Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Katlanır akülü sandalyede Fulmaks 8002 mi Poylin P206 mı?

cemal23

Üye
Konular
41
Reaksiyonlar
0
Bu sandalye hakkında bilginiz var mı nasıldır alınır mı

Fulmaksın Lityum akülü modelleri dışınfaki bütün akülü sandalyelerini hiç çekinmeden alabilirsin.
Altı ayda bir sandalyeni sırt üstü arkaya yatırıp, sandalyenin ön tarafındaki siyah renkli motor kapaklarını çıkartıp joystiği tam hız çalıştır. Motor çalışırken manyetik frenlerin ortasındaki fren balatalarına basınçlı balata spreyini boşalt. Ateşle yaklaşma, balata spreyi yanıcıdır.
Bir de hazır sandalyeyi arkaya yatırmışken motor kömürlerini çıkartıp temizle. Özellikle kömür yayları ısınıp kararır ve koğar. Uayların hepsi parlak ve yeni olmalı. Bozulan ysyı değiştir. Kömür uzunluğu yarım santime düşmeden orijinal kömürleri değiştirmeyin. Aynı kaliyrde 10 yıl dayanacak kömür zor bulunuyor. Piyasada Çin malı kalitesiz düşük bakırlı karbon kömürler çokça dolaşıyor.
Bütün akülü sandalyelerdeki en büyük arıza fren balatasının tozla dolup sıkışması sonucu ve kömür yayının kırılması sonucu ortaya çıkar. Fren ve kömür bakımı sizi kurtarır. En az 10 yıl motora bakmanıza gerek kalmaz.

Poylin P206 hakkındaki tecrübeleriniz nelerdir?

Poylin P206 hakkındaki tecrübeleriniz nelerdir?

Bu aracı almayı düşünüyorum ama beklentimi karşılar mı bilmiyorum uzun mesafe gider mi? Performansı nasıl? düşündürüyor

Günlük 8 ile 15 km arası yol yapacaksan alabilirsin. Fırçalı motorlar altı ay ile bir yıl arasında bakım ister. Aşırı zorlarsan kömür arızası yaşayabilirsin. Fırçalı motorların fırçasız motorlara göre iki kat fazla akım çekmesinden dolayı lityum piller daha kısa ömürlü olacaktır. Joystiği mikron narka olup joystiğe çok kibar davranmazsan , sert kullanırsan bir yıl ancak dayanır.
Fiyatına göre makul bir akülü sandalye.
Bana sorarsan, bütçen varsa Wollex magic W807 al. Bir kere al. Yıllarca kullan. Motorları fırçasız. Motor bakımı gerekmez. Fırçasız motorlar arıza yapmaz. Fırçasız motorlar fırçalı olanların yarısı kadar akım çeker . Aynı güçteki fırçalı motorun tam dolu bataryayla yapacağı yolun neredeyse iki katını yapar ve lityum bataryayı zorlamadığı için batarya ömrü fırçalı motorlara kıyasla iki katı uzar. Joystiği orijinaldir. Yıllarca arıza yapmadan kullanırsın. Şase oldukça sağlam , kaliteli ve kibardır. Sandalyeye oturunca vücudunu kavrar.

Zaten w807 sahibiyim ama dediğiniz gibi kolay arıza çıkaran bir araç değil

Poylin 206 modelini güncellediler ama fırçasız motora çevirdiler diye biliyorum

ben bi konu actım orda konudan sana pl attım oraya bir bak istersen kardeşim
bende sıfır poylin p 200 var hic kullanılmadı düşünürsen

Valla hocam bende poylin 209s var 3 kere binmemişimdir ama çok güçlü evden çıkan biri olmadığımdan kullanmıyorum niye aldım onuda bilmiyorum düşünürsen yazarsın

Katlanabilir akülü sandalye alacağım ama şu iki model arasında gidip geliyorum

Poylin p206 ve fulmaks 8002 modeli arasında kaldım hangisini almalıyım?
Bu arada skolyoz ameliyatı oldum baya bi uzadım iki modelin de sırt uzunluğu ayarlanıyor hangisi rahat bilemiyorum

Düzeltme:
10.09.2021 tarihinde sorulan bir soruya cevaben;
Fulmaksın Lityum akülü modelleri dahil, bütün akülü sandalyelerini hiç çekinmeden alabilirsin. Cümlesini yazarken DAHİL kelimesi yerine yanlışlıkla DIŞINDA yazmışım. Soruyu soran arkadaşım bana özelden yazarak bu hatamı farketmemi sağladı. Kendisine teşekkür ediyor ve Hatamı düzeltiyorum.
Fulmaksın Lityum akülü modelleri dahil, bütün akülü sandalyelerini hiç çekinmeden alabilirsin.
Altı ayda bir sandalyeni sırt üstü arkaya yatırıp, sandalyenin ön tarafındaki siyah renkli motor kapaklarını çıkartıp joystiği tam hız çalıştır. Motor çalışırken manyetik frenlerin ortasındaki fren balatalarına basınçlı balata spreyini boşalt. Ateşle yaklaşma, balata spreyi yanıcıdır.
Bir de hazır sandalyeyi arkaya yatırmışken motor kömürlerini çıkartıp temizle. Özellikle kömür yayları ısınıp kararır ve koğar. Uayların hepsi parlak ve yeni olmalı. Bozulan ysyı değiştir. Kömür uzunluğu yarım santime düşmeden orijinal kömürleri değiştirmeyin. Aynı kaliyrde 10 yıl dayanacak kömür zor bulunuyor. Piyasada Çin malı kalitesiz düşük bakırlı karbon kömürler çokça dolaşıyor.
Bütün akülü sandalyelerdeki en büyük arıza fren balatasının tozla dolup sıkışması sonucu ve kömür yayının kırılması sonucu ortaya çıkar. Fren ve kömür bakımı sizi kurtarır. En az 10 yıl motora bakmanıza gerek kalmaz.

Üst Alt