Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kienböck hastalığı hakkında bilgisi olan var mı?

Merhaba,

Ekşi sözlükte şöyle bir yazı var, umarım bilgilendirici olur.

200000 (yazı ile ikiyüzbin) kişide bir görülen, el bileğindeki 8 tane kemikten biri olan lunatum'un beslenmemesi sonucu ortaya çıkan ve beni bulan hastalık.

sebebi hakkında kesin bir veri daha bulunamadı, ayrıca kesin tedavisi yok sadece hastalığın ilerlemesini önlemeye yönelik ve büyük bir çoğunluğu cerrahi olan tedavi şekilleri var.

beş aşamadan oluşuyor, aşamaya göre tedavi şekli değişiyor. ilk iki aşamada genelde hafif ağrı vs. oluyor, anlamıyorsunuz. 3a ve 3b evrelerine geldiyseniz zaten bu lunatum kemiğinizin artık çökmeye başladığı anlamına geliyor. ben de nitekim 3b olduğum için prc denilen alttaki lunatum kemiği de dahil olmak üzere 3 kemik alınma operasyonu geçirdim. şimdi fizik tedavi sürecini bekliyorum.

dolayısı ile el, bilek ağrılarını küçümsemeyin, muhtemelen kas ağrıları vs. gibi basit hedeler de çıkabilir ama erken teşhis her zaman güzeldir.

Üst Alt