Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Kitap] Bukre / Kahraman Tazeoğlu

hbrcim06

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0

Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın
gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim?
Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup
bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim. Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar,
yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak
kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin
doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan
olmaya yeter zannettin. Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası
sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum?
Ama alışacaksın biliyorum.

Kahraman Tazeoğlunun son kitabı bukre tüm kitapçılarda...

D&R satın almak için tıklayınız
Hepsiburada satın almak için tıklayınız

Sıkıcı... Gerçekten çok sıkıcı kasvet üzerine kasvet bulduğum bir kitap..
ayrılık üzerine kurulmuş insana yeter artık bitsin dedirten cinsten bir kitap..
ilk hikaye güzel keşke onu devam ettirseydi..
düz yazılar bana fenalık getirtiyor tat vermiyor ve de ayrılık olunca sürekli karamsar modlarda yazılınca kabak tadı veriyor..
Soğuk kahve de buna benzer olduğu için evde olmasına rağmen okumuyorum... Böle yazarları kitap yazmış olarak kabul etmiyorum ben

bu kitabın ismini çok duyduğumdan okumak istedim ama yorumlara bakınca vazgeçtim.iyi reklam edildiki bunca beğenilmemesine rağmen ismi bilinen bir kitap oldu.enson senden önce ben ve incir kuşları beni etkisinde bırakan kitaaplar olmuştu..ya bulamıyorum şöyle beni açlık oyunları bin muhteşem güneş olasılıksız çalııkuşu kuranı kerimden ayetler ve ilmi gerçekler gibi kitapllar ya yokmu tavsiye?...

Şahsen tarık tufan özentisi bulduğum kitap hiç bir albenisi yok edebi yönüde zayıf kalmıs maalesef tarz değil :(

Zayıf bir kurgusu olmakla birlikte Kahraman Tazeoğluna özgü duyguların kelimelerde vücut bulan, özgün dansına yinede eşlik etmekten kendinizi alıkoyamadığınız fazla bir beklenti içine girmeden okuyup geçilecek bir kitaptı diyebilirim...

Bukre'nin hikayesini beğendim,duygulandım fakat sanki hayatta aşktan başka bir sey yokmuş gibi yaşıyor ki insan samimiyet kuramıyor bukre ile.Yine de çerez olarak çok uygun bir kitap hemen okuyup raflara kaldırılacak türden bende bir gecede başlayıp bitirdim.Herkes sosyal medyada çok övünce kahveli resimler vs okuduktan sonra .'İnsanlar neden sadece böyle kitapları okuyor?' 'Neden diğer edebi,ders alınacak kitapları paylaşmıyor?'diye aklımdan bir sürü soru geçti. Yinede keyifliydi akıl dağıtmaya , geçici aşktan öte anlaşılabilmek ve anlaştığın birisiyle olabilme çizgisini gösterdiği için ve kesinlikle Ahmet Batman'ın -SOĞUK KAHVEM VE SABAH UYKUM- Kitabı kadar basit ve sıkıcı değildi... okumak isteyenlere iyi okumalar.

Üst Alt