Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kemik uzatma ameliyatı oldum. Kasımı uzatmamışlar..?

elif_kız

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar evlilik konusunu bilemem ama benim sorum kas üzerine.
benim de kasla ilgili bir sorunum var. kemik uzatma amaliyatı oldum, kası uzatmamışlar. kasımı uzatmam gerekiyor.
benimde bir sorunum olur mu amaliyat olsam

ümit ederim

arkadaş
hangi hastane ve doktorda oldunuz

bunu neden sordum çünkü kemik uzatma konusunda bir hastane ve doktor önerisinde buluncaktım.

ayrıca bu konu hakkında ilizarov diye web de arama yaparsanız geniş bilgi bulursunuz

geçmiş olsun

yok yanlış anladınız sanırım.uzatma amaliyatı oldumben.kemik uzatıldı.benim sorun kas uzatılmamış.ilizarovla uzatıldı zaten.

bişey sorabilir miyim? nerdeki kemik uzatıldı?

arkadaşım kas konusunda teknik bir bilgim olmamakla birlikte edendiğim bilgileri paylaşmak istiyorum.benim ayağımda kısalık yok geçmişte bir ameliyat oldum, aksamamam gerekiyor ama aksıyorum.bunun için kasların gevşektir neticesiyle beni fizik tedaviye gönderdiler.orada da pekçok kişinin benim durumumda olduğunu gördüm.yani farklı sebeplerle, ayaklarının farklı yerlerinde ameliyat oluyorlar mesela ayağında kis var onu alıyor ve bakıyorki aksıyor.doktorlarlar tam birşey bile diyemiyor fizik tedaviye yolluyor.aynı şekilde netten de duymuştum işte kemik uzatılma ameliyatı olunmuş ayaklar eşit ama aksama var bunun sebeplerini doktor alışkanlıklara ve kaslara bağlıyor.sonuc olarak kendi şahsıma söyliyim verilen fizik tedavi, yapılan egzersizler elle tutulur bir sonuc vermiyor.kaslar nasıl uzatılır bilmiyorum ama zaten bir ameliyat geçirdin mi kasların yeteri kadar tahribe uğruyor.doktorların son dediği şeyde 'ameliyat oluyorsun sonuçta her ameliyat kasları zedeliyor hani bu kaçınılmaz bir sonuc egzersizlerle güçlendirin vs...' benim diyeceğim ameliyatlarda zaten kaslar zedeleniyor ki kemik uzatma ameliyatlarında bu daha da çok oluyor ve bunu engelleyemiyor doktorlar.ayrıca kasların zarar görmüş olması da ameliyatı çok da olumlu kılmıyor, beklenenler sağlanmıyor.bunlar sadece edindiğim bir takım bilgilere ve kendi varsayımımlara dayanıyor kesinlikle böyledir demiyorum bu konuda yine de açık sözlü bir doktorla konuşursanız daha olumlu bir sonuc alacağınıza inanıyorum.ALLAH herkese hayırlısıyla şifa versin...

Ayşe Arman'ın yaptığı söyleşide Dr. Okan Soyhan kaslarla ilgili soruya böyle cevap vermiş (Hürriyet arşivinden alıntıdır ):

Peki kaslara ne oluyor?
- Esas problem o. Kemiği uzatmak en kolayı. Kas, uzamamak için direnç gösteriyor. Gergin bir hale geliyor. Hastanın her gün en az 30 dakika ya kendi çalışması ya da çalıştırılması gerekiyor. Düzenli çalışma gerçekleşmezse, bacak boyu uzasa da, ayak aşağıda kalıyor. Ameliyat olmuş ama sakat kalmış oluyor. Yani kolay bir işlem değil.​

ceresantürk arkadaşım bu soruyu ilk doktora gidip geldiğimde hatta bu siteye üye olma sebebib buydu.ben kas uzatma amalıyatı oldum.evet ayağım eşitken aksama vardı bende bunun sebebi kası uzutmadıkları içinmiş kasımı uzattılar şu an iyiyim şükür.korkum kötü olmakdı.sorusu olan varsa sorun bana merak ettiklerinizi ama kas konusunda.

elif arkadasım peki butun ayak uzatma ameliyatı gecirenler için bu kasın uzamama problemi yaşanıyor mu? Yada ayak uzatma ameliyatında sonra kas uzatma ameliyatıda olmakmı gerekir teşşekkür ederim..

mrblar

arkadasım bana önerebilirmisin benm kardeşiminde ameliyat olması lazımmış

arkadasım bana önerebilirsin

Arkadaşlar ben kalça protezi ameliyatı olduğum da doktor ameliyattan sonra kemiği 3.5 cm kestik ama boyunu 4 cm uzattık dedi. Ameliyattan sonra gerçekten boyumdada 4 cm bir uzama oldu.Yorulduğumda bacağımın ağrıdığını bir süre dinlenmeyince evin içinde bile yürümekte zorlandığımı kontrollere gittiğimde doktoruma söyledim.Bu sinir gerilmesinden kaynaklanan bir ağrıdır protezinle ilgili değil bu tür ağrıların olması normal dedi.Uzun zaman oturarak çalıştığımda belimden başlayıp bacağıma vuran bir ağrı başlıyor o zaman kalkıp yürüyorum bazan ayakta durarak çalışıyorum.Kas uzatması diye bir şeyden hiç söz etmediler kemiğin uzamasına bağlı olarak kaslarda uzuyormu acaba.

arkadaslar benim 4 cm kısalık vardı uzatıldı evet ölçüyorlar eşit kalkıyorum kısa yürüyorum bana alıskanlık dendi.ama izmirde bir doktor kasımın uzatılmadığı için böyle yürüdüğüm söylendi.kas uzatma oluyor asiltendon diye bisey topuğumun arkasından uzatıldı ama okadar acı çektimki kemik uzatılırken böyle çekmemistim.şuan bile hala ağrım var.sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Öncelikle çok geçmiş olsun kas uzatmasını kemik uzatmasından sonra olmuşsunuz bu asiltendon bu nasıl bir şey.

Üst Alt