Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kemik erimesine karşı bildiğiniz bitkisel ilaç var mı?

guldamlasi

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, çoğumuz hareketsizliğe bağlı kemik erimesi sorunu yaşıyoruzdur. Bunun için aranızda bitkisel ilaç kullanan var mı? Varsa bizimle paylaşabilir mi?

kemik erimesi için bitkisel ilaç olamaz .en iyi ilaç yer çekimine karşı egzersizmiş.bunun için Amerika'da bol bol ip atlayın diye televizyonlarda duyuru yapıyorlarmış diye duymuştum.
engelliler için ise egzersizler, ne kadar yapılabilirse ....
günde bir saat kadar güneşlenmek de D vitamini açısından önemli imiş.
beslenme açısından bol bol kalsium içeren gıdalar.cerrahpaşa tıp fakültesi fizik bölümünün hazırladığı bröşürlerde gördüm.yağlı tohumlardan bahsediyor. günde bir avuç fındık da yararlı imiş
aklımda kalanlar bunlar.

cerrahpaşa tıp fakültesi yerine cerrahpaşa üniversitesi yazmışım.bu yanlışımı düzeltirim.

Evet egzersiz ve güneşlenmek çok önemli doktorumda aynı sını tavsiye etti. Ayrıca geçen bir programda prof.doktor İbrahim Saraçoğlu brokoli ve yoğurtu tavsiye etti. Brokoli calsium açısından çok zenginmiş

merhaba,
bendede kemik erimesi başlangıcı çıktı bunun için bir çok kişinin kullanıpta ileri düzeyde iyi geldiğini söylediği Yumurtanın dış kabuklarını iyice yıkayıp ezip kurutun ve bir kaşık her gün yiyin dediler yapanlar baya iyi olmuş bu konuda bende bunu yapıyorum ve donsitometremde iyleşmeler var eskiye göre kullanmanı tavsiye ederim... Bunu bana Kalsiyum aldığım çok sevdiğim bir eczacı abla tavsiye etti bence deneyin...

yumurta kabuğu çok ilginç ilk defa duyuyorum
Cevaplarınız için teşekkür ederim

kemik erimesi

Önce dexa testi ile erime derecesi belirlenir.2.5 üstü ise rapor alınarak ilaç alınır,Bu ilaçlardan birisi cal_d_vit digeri başka bir ilaç.Yoğurt ,süt,peynir,et takviye eder tedavi etmez.

Sevgili guldamlasi,
Kemik erimesinden muzdarip bir tanıdığım, limon suyunun içine taze köy yumurtası koyarak yaptığı doğal bir ilacı anlatmış ve bu karışımı kullandıktan sonra kemik ölçümlerinde seviyenin normale geldiğini söylemişti. Tarifi bir yere yazmadım ama çok ilgimi çekmişti. Sizin sorunuzu gördükten sonra bu tanıdığı arayıp tam tarifi almak istedim ancak şehir dışındaymış. Döndüğünde öğreneceğim ve ayrıntısıyla yazacağım. Hatta kendim de deneyeceğim. Fazla kalsiyum (doğal yolla alınan) göz çıkarmaz :wink:

Arkadaşlarımız yapmamız gerekenleri çok güzel ifade etmiş .

Vücudumuzun kalsiyumu aldıktan sonra kullanmadan atmasını önlemek için de ayrıca dikkat etmek gerekiyor.

Okuduklarımı aktarayım ;
Çay , kahve , kafeinli , gazlı içecekler kalsiyum emilimini engelliyormuş . Bunları kalsiyumla birlikte kullanmaktan kaçınmaya çalışın.
Mide rahatsızlıkları için kullandığımız antiasit ilaçlar (maalesef ben de kullanmak zorunda kalıyorum) kalsiyum emilimini engelliyormuş
Aşırı tuzlu yiyecekler de idrarla birlikte kalsiyum kaybına sebep oluyormuş.
Ayrıca , kalsiyumlu gıdaların emiliminin en iyi olduğu akşam yemeğinden sonra alınması tavsiye ediliyor-muş.

Kemik erimesi için yapılan karışımın tarifini aldım:
[FONT=Verdana]Önce, 5 tane yumurta temin edilir. Yumurtaların suni yemlerle değil, doğal gıdalarla beslenen tavuklara ait olması gerekiyormuş. Biz buna halk arasında köy yumurtası diyoruz galiba. [/FONT]
[FONT=Verdana]Yumurtalar yıkanıp temizlenerek, kırılmadan dikkatlice bir kavanoza yerleştirilir. Yumurtaların üzerini örtecek kadar limon suyu sıkılarak kavanoza dökülür ve kavanozun ağzı kapatılarak, 2 hafta buzdolabında bekletilir. İki haftanın sonunda yumurtaların kabukları eriyip limon suyuna karışıyor, geriye yumurtanın akını ve sarısını muhafaza eden ince bir zar kalıyormuş. Bu zarı parçalamayacak şekilde yumurta kabuklu limon suyu, metal olmayan bir süzgeçten süzülüp yumurtanın akı ve beyazından ayrılıyormuş. [/FONT]
[FONT=Verdana]Daha sonra bu suyun içine bir su bardağı dövülmüş badem ve bir su bardağı bal karıştırılıp, bu karışım sabah ve akşam birer kaşık yeniyormuş. Sonra da demir gibi sağlam kemiklere sahip olunuyormuş. Ben henüz denemedim. Şehrin göbeğinde köy yumurtasını nereden bulacağımı da bilemedim:confused:[/FONT]

[SIZE=2]1-annaneme tiberküloz(verem) olduğunda tavsiye etmişlerdi.yaptık içirdik bir yararı olmadı.
ama o zamanlar hastanelere ulaşım zordu (40-50 sene önceden bahsediyorum.).tedavi edici bir özelliği yok.içmek istiyenler devam edebilir ama modern tıbba da sırt çevirmeyin.
2-kemik erimesinin ilacı : kalsiyum+C vitamini+ D vitamidir .(buradaki D vitamini kalsiyumun güneş tarafından çevrilmiş halidir. )D 3 vitamini ile karıştırmayın.
ayrıca C vitamini 10 dakika içinde okside olur.ve bıçakla kesildiğin de de vatamini azalır.taze kullanmak gerekir.
- yemeklerde limonlu ayrana ne dersiniz.
- yatarken bir bardak süt veya yoğurt yemeye.
kalsiyum biz uyurken kemikler tarafından daha iyi emilirmiş.

[/SIZE]

D vitamini en çok karaciğerde bulunduğunu biliyordum.

ben tedavi gördüğüm için daha detaylı biliyorum.parantez içinde yazmıştım ama farkedilmemiş.
D vitaminin çeşitleri var.burada bahsettiğim böbreklerin kalsiyumu çevirdiği çeşidi.
25-OH-VİTAMİN D3 dir.
tekerlekli sandalyede olanlar ve böbrek hastalarının bu konuda bilgili olmaları lazım.onun için ayrıntıya girdim.

Üst Alt