Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaslarda seyirmeyle başlayan süreç yürümekte zorlanmaya kadar vardı. Teşhis..?

35melih35

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar öncelikle hepinize geçmiş olsun ben yaklaşık 4 yıldan beri hala tanısı koyulamayan bir hastayım
ilk olarak ayağımdan terlik çıkmasıyla bir tuhaflık hissettim sonra diz üstünde ağrılarım başladı
vücudumun çeşitli yerlerinde seyirmeler başladı ilk olarak nöroloji bölümüne muayine oldum mr larım çekildi
bel fıtığı başlangıcı dediler ve bir yıl sonra tekrar konturole gel dediler tekrar konturole gittiğimde beyin mr ımıda çektiler
beyin doktoru bizlik bişey yok deyip tekrar nörolojiye yolladı emg çekildi ve ayak baş parmağımı kendime çekemediğimi fark ettim
şu ana kadar 15 kez emg çekildi ilerleme ağır olarak gözüküyor ama ben denge kabiliyetimi yitirdim yürüme zorluğu çekiyorum
ayak bileğimi yukarı çekemiyorum çekmeye çalıştığım zaman parmaklarım aşağıya bükülüyor.sağ bacağımı makaslayarak adımımı atabiliyorum ayakta 2 dkikadan fazla duramıyorum kaslarım çok güçsüz iki kez hastanede yattım. 60 seans fizik tedavi gördüm . kas biopsisi yapıldı kaslarrda erime yok. izmirde gitmediğim prof kalmadı yinede bir tanı koyamadılar. işim yer döşemeleri artık çalışamıyorum.beni yönlendirebileceğiniz iyi bir hekim varmıdır .veya bundan sonra nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olabilecek kimse varmı . teşekkürler.

35melih35

Sadece bir bacaktaysa bu kayıp, bana omurilikle ilgili bir durmmuş gibi geliyor. Bir fıtık, omurilikte bi ödem vs.

6 ayda bir mr larım yenileniyor ama ufak bir fıtık var buda seni etkilemez diyor doktorlar
emg sonuçlarında 1. ve 2. motor nöronda problem var.

sinirsel bir sorun olabilir, omurilik, omurilik sıvısı, beyin fonksiyonlarıyla ilgili bir durum vs. Ümidinizi kaybetmeden uzmanlardan, hastanelerden gerekli kontrol, tedavi, yardım almanız önemli... Allah şifa versinn..

istanbulda beyin ve sinir profösörü serdar dağ

Üst Alt