Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaval Kemiğim kırıldı! Yardım eder misiniz?

1942senesi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
herkese selam bu benim ilk mesajım doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlışsa affola :)

tam 82 gün önce 3 nisanda yüksekten düştüm :) sağ bacağım kaval kemiğim kırıldı çok parçalıydı doktorum sayamıycamız kadar çok kırık vardı dedi hemen ameliyata aldılar doktorum kapalı ameliyat yaptı ve çivileme yaptılar yani o demirlerden taktılar. yani resmen dizimin altındaki kemik ortadan ikiye kırıldı.. şu an 3 aya yakın dolmak üzere ama ben hala kol değneği olmadan yürüyemiyorum ayağımın üstüne basamıyorum doktorum eylüle kadar demirler kalıcak dedi 5 6 ayı doldurmak istiyorum dedi.. arkadaşlar ayağımın üstüne sizce basabilir miyim eskisi gibi yürüyebilir miyim ?

ve doktora sorduğumda en falza 1 mm kısalık olur anlamazsın onu bi engel olmaz dedi ama ben ölçüyorum iki bacağımı 1 cm kısalık var demirlerden dolayı mı yani demirler çıktığında o 1 cm uzıycak mı yoksa hayal mi kuruyorum lütfen yardımcı olun kaynama için erken mi ayağımın üstüne basmak için acele mi ediyorum

geçmiş olsun bu durumda doktorunuzu dinlemekten ve ona uymaktan başka çareniz yok mutlaka bacağınız eskisi olmcaktır ama bende fazla bir hasar bırakcağını düşünmüyorum aynı şey benim bir komşumun başına gelmişti dediğiniz gibi süreç biraz uzun oldu ama sonuçta şimdi geziyor bişeyi kalmadı ilk başlarda zorlandı ama şimdi herşeyi normal

sarasota;

çok teşekkür ederim sizi yakalamışken bırakmak istemiyorum arkadaşınızın süreci ne kadar sürdü yani kaynaması 5 6 ay sürdü mü ayrıca bu 1 cm kısalık aksama yaratır mı doktorum kısalık yok olsa bile 1 mm demişti ama ben ölçüyorum şu anda ölçtüm 1 cm kısa diğerinden sağ bacağım :(

aynen senin dediğin gibi belkide seninkinden bile fazla sürmüş olabilir çünkü 3 sene oldu nerdeyse iyileşeli oyüzden tam zamanını hatırlamadım ama 6 7 8 ay sürmüş olabilir aksama konusuna gelince ilk başlarda biraz sanki aksar gibi oldu ama alışınca 2 hafta falan geçti tam alıştı normal yürüyor şimdi tabiki sizinkiyle birebir aynı olması imkansız sadece çok benziyor o bakımdan en doğrusunu doktorunuz bilir

aynen senin dediğin gibi belkide seninkinden bile fazla sürmüş olabilir çünkü 3 sene oldu nerdeyse iyileşeli oyüzden tam zamanını hatırlamadım ama 6 7 8 ay sürmüş olabilir aksama konusuna gelince ilk başlarda biraz sanki aksar gibi oldu ama alışınca 2 hafta falan geçti tam alıştı normal yürüyor şimdi tabiki sizinkiyle birebir aynı olması imkansız sadece çok benziyor o bakımdan en doğrusunu doktorunuz bilir

hocam anlattıklarınızla bana o kadar iyi geldiniz ki anlatamam çok teşekkür ederim iyi geceler

Üst Alt