dolasmaya cıkmak istedi, tabii onu kıramadıgım icin cıktık gec saatte olsa. Gittiğimiz arkadaslarımızın cogunu zemin katta oturanlardan seciyoruz. Bu arkadasımız da öyle, asacagımız basamak sayısı sadece 4 idi ama, gücüm yetmedi iste arkadan cekerek basamakları cıkarmaya.ben saglam tutmamısım, ablası (yardımcı ablamız) da önden kaldırıverince arka agır geldi ve hızını ekstik gerci ama yine de yattı sandalyesi. Agladı tabii, canı cok acıdı. Benimki ondan bin kat fazla acıdı ama... Ne yapsak,nasıl assak engellerimizi ben de bilmiyorum ki.

Nerede yaşıyorsunuz?Bunu da yazınki belki oralarda uygun bir mekan bilen vardır.

Hocam ben hasta taşıma lifti alacağım. Yani ev içi kullanıma uygun sadece. Denize transferi için pek pratik olmayacağını düşünüyorum.

Yok Onur, onu demedim. Hani araçtan eve (merdivenleri) transfer için kullanılan aparatttan bahsediyorum. kumaş sedye diyesim geliyoru; iki-üç kişi tutarak kaldırıyor...

Şimdi sen söyleyince hatırladım patron :D :wink: Evet bende kalın muşamba benzeri maddeden yapılmış bir hasta taşıma sedyesi ya da torbası diyebileceğim bir araç var. Hasta bu torbanın içine oturuyor. Torbanın dört bir yanında kulp yapılmış. İster 2, ister 4 kişi yardımıyla bu kulplar sayesinde hasta istenilen yere naklediliyor. Oldukça cuzi miktara bir medikalciden almıştık.

Bunu bana tam olarak anlatabilirmisiniz.O ürünün adı nedir?ne diyerek ısmarlayacagım,ya da bir link ya da foto ekleyebilirmisiniz lütfen.Selamlar.

mustafanın annesi' Alıntı:
Bunu bana tam olarak anlatabilirmisiniz.O ürünün adı nedir?ne diyerek ısmarlayacagım,ya da bir link ya da foto ekleyebilirmisiniz lütfen.Selamlar.

Tam adını bilmiyorum ama ben ona hasta nakil torbası diyorum. :) Tamamiyle kalın lastik bir malzemeden yapılmış. Oturma alanı 50*50 cm ebadında kare. Sırta gelen bölümüde aynı şekilde 50*50 cm ebadında. Yanlarda da üçgen kesim naylon var. Malzemesi naylon olunca kişiyi sarıyor ve bu sayede daha güvenli taşıma sağlanıyor. Daha önceleri plastik sandalye v.s. ile güvensiz taşıyanada, taşınanada eziyet oluyordu. Medikalciden 25-30 ytl gibi fiyata almıştık. Sizin için bir çizim yaptım. Belki fikir verebilir. :D

İnternette dolaşırken yabancı bir sitede bahsettiğim nakil torbasından gördüm. İlgini çekebilir.

9111%20200x200%202.jpg
9111%20200x200%203.jpg
9111-200x200%202.jpg

Ürünün linki: www.posey.com/poseystore/ProductInfo.aspx?productid=9111

Üst Alt