Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendi isteğim ile aldığım raporun TSK'da bir hükmü var mı?

cmn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrhb 2001 muazzaf astsubayım 2013 yılında tiroit kanserinden ameliyat oldum gata sınıfı görevini yapar raporu verdi malulen emeklilik hakkı alamadım..Fakat 10/12/2019 tarihinde kendi isteğim ile araştırma hastanesinden %46 sürekli engelli raporu aldım...onkoloji %40 endokrin %10 oran vermiş rapor sonucu engellilik oranı %46 yazıyor..tsk da bu rapor ne gibi işime yarar kendi isteğimle aldığım için erken emeklilik den yararlanabilirmiyim yoksa kurum mu yönlendirmesimi gerekiyor raporum e devlette imzalı işyerime raporu verdiğimde hakkımda emeklilik işlemi başlatabilirmi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

tsk nın iç işleyişinde farklılık devam ediyor mu bilmiyorum ama rapor oranı malulen emekli olmak için rapor oranı %60 olmalı diye biliyorum. %46 rapor engelli emekliliği için de işe yaramaz çünkü engelli emeklisi olmak için işe başlamadan engelli olmak gerekiyor. sonradan engelli olunca malulen oluyorsun onun da oranı %60. emeklilikte işe yaramaz ama geri hizmet vs olabilir. ücretsiz otobüs kullanımı vs haklardan faydalanırsınız

Üst Alt