Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Keratokonus ve Glokom ile engelli raporu alınabilir mi?

cahitgocmen1905

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, Ben 23 yaşındayım kendimi bildim bileli ömrüm hastanelerde geçti. Gözlerimde çeşitli rahatsızlıklar var:
Keratokonus
Göz Tansiyonu (25 derece)
Kornea Nakli
Astigmat
Miyop
Tek gözde kayma
Sağ gözde Halka (intacs) takılı.

Askerlikten muaf edildim, psikolojim alt üst olmuş durumda işe girerken yalan söyleyerek giriyorum hastalığım ortaya çıkınca beni çıkarıyorlar işten. Sol gözüm hiç görmüyor nakil olmama rağmen. Sağ gözüm ise 10/4 görüyor. Sürekli ilaç kullanıyorum. Tanıdığım kişiler sana engelli raporu çıkmaz iki gözünün hiç görmemesi gerekiyor diyor ben zaten tek gözle hayatıma devam ediyorum o kadar çok yoruldum ki bazen kendimi öldürmeyi düşünüyorum işsizim.

Sizce engelli raporu alabilir miyim yüzde kaç çıkar?
Bilgisi olan abilerim cevap verirse çok sevinirim sağlıkla kalın.

Çok geçmiş olsun. O kadar rahatsızlığa rapor vermezlerse yazık günah derim...

kesinlikle alırsın , ama psikoloji olayını karıştırma süreli rapor verilir. elinde ne varsa ytopla tüm ameliyat raporların görme alanı tetstlerin varsa ilaç raporların eğer nakle bağlı kortizon kullanımın vücudunda yarattığı tahribat varsa kemik erimesi , beyin sisi , vs vs vs ispat edebileceğin elinde kanıtı olan ve zaten hepsi devlet hastanesi kayıtlarında ise daha kolay olur .tavsiyem korna nakli olduğun hastaneye gitmen orda başvuru yapman. iki göz tamamen görmeyen arkadaşıma %100 verildi
.sağ göz kornea nakli %20 -sol göz tam gören kişiye verildi.düşünün sağ görmüyor hiç.%20 yazılmış. ama sizde farklı.
kendinizi öldümeyi düşünmeyi bırakın.ne olursa olsun hayat güzel .hayat kıymetli , size çok çok güzel bir ömür diliyorum.daha gençsiniz bu ortamda normaller bile dipte hissediyor eli ayağı gözü sağlamlar moraller berbat ama bitecek , aydınlık günler gelecek , siz sağlığınıza odaklanın abla olrak szie tavsiyem olumsuz düşünceler için imkanınız varsa doktora yoksa beyhan budak youtube videoları izleyin bana çok iyi gelmişti.siz ailenizin kıymetlisisiniz.

Çeşitli göz hastalıklarıyla rapor alabilir miyim?

Cuma günü Heyet'e girdim, Göz rahatsızlıklarım olduğu için engelli raporuna başvurdum. Çarşamba günü Kurula gireceksin gel dediler. (Bugünden için) gittim kağıdıma baktı sekreter 10 gün sonra ya gel buraya da e-devletten kontrol et dedi. Olumsuz mu raporum çıkacak mı tam anlamadım. Bilen abilerim aydınlatırsanız sevinirim.

Keratokonus
Glokom
Kornea Nakli
Astigmat - Miyop
Göz Kayması
Göz tembelliği
Sağ Göz Halka Takılı
Sol Göz hiç görmüyor.

Doktorun bize dediği ve uyguladığı şey..
Bir göz tamamen görmese bile verilecek oran yüzde 35'tir.. Oğlumun sağ gözü yüzde 85 görmeme ve şaşılık var.. Askerlikten muaf oldu.. Heyet yüzde 40 rapor vermedi.. 35 yukarısı yok tek göz için..

AMN-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cahitgocmen1905 diğer gözün ne kadar gördüğü önemli. Biz eşime rapor alırken biri 0.1 diğeri de 0.2 görüyordu yani yüzde 10 ve yüzde 20. Gözden 28 puan verdiler. Cetvele bakarsanız hepsini açıklamış. Sağ göz şu an ne kadar görüyor? O önemli.

tek göz tamamen görmeyince %35 ancak diğer gözde görme kaybı gibi ciddi sorun olunca ekleme yapılıyoır.

Ben sag göz 0 sol gözde 0.2 görme oranıyla %54 rapor aldım.

%35 rapor aldım gözden buna itiraz etsem sonuç değişir mi?

*0

Merhabalar, Ankara Hastanesinde kurula girdim ve bana %35 rapor vermişler. Rahatsızlıklarım: keratokonus, glokom, kornea Nakli Astigmat Miyop sağ gözümde Halka takılı sol gözüm görmüyor. Sağ gözümde ise tansiyon yüzünden sinirlerimde hasar oluşmuş. İtiraz etsem bir sonuç alabilir miyim? Dalga geçer gibi %35....

%35 çıktı şaka gibi..

Sol ℅10 sağ℅30 mercekle görme oranları engelli raporuna başvurdum%31 verdiler itiraz edecem%40 geçme ihtimali zor mu acaba

Bende keratakonus hastasıyım askerlikten muaf tutulmuşum bu yuzden. Fakat sivilde rapor almayı denedim doktor kornea nakli olmadan rapor verilmiyor demişti sen eger kornea nakliolduysan alırsın kesin

Üst Alt