Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendi kendine bağlama çalmayı öğrenmek mümkün mü?

exelans

Üye
Konular
76
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

bağlama alsam internetten videolardan falan kendi başıma öğrenebilir miyim ? bağlama çalmayı çok istiyorum çalan arkadaşlar varsa yada bilen cevap verirlerse sevinirim

Merhaba,
Bir gün bir yerde canlı müziğe gitmiştim.Ey Allah'ın adamı bir bağlama çaldı öyle böyle değil.Tabiri caizse kolumda ki tüyler ayağa kalktı :) o kadar etkilendim ki doğrusu.Hemen gittim bağlama çalanın yanına yaw sen ne ettin beni mest ettin dedim :) ben de çalabilirmiyim dedim :) adam bana artistlik yaparak Arif Sağ parçalarından seher yıldızının girişini yaptı :) uff ya çok zoruma gitti.Ama bende istek çok fazla idi.Hemen gittim aldım bir bağlama ve perdelerde ses aradım.Kulak dolgunluğum çok iyidir ve 15 gün sonra aynı parçayı bana artistlik yapan kişiye çaldım :) ben eğitim almadım.Do re mi fa sol neresidir pek bilmem ama hoşuma giden yada duyduğum bir parçayı sanki biliyormuş gibi iyi bir derecede çalarım.Sözün özü ise yeterince isteğin varsa çalarsın arkadaşım....

ben acayip derecede seviyorum bağlamayı ve herzaman kendime bu bağlamayı çalmadan ölmeyecem diyorum :D bugün alacam bağlama sizce ne almalıyım onuda pek bilmiyorum bunların kalitesi falan nedir ne almalıyım

exelans,
Çok iyi bir şey almana gerek yoktur.Bir gün olurda iyi bir sevyede çalmaya başlarsan o zaman değiştirirsin.Kısa sap alırsan bağlama olarak geçer.Uzun sap alırsan saz diye geçer.ikisinin arasında ki fark kısa sap olanda hemen hemen tüm telleri kullanırsın nağmaler kısa mesafelerde çıkar.Uzun olan ise az bir şey akort farkı var ve tüm perdeleri kullanırısn ayrıca bağlamaya göre san ki daha basit kullanımı.Tercih senin

becerebilirsem paylaşıcam acemkızını çalacam :D:D

Paylaşım için teşekkür ederim ve her dediğinize katılıyorum. Uzun süredir bağlama çalmayı öğrenmeyi istiyorum ve gerçekten çok fazla yer ile görüştüm çok fazla yazı okudum ama siz bunları uzun güzel bir yazıda mükemmel şekilde özetlemişsiniz.
Bağlama çalmayı merak edenler, kendisini daha çok geliştirmek isteyenler için bağlama satın alma rehberi adlı bir yazı buldum. 2 dakikanızı ayırarak rahatlıkla okuyup anlayabilirsiniz. Anlatım dili çok sadece olmuş ki bu gerçekten önemli bir faktör çünkü hiç kimse bu işe gönül verdiğinde gerekli terimleri bilmiyor başlangıcında, zaman içerisinde öğreniyor.
Bu yazıyı okuduktan sonra İzmir içerisinde Bornova'da oturuyorum, Gaziemir bana gerçekten uzak bir yer özellikle iş çıkış saatinde ama arayıp kendileri ile görüştüm ve oramı görmek istedim.Bağlama kursu İzmir almayı düşünüyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken, inanılmaz ilgili kişilerden oluşan bir kadroları ve bu işin içine girdiğinizde amacı para olan mekan sizi direk soğutabiliyor ama bu bahsettiğim yer çok daha değişik,bilmiyorum sıcak bir aile ortamı var. Vaktiniz olursa kesinlikle uğramalısınız :)

Merhabalar 20 Mart 2017de üzerime mermer devrildi.ve belim kaburgam kuyruk sokumu kırıldı ciğerim söndü ve en önemlisi+12 kırığı oldu.tam kesi değil zedelenmiş şu an walkerla apartla beraber yürüyorum emekliye biliyorum.sol ayak diz kapagima kadar his var ama acı yok.tek sikinti malum tuvalet sorunumuz mesaneyi hissediyorum fakat kendi
kendine çok sıkışmayana kadar çıkmıyor tak kullanıyorum.onerebileceginiz neler vardır.nasil olur his gelirmi dönüş olurmu.

Üst Alt