Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaza sonucu oluşan psodoartroz ve hastane (MRSA) enfeksiyonu sonucu oluşan osteomelit..? [Soru]

ergün1

Üye
Konular
109
Reaksiyonlar
0
Kaza sonucu oluşan psodoartroz ve hastane (MRSA) enfeksiyonu sonucu oluşan osteomelit..? [Soru]

2005 yılında geçirdiğim trafik kazası sonucu sağ kolda oluşan çift taraflı açık kırık ve kaybı sebebiyle 2008 yılına kadar toplam 8 ameliyat geçirdim.ancak 3. ameliyat itibari ile devamlı olarak hastane enfeksiyonuna (mrsa) mağlup oldum ve tedavilerim devamlı uzadı.
şu an ne durumdayım diye sorarsanız, sağ kolum yaklaşık 12cm kısaltılmasına rağmen ,ulna bölgesinde hala 6cm bir kaybım hala mevcut.
tüm sinirlerde ciddi bir hasara uğradığı için,aktif olarak parmaklarım,el bileği dahil,dirsekte aktif bir fonsiyon yok.

12. ayda tekrar bileği dondurmak suretiyle ameliyata gireceğim zira 3 yıldan beri inanılmaz acı ve ağrı çekiyorum. bu konuyla ilgisi bilgisi olan varsa cevaplarını bekliyorum.

iyileşmeyen kemik enfeksiyonları

geçmiş olsun.osteomyelitte kemiği temizleme antibiyotik tedavisi yanında hiperbarik oksijen tedaviside çok yararlı.sosyal güvenlik kurumu karşılıyor.bazı ortopedi uzmanları bundan habersiz.bilen birinden heyet raporu iste tedaviye gir.kapalı bir ortamda basınç biraz arttırılarak 2 saat maskeden oksijen soluyorsun.istanbulda var.temizleme operasyonundan sonra başvur.aldığın antibiyotik yetmiyorsa dozunu arttır.SEVGİLER.

merhabalar
sn engel tanımam
3 yılı aşan bir tedavim hala devam etmekte olup,yaklaşık muhtelif zamanlar içerisinde 100 seansı üzerinde hip.oksijen tedavisi gördüm.3. kuşak olarak tabir edilen targocit yanında birkaç farklı antibiyotik tedavisi gördüm.ocak 2008 yılında yapılan 8. ameliyat sonunda (temizleme) şu an enfeksiyon değerlerim sınırlar dahilindedir.
ancak esas sıkıntım hiç hasar almayan sağ bilekte,devamlı yapılan ameliyatlarda platin çubuklarının her defasında bileğin farklı yerlerine çakılmasından dolayı oluşan tahribat ve bilek yapısının coğrafi şekil değişimidir.
mağalesef çapa tıp fakültesinde beni bu şekliyle tedavimin sonlandırmaları olmuş olup,daha sonrasında vakıf gureba (kendilerine sonsuz şükranlarımı sunarım) sahip çıkmaları ile tedavilerim hala devam etmektedir.
bu ve buna benzer konularda yaşanmış veya gördüğünüz vakalar mevcut ise lütfen bilgi paylaşırmısınız?tavsiye edeceğiniz uzmanlarda mevcut ise paylaşmanızı beklerim
saygılarımla

Üst Alt