Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kemik/boy uzatma ameliyatı için hangi hastaneyi önerirsiniz? Neden?

celik

Aktif Üye
Konular
68
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar..

konuyu link ekleyerek başlamak istiyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sag...konusunda-bir-haber-ve-kafama-takilanlar.html

evet yaklaşık bir sene önce ayağımdan ameliyet olmayı düşündüğümü söylemiştim. bu geçen zaman zarfında kararımı verdim. kesinlikle ameliyetımı olucam. muayenemi ilk başta baltalimanı kemik hastenesinden başlamayı uygun görüyorum. 1-baltalimanı. 2- balat. 3-çapa

bu hastanelerin üçünde tedavi olup konuşup sizlerle fikir alışverişinde bulunarak en uygun hastane de ameliyetı gerçekleştirecem. benim şimdilik ilk sırada kafamdan geçek kemik hastalıklarında uzman bir hastane olan baltalimanı hastanesi var. muayeneye orada başlıcam.

sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum.

teşekkürler...

sana tavsiyem aynı ameliyatı olan birini gözünle görüp konuşman.Açıkçası ben sanalde ve telefonda bazı arkadaşlarla konuştum ancak pek ikna olamadım.

senin yerinde olacaktım varya. direk 9 eylül üniversitesi prof. dr. hasan havıtçıoğluna giderdim. eğer ameliyat olmazsan bile bir görüşmende yarar var bence..

teşekkürler...

çelik arkadaşım ben uzatma amaliyatı oldum bin bir hayalalerle kalktım ama sonucum iyi olmadı onnu için sana hiç bir tavsiye veremiyorum.belki doktor seçimi önemli ama gene bir fikir veremeyecem.

elif arkadaşım nereden ve kaçıncı yılda olduğunu da söylesen makbule geçerim.

teşekkürler...

Mehmet

9 eylülde Doç.Dr.Ömer bey ile görüştüm.Bunu dışında devlet hastanesindeki hoca ilede görüştüm hepsi olmam yönünde görüş bildiriyorlar.Biraz fazlada sorunda kafa karışıyor doğrusu.Biraz ara verdim düşünmeye.Ancak emeklilikden sonra ALLAH hayırlısını nasip eder inşallah ameliyat olmayı düşünüyorum.

ALLAH sanada hayırlı ameliyat ile düzelmeni nasip eder inşallah.

peki sizce emeklilikten sonra geç olmaz mı? benim bildiğim kemik ameliyatı ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. bunun sebebi erken yaşta olduğun müddet kemiğin gelişmesi daha da kolay. hani hızlı gelişme olur. doktorlar ve bu sitede ameliyet olan arkadaşlar dan okuyup aldığım bilgilerdir.

teşekkürler...

yok çelik ben amaliyato slurken çok yaşlı bir amcayıda amaliyat ettiler oda uzadı.yanımda başka benden küçük bir çocuğu yaptılar ama onda bir sorun oldu uzamadı.kestiler bacağını en son gördüğümde.

selam celik bu konuda anlatacaklarım okadar fazlaki ben 13 ameliyat oldum ama benim bukadar fazla ameliyat olmamadaki neden baska bir hastanenein bu hastane tarsus tadır. bilenler bilir kesim hane desek daha iyiiii... neyse 5 veya 6 ameliyatımı ankara hacettepede oldum müthiş bir yer düzen tertip vardı bıraktıgım vakitlerde simdi nasıl bilmiyorum. benim ayagım 30 cm nin üzeirnde uzatıldı daha sonra uzun uzun snaa bunları anlata bilirimmm... görüşürüz msn kaydettim seni zaten ok... bende ayagın da 2 3 cm kısalık olanlar ameliyat olmasın ama 4 ve üzeri ise olmaları iyi olurr... biraz zahmetlide olsa ben koltuk değneklerinden kurtuldumm... simdi uzun yürüme cihazıyla yürüyor, bisiklet sürüyor, araba kullanıyor, vücut calışıyor ve basketboll oynuyorum baska ne diyeyim sizlere gerisini siz düşününnnnn

eğer ameliyatı olucaksan birincisi olma diyenlerin nedenlerini sor. Kasların kısa kalmasının tek nedeni ameliyatdan sonra bacağın hareketsiz kalmasıdır doktorun hatası değildir bunu emin olarak söyleyebilirim çünkü doktorumda beni bunun olmaması için uyarmıştı. Ameliyatdan sonra zaten seni fizyoterapist ile görüştürürler o da bazı hareketler verir onları muhakkak uygula. Başta kasların cihaz ağırlığına alışana kadar canın yanıcaktır ama sonra alışırsın. Benim femurda uzatma ilizarov yöntemiyle oldu ve cihaz halen bacağımda uzama tamamlandı cihazın çıkması için kemiğimin ameliyatı kaldırcak kadar gelişmesini bekliyoruz. Başlarda kasılmalarında olabilir uzatma sırasında yani kasların uzarken gerilme hissedebilrsin ama hepsi zamanla geçiyor. Diyebilceğim şu ki ne kadar çok hareket yaparsan o kadar kolay atlatırsın acisi çok fazla ama iyileşmek istiyosan buna katlanıcaksın. Ve birşeye daha ameliyatdan sonra bol bol protein ve kalsiyum ağırlıklı beslenmen gerekir süt ve süt ürünleri kırmızı et bol bol tüketmen gereken şeylerden bazıları. Bence eğer bu ameliyatı olucaksan ameliyata girmeden önce beslemene dikkat et kemiklerini daha da güçlendirmen yararına olucakdır kaslarını güçlendirici spor yapabilirsin bacak ve kolların için değneklerle yürürken kolların ağrıyabiliyo bir süre sonra. Ben kocaelide sefa müezzinoğluna oldm ameliyatımı özelde oldum ama doktorum bir numaradır bunu tüm doktorlarda kabule eder sadece biraz maliyeti fazla. Şimdiden geçmiş olsun.

----------

Ve birşey daha ne kadar erken olursan düzelmende o kadar kolay olur. ama tedavisi uzun süren bir operasyon olduğundan masa başı işi olanlar işine devam edebiliyolar rahatlıkla.

melikee yaptığın güzel yorumların için teşekkürler...

lutfen cevap.

melikeee;

Peki birşey sormak isterim bu ayak bilegi sarkması nedir.kasların cok gevsemesi ve kontrol edememek mi ? ve kesin yurumemek mi sonuc asla normal olarak.

arkadaşlar ben 2012 nisan ayında ameliyat oldum ameliyat rahat hissetmiyorsun ama sonrası zulüm ben neler çekiyorum bir bilseniz her gün ağrılarda akla karayı seçiyorum ağrım hafifleyince an cak oda yorgunlukdan uyuyorum ilaç falan boş bir ay geçtikten sonra hiç tesir etmiyor zaten aman ha sakın olmayın bırakın baston kullanın şükredin. ağrılara dayanamıyordum tam intaharı düşünüyordum ama ağrılardan dolayı eklem lerim hareker etmez oldu elim kalkmaz kolum oynamaz durumda idim ki şükür . o dar gün geçti ama ağrı yine var kısacası ağrısız gününüz yok bazen ağrılarda 3 4 gün hiç aralıksız sürüyor ilgililere duyrulur

Merhaba bende boy uzatmak istiyorum yılardın bunun eksikliğini hisediyorum bana bu konıda yardımcı olan olursa sevinirim boyum 1.59 boyum ve fiyatları nedir

merhaba hamgi doktor yaptı ve ücreti nakadar rica etsem bilgi verirmisniz

Merhaba benim boyumda kısa uzatmak istiyorum fakat iui bir doktor arıyorum bulamıyorum rica etsem varsa iyi doktor ve iletişim no varsa çok sevinirim

Selamlar Arkadaşlar,

sizlere çok geç dönüş yapmış olabilirim, onun için özür dileyerek başlamak istiyorum.

evet sonunda ameliyat oldum. Çapa da prof. dr. Mehmet Çakmak'ın öğrencisi şu an ki doç. de. Halil İbrahim Balcı. Mart 2016 da telefon açarak Mehmet Çakmak'tan randevu alacağımı söyledim ama Mehmet hoca artık rahatsızlığıdan dolayı haftada sadece bir gün toplantıya geliyormuş. Mehmet hoca yerine beni Halil hoca ya yönlendirdiler. görüşmemi yaptım. Sağ olsun bütün sorularımı cevap veriyordu. iyileşir mi iyileşmez mi? ne kadar zaman alır, ne zaman ameliyat olur, bu yaştan sonra gerek var mı? yok mu? gibi bütün sorularıma cevap verdi sağ olsun. testler, filmler hepsi çekildi ameliyata uygun olduğum görüldü. Sıra olsun, tadilat olsun ta bekle bekle zaman gelmedi bit türlü. Halil hocanın asistanları da sağ olsun sürekli tembih ederlerdi "abi ameliyat olacaksan gerçekten bu işin peşini bırakma diye" bende bırakmadım. hastaneye git / gel çok yaptım.

bir gün görüşme sırasında ajandasına baktı. Taksim Hastanesinde eğitim semineri varmış. bu eğitimi sırasında beni ameliyat edeceğini söyledi. uygun musun diye sordu. konuyu ailemle ile de paylaşarak 04.12.2016 da Halil hoca'nın eğitimin de ameliyat oldum.

engelli ayağım 6 cm kısaydı. benim ayağım 4,5 cm uzadı. 15 ay 2 hafta raporlu kaldım. uzama sırasında benim engelli bacağımın ayak kısmında da sorun çıktı. sorun topuğum havada kaldı. bu mevzunun da ilk ameliyat ile bir alakası yok. ayağım kısa olduğu için tabana düz basmıyor muşum. bunu engelli ayağımın uzadığı vakit anladık. 15 ay, 2 hafta sürmesi buna dayanıyor. yoksa benim gibi ameliyat olan hastalara da denk geliyordum. bu hastalar ellerinde baston olmadan ilizarov demirleriyle yürüyebiliyorlardı.

Sizlere önerim bu. Bu operasyon bütün hastalarda aynı etkiyi yaratır mı bunu bilemem ama. Her şey den önce çok güçlü ve sabırlı olmalısınız..

Üst Alt