Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kazada sağ kolumu kaybettim. Ne zaman emekli olabilirim? [Soru]

hasan111

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben 04,02,1999 yılında trafik kazasında sağ kolumu kaybettim ve %60 raporum var.şuan vergi indirimine başvurmadım.

beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.
sevgi ve saygılarımla

Sigorta başlangıç tarihi? (ilk prim yattığı tarih?)
Şu anda vergi indirimine başvursanız alacağınız işgücü kaybı oranı?
Doğum tarihi?

merhaba

20,01,1980 doğumluyum.
devlet hastanesinden %60 iş göremez raporu aldım.
sgorta başlangıç tarihi: 31,12,1998.
ilk pirim 01,01,1999 da yatmış

şu andaki sigorta pirim gün sayım 1080 gün geçirdiğim kazadan 1 ay önce yatmaya başlamış

1800 gün prim yatırıldığında malül emekli olursunuz. Vergi indirimi almaksızın yapabilirsin.

Yok işe devam diyorsanız vergi indirimi aldığınız taktirde: 17 yıl 3840 gün prim yatması halinde erken emekli olursunuz:
seçenekle size kaldı.

şuanda prim yatırıyorum bir işyerinde çalışıyor görünüyorum şu anda 1080 günüm var 1800 günü tamam lamam yeterlimi?.yoksa 17 yılı doldurmayı bekleyecegim tam anlayamadım teşekkürler ilginiz için

malül emekli olacaksan 10 yıl ve 1800 gün prim tamamlaman gerekli.
Süreniz doldu ama prim eksik...

Erken emekli(normal emeklinin özürlü telafuzu denir) olacaksan 17 yıl ve 3840 gün prim yeterli ve vergi indirimi şart.

Tek kol kaybında maluliyet oranında (yani %60) rapor verilmiyor artık. Yani samıyorum ki 1800 günle malulen emekli edilesiniz.

İş gücü kaybından dolayı erken emekli olabilirsiniz Bunun için çalıştığınız işyerinin bağlı olduğu defterdarlığa vergi indirimi için başvuracaksınız. Sizi hastaneye sevk edecekelr vs.vs.vs.
Sonunda Vergi indirim hakkı elde etiğinizde (bu işyerinize bildirilecelk), o zaman erken emekli olabilirsiniz. 3. dereceden (%40-60[hariç]) vergi indirimi alacağınızı varsayarsam, 17 yıl sigortalılık süresi (31.12.2015) ve 3920 gün primle emekli olabileceksiniz.

Üst Alt