Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kirschner telinin çıkarılması esnasında acı olur mu?

ozkan00

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba

ön kol radius ta kırık vardı ameliyat oldum 2 tane k teli takıldı.6 hafta sonra çıkarılcakmış.acaba çıkartılırken anestezi veriyorlar mı internetten çıkarma videolarına baktım pense ile çıkartıyorlar:D
acı olurmu diye merak ettim resim bana ait değil faakat hemen hemen aynı.

Herkese selamlar ve geçmiş olsun allah kimseye yaşatmasın. Konu güncelmi tam olarak bilmiyorum fakat deneyimimi yazmak istedim.

15.04.2014 Tarihinde motosiklet kazası geçirdim. Sağ üst humerus kemiğinde(kapsüle yakın yer) kırığım oluştu. 4 tane tel takıldı. Takıldığı günden itibaren nasıl çıkıcağını düşündüm. Forumları alt üst ettim. Yabancı sitelere baktım. Fakat herkes birşey söylüyor. Ve yaşanmadan da anlaşılmaz. T
ellerin çıkmasından 1 gün önce uyku girmedi gözüme. Ve o gün gelmişti. Sabah oldu nihayetinde ve hastaneye gittim tellerin çıkartılması için. Heyecenla ve stresli bir bekleyiş vardı içimde. Sığmıyordum hastaneye resmen. Açık kapılara bakıyordum nasıl kaçarım diye. Sıra geldi ve doktorumun yanına geçtim. Herhangi bir sıkıntın var mı gibisinden sorular sordu. Kendimi iyi hissettiğimi ve heyecanlı olduğumu söyledim. Biraz da korku vardı. Anestezi olucak mı diye sordum. Anestezi ortamında senin durumunu anlayamayız dedi. Ağrı vb şeyler olucak mı diye kontrol edilicek dedi. Ama için rahat olsun dedi , hiç acimicağını söyledi.
Kolumun pansumanda o halini görüpte gözleri kararan ve hergün mızmızlanan bir insan olarak yazıyorum buraya. İnanın bana.. İşlemin yapıldığı odaya geçtim ve eline penseyi aldı doktor :) Yüreğim ağzımdan çıkıcaktı. Korkma acı hissetmiceksin bile dedi. Kemik iyileşince telleri dışarı atıyor dedi. Hiçbir sıkıntı çıkmicak dedi. Kafamı ters tarafa çevirdim ve bekledim. Çöp kutusuna metalin vurma sesi geldi. Ve kafamı çevirdiğimde 1 tanesini çıkartmıştı bile.

Komik ama hiçbirşey hissetmedim. Düşünmeyin Yada korkmayın. Birşey olmuyor. İçiniz rahat olsun. Ameliyat geçirmiş bir insansınız. ;) Tekrar geçmiş olsun.

Saygılar..

Üst Alt