Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Keşke ile donmuş kafalar...

Engellektuel

Aktif Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
26
Dondurulmuş patates dilimleri gibi kafalar taşırız bedenlerimiz en tepe noktasında.
zirveye ulaşmışcasına seviniriz donmuş kafamızın çözüldüğü anlarda.
kendime yakıştıramadıgım bu sevinci yok edercesine keşkelerle başlayan cumleler mitralyoz gibi dudaklarımın arasından çıkıverir
ellerim hemen ağzımı kapatmak ister duyma keşkeleri der zihnim
keşke der ofis arkadaşım keşke bi kahve olsada içsek der. işte o an keskin bir nişancının namlusundan çıkmışcasına kulağımdan içeri girer keşke kelimesi ve eski sega atarilerindeki storm karakterinin silahı gibi tekrar dondurur zihnimi

neden bu kadar çok keşke cumlesi kullanırız?

belkide her daim geçmiş ile yaşamamızdan .... her keşke cümlesi geçmişe yönelik bir pişmanlık taşımazmı :)
sonuç nasıl olursa olsun her daim ver daim kararı değil geçmişde vermediğimiz kararları cumleleri silemediğimiz kafalar bize keşke derdirtmezmi ?
v her keşke bir buz kalıbı görevi görürcesine zihnimize yerleşir ve çoğaldıkca donar kafalarımız

donmuş kafalar ileriyi göremez olmaz mı?

ve yaş ilerledikce azalacağını umdugumuz bu buz kalıpları aksi yönde artacak ve kafalarımızı birer dondurulmuş patates dilimlerine çevirecektir.

BENCE DONMUŞ BİR DÜŞÜNCE DEĞİL VİCDANIN AYNASIDIR KEŞKELER =) KARA KUTU DENEN VİCDAN AÇILIR VE BAŞLAR KEŞKELERE BAZEN İYİDİR KEŞKELER İLERİYE DOĞRU YOL GÖSTERİR BAZEN KEŞKE DEMEMEK İÇİN KEŞKE DER İNSAN....

sonucu olumsuzda olsa bunu kabullenmek değilmidir doğru olan
keşke pşimanlıktır. asıl olan pişman olacağın bir durum yaratmamak veya yarattıgın durumun neticesini kabullenerek keşkeleri yok saymak değişmidir
keşkeler geçmişe götürmez , geçmişe çeker . bir bataklık gibi içine alır ve beden olarak olmasa bile zihin olarak geçmişte o batakklıkta debelenir bulursun kendini

HAYIR KEŞKELER GEÇMİŞTEN DERSLER ALMAKTIR AMA İNSANDAN İNSANA FARKLILIK GÖSTERİR KİMİ İNSAN İÇİN YAŞADIĞI OLAY OLGU OLMUŞ SAPLANTI HALİNE GELMİŞTİR KİMİ İNSAN GEÇMİŞLE İLGİLİ YAŞADIĞI BİR OLAYI ŞİMDİ ZAMANDA YAŞAR DEJAVU HESABI KEŞKE YAPSAYDIM DER AMA İLERİDEKİ HAYATI İÇİN DE TECRÜBEDİR ATASÖZÜNDE NE DEMİŞ ATALRIMIZ SÜTTEN AĞZI YANAN YOĞURDU ÜFLEYERK YER =)

sanırım aynı şeyden söz ediyoruz :)
keşkeler geçmişten dersten alarak keşke dememektir
yaptıgının sonuclarını kabullenmek özünde gereken dersi alabilmek

gereken dersi alarak bir daha kabulllenmek zorunda kacalağı keşkeler pişmanlıklar yaşamamak :)

AYNI ŞEYLER OLABİLİR AMA SİZ TABİRİ CAİZSE BATAKLIK FALAN BENZETMELERDE BULUNUYORSUNUZ ONLAR FAZLA BENCE KEŞKE DİYEBİLMEK GÜZELDİR ŞU DEVİRDE KEŞKE DİYEN İNSAN ÇOK AZZZ GERİSİ KÖTÜLÜK İÇİNDE YÜZEN PİŞMANLIK YAŞAMAYAN İNSAN (CIKLAR)

Damperli kamyon :)
çok ağır sözler değil mi bunlar
hepimiz keşkeleri kullanırız ancak önemli olan yaptıgının sonucunu kabullenmek ve keşkelerin sayısını azaltmak değil mi ?
keşeler pişmanlık tır evet ancak pişmanlık yaşamak insan kılmaz bizi
o sonucları kabullenerer pişmanlık dolu keşkeler kullanmamaktır bizi doğru insan yapan

aynı anlama gelen farklı cumleler kuruyoruz aslında :)

entel oğlan hiçte bile tam anlamıyla aynı düşüncede değiliz sen çok daha katısın keşkelere ben keşkelerin olmasıda güzel bundan yanayım:D

katımıyım :) keşkeler dolu zihnimin içi :)
belki bu sebebden katı olmak istiyorum ,
tesbit doğru :):)

o keşkelere kış kış de =) ve önüne bak vesveselere gelme =) çocuk ol=)

:):) inatçımıyız birazda çelişkili
keşkeleri ile yaşamayı savunan sen bana keşkere kış kış de diyorsun
:)

hayır hala aynı fikirdeyim keşkeler mantar gibidir kültürlü olanlarından faydalanan zehirli olanlara kış kış de=D yaaa öyle

keşkelerin bana yararımı var
geçmişte yaptıgım hata ile sonuclanan oolaylardan ders almam için keşke demem gerekmezki :)
tam aksiona o hatanın yukumlulugunu gereksinimini kabullenir ve tekrar etmem
neden keşke diyim kendime acıyım
aa evet bak nede guzel yazdım :)
keşke bir insanın kendine acıması olarakda adlandırabilir

:)

tamam işte yararlı olanlar ders aldımları zararlı olanlar saplantıların ayyyhhhhhhhhhhhh içim şişti daaaaaaaaaaaaaaa=D

yararlı keşke yoktur diyorum emme :) boşa diyorum sanırım

adliyede işler rahat herhalde :):)

rahat=D tabi danışman memurluğu belli zamanlar yoğun oluyorr =D ama müthiş meslek insanları acayip gözlemlerimm=D

insanları gözlemlemek onları okumak demektir bende severim insan okumayı
kendimce hikayeler yazar insanlara giydiririm

güzel=D güzel edebiyat yapıyorsun aferin sana=D ama bazı insanlanrı ne kadar giydirirsen giydir acı gerçeğiyle hep çıplak kalıyor +18=Dhahahah

sanada aferi :)
ayrıca inanlar çıplak kalmaz çıplak kalmayı tercih ederler farkında olarak yada olmayarak

tamam işte kastım o zaten insanların kendi tercihiii =Dne demiş üstad nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok nice elbiseler gördüm içinde insan yok=D

ak sakallı dede diyelim :) takma sakallı noel babayı kızdırırcasına :))

wuuuuuuuuuuuu güzel espiri 10 numaraaa =D noel baba nedir yaaaa saçmalık =Dbir tane dede çıkıyor ho ho ho ho =D diye hediye dağıtıyor birde bacadan giriyor hahahah=D hırsız kılıklı ehtiyar =D

turk evlerine uygun değil
kaçımızın evi şömüneli :)
bizimkine ancak ibrahim usta girer
ama yinede saçma dediğin o baba , noel babam benim :) cocukları cok mutlu ediyor
gerçek olmadıgını bilsek bile fantastik bir karakter olarak bizleri çocukları geçtim, bizleri bile mutlu ediyor
noel baba diyince geyikli tayt geldi aklıma
o ne abi ya
dolmuşta yanıma oturan bi kızda yakından inceleme şansım olduda :)
pixel kalitesi dusuk iğren geyikler yaa :)

Üst Alt