Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kilo alma ve kalıplı olmak için neler yemek gerekir?

qunes

Üye
Konular
45
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar beni tanıyan bilir. Ama yazayım:
Boy:1.55
Kilo: 55-60 Arası
İnce vucut yapım var.Böyle sanki enine genişlemek kalıplı olmak için nasıl beslenmek ve özellikle neler yemek gerekir? Bana tam öğün olarak yazmayın. Neleri ne kadar yemeliyim?

sabah uyandığında 5 yumurta biri tam dördünün sadece beyazı kaynamış olarak yüz gr yulaf ezmesi sütle elli gr peynir yada lor iki dilim kepekli ekmek zeytin domatesle güne başla. öglen bir tabak pilav iki yüz gr tavuk gögüs derisiz bol salata yoğurt akşam iki yüz gr tavuk haşlanmış pilav salata aralarda ceviz badem atıştır. bu bodyci hacim beslenmesi protein ağırlıklı.meyvada yiyebilirsin farkı bir ayda görürsün.

Sadece besin alarak vücut genişlenmez.
Haftada en az 3 gün 6-8 ağırlık kaldırmaya dayalı uzun ve kısa kasları geliştirme hareketi yapmalısın ve bu programı 8 yada 12 hafta sonra değiştirmelisin. Kardiyo çalışıp vucüdunda ki yağları atmalısın, her çalışmadan önce en az 10 dakika ısınma hareketleri yapmalısın.

Bunun için en kestirme yol 2-3 aylığına spor salonuna yazılmak eğer ileride salon sarmazsa eve çalışma istasyonu, dumbell sephası ve gerekli ağırlıkları alabilirsin.
İşin beslenme tarafı çok kolay ve keyifli tabiki tavuk ve balık seviyorsan. 2-3 aylık programın sonunda beslenmene protein tozuda ekleyebilirsin. Kilo almak için yulaf ezmesi,makarna,pilav ve patates yalnız kötü tarafı bunları yağsız yemelisin çünkü aldığın kilonun kalitesi yağa kaçar. Kasları sert tutmak için hergün haşlanmış yumurta beyazı yada yumurta tozu ve haşlanmış tavuk göğsüyle somon balığı yemelisin.
Daha ciddi düzeyde vücut istiyorsan çalışmayı haftada 4 güne çıkarabilirsin, ciddi derecede beslenme işi ise çok karışık çünkü karbonhidrat-protein dengesini tutturmalısın.
Bunları yapmadan önce en gerekli olanı da irade, vücudunda ilerlemeyi gördükten sonra daha çok kas yapasın gelecek.

bLaCkRaCe;

öğün öğün yazmayın.:) çnki öğün öğün yazarsanız ben yapamam. İlla kaytarırırım.:)

öncelikle kilon boyuna göre normal senin daha kalıplı görünmen için yemekle öğünle uğraşmana gerek yok kas yapıcı bir spor programıyla kas yapıp daha iri görünebilirsin
tabii öğünlerine de dikkat etmen gerekir kaytarmak sana fayda sağlamaz

qunes kalıplı olacaksın da ne olacak kasaba et borcunmu var :cool: gül arkadaşında dediği gibi bencede kilo ve boyun orantılı fazlası boyundan dolayı tuhaf bir görüntüye sebep olur kaş yapıyim derken göz çıkartırsın :) yok illada çok istiyorum diyorsanda vucut geliştirme spor salonuna gitmeni tavsiye ederim

Boyuna göre kilo gayet normal .Arkadaşın dediği gibi spor salonuna giderek daha kalıplı bir vücut elde edebilirsin.

Cümle Mühendisi;

o Zaman bana niye yemek yemiyor musun sen diyorlar. Vucudum ince.. Spor salonuna gidemem.Çnki ücretli ve en önemlisi karaciğer rahatsızlıığm var.aşırı yorgunluğa ve ağırlığa gelemem.

gul2011;

KaRe;

Spor salonu ücretlidir. Ayrıca karaciğer rahatsızlığım var.Ağır şeyler kaldıramam.Sert hareketler yapamam ve en önemlisi çok kolay yorulduğum için gerektiği kadar yapamam.

kardeş hemrahatsızsın hemde kilo almaya calışıyorsun bu şeyleri kafana niye takıyon ben 177 boy 63 kilom var senin kadar dert etmiyorum cok rahatım kilo yarar degil zarar benden daha iyi sin kilo olarak sen milletene bakıp kapris yapı yorsun kilo rahat sızlıgını da tetikler hiç bulaşma böyle şeylere

Anladım .Arkadaşım o zaman ya çevredekilere kulak asmayacaksın yada diyetisyene görünüp kilo almaya bakacaksın .Başka çare yok gibi.
İyi günler.

Üst Alt