Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kekemelik için önerebileceğiniz bitkisel tedavi var mı?

berfinn

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Bülent bey öncelikle teşekkür ediyorum siteye tekrar girmemde yardımcı olduunuz için.

Engelli aracım var 2022 için müracat etmiştim geçen yıl ocak ayında. 2008 model 2600tl lik aracı ötv indiriminden ve kampanyadan yararlanarak 16 bine aldık bende sanmıyodum aslında bana 2022 maaşı verceklerini araştırmadık bişey bırakmadılar. Trafik sigortasını kimin ödediğinden aracın ötv haricendeki parasını nasıl karşıladııma. Ticarimi yoksa kişsel olarkmı kullandııma kadar. Dosya tam 3 kez geri geldi en sonunda maaşa bağlandım şükür.

Bağlandımda şimdide yeşil kart nasıl alıcam yoksaki kulandıım sağlık karnemle tedavilerime devammı etsem başıma iş alırmıyım. Çevremde aracı olup yeşil kart kulananda var.

Araç olmasının maaş bağlamada ve yeşil kart çıkarmada sorun oluşturduunu sanmıyorum. Çünki bu bir ihtiyaç. birde tabii aracın fiyatı önemli 40 50 bin liralık arac olursa engelli kişinin altında ozaman tabikii 2022 den yararlanamaz.

Bülent bey ben emekli sandığı sağlık karnemi kullanmak taraftarıyım hiç yeşil karta geçmeyi düşünmüyorum çünki sağlık problemlerim fazla.
Birde sosyal güvenlik uzmanı SN ALİ TEZEL beyin bir yazısını okudum 2022 alanlar bakmakla mükellef olunan kişilerden kullandıkları sağlık yardımına devam edebilirler demiş.
inşallah öledir değilsede ozaman mahkemelerde uğraşıcaz demektir.

saygılarımla.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Benim şöyle bir sorunum var.Ben yabancı insanlarla ve toplum içinde konuşurken zorlanıyor ,heyecanlanarak kekeliyorum.Tanıdığım insanlarla konuşurken ise bazen oluyor bu durum.Elbette benim gibi arkadaşlar vardır.Bana bitkisel veya teknik olarak tavsiye edebileceğiniz bir çözüm önerisi varmıdır? Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.İyi akşamlar diliyorum.
Kekemelik nasıl başladı diye soracak olursanız 3 yaşında iken korkudan sonra meydana gelmiş.

Ben de tam üç yaşında beni korkutan bir olay yaşayıp birkaç yıl kekeme kaldım, psikolojik tedavi görmedim ancak çok üstüme düşmüşler tekrardan konuşabilmem için anlatıldığına göre sonradan ilkokula başladıktan sonra da açılmışım. Bi açıldım tam açıldım hatta müsamerede başkalarının repliklerini de ezberleyip onları iterek "bunu da ben okiim" diyen bir arsıza dönüştüğüm söylenir ki bunu hayal meyal hatırlıyorum. Ama işte şöyle de bir gerçek var, İstanbul'da gerçekleşen bir patlamada yakınlardaydım ve bir süre bir onbeş dakika yine üç yaş halime döndüm, dilim tutuldu. Demek ki bir yerlerde kalıyor. Diyeceğim o ki rahatlatıcı özelliği olan bitki çayları seni sadece biraz rahatlatabilir. Ancak özellikle bahsettiğin toplum içinde yaşadığın "psikolojik" kökenli kekemeliği çözmek için bitkisel mucizelerin imkansız olduğunu söyleyeceğim, üzgünüm. Kişisel gelişim kitapları, nefes egzersizleri, belki farklı sosyal gruplar içinde bulunmak sana çok daha iyi gelebilir. Olayın kökenlerine inebilecek bir psikolog sana çok yardımcı olabilir, konuşmak genelde iyi gelir zaten. Bu sorunu yenen çok insan var, sen de onlardan olursun umarım.

Sosyal çevrem olarak inanılmaz kalabalık bir çevrem var.Bir gördüğüm insanla sonraki görüşmelerde rahat oldugum için pek takıldıgım söylenemez.Ama tanımadıgım biri gelip adres sorsa tarif edemem bu şekilde .Sanırım nefesimi içerde sıkıyormuşum .Dediğiniz gibi nefes egzersizleri iyi gelebilir.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

knulp arkadasın yaptığı yorumu heyecanla okudum benim kızımda suan 4 yasında 4 ay öncesi kekeme konuşmaya basladı devam ediyor suan cok dua ediyorum insallah geçer cok moral verdiniz bana ama kızım önceki gibi değil sanki yani önceki gibi takılmıyor daha iyi biraz acaba zamanla düzeliyormu

Üst Alt