Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kıyamete doğru..son yürüyüş

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
1212853647d.jpg

Dünyanın kabuğu eskimiş..Yenileniyor.köhneleşmiş sistemler yıkılıyor.Küresel bir kıpırdanma ya dünyanın eksene oturmasıyla yada eksenden kaymasıyla sonuçlanacak.

Oturmuş bir eksenin kaydığı gerçek ..acaba şimdiye kadar kaymış bir eksen mi düzeliyor veya oturan bir eksen mi kayıyor.?. Bana göre kayan bir eksen yerine oturuyor.

Doğa eski dengesine , köleleşmiş milletler özgürlüğe koşuyor.

Belki uzun bir zaman alacak ama karanlıktan aydınlığa bir yürüyüş başlamıştır. Bu aydınlığın son yürüyüşü olacaktır Ondan sonra asıl karanlık başlayacaktır.

Bence şu an ki nesil çok şanslı.binlerce yıllık bilgi birikiminin kaymağı bu asırda yenildi. İnsanlar topluca uçtu, derin sulara topluca daldı her çeşit konforu yaşadı.
Uzak mesafeler yakınlaştı dünya bir köy haline geldi.

9 ay boyunca yürüyemeyen, konuşamayan etten, kemikten insanın dünyayı bu kadar değiştirebileceği ancak bu yüzyılda anlaşılabildi.
Küçücük midelerini doldurmak için dunya savaşları çıkarttı.Ne zaman ki gözleri mideleri oldu, doymadılar.. ne zaman ki petrol içecekleri oldu, kanmadılar..

DünyanıIn 4/3 ü sularla, 4/1 karalarla kaplı olmasına rağmen, tusunamilerden habersiz, dünyanın merkezindeki mağmya ilgisiz kaldılar.Su üzerine mutluluk resimleri çizdiler, dehşetli bir fırın üzerine ekmek teknelerini yerleştirdiler..

Oysa suların boğduğunu, fırının yaktığını geç anladılar.
Hesapsız yaşadılar,DÜNYAYI CEHENNEME ÇEVİRDİLER.Oysa dünya cennet gibi güzeldi..insanlara özeldi..Şimdi hayvanların bile yaşam alanları daraldı. çevre kirlendi, mevsimler değişti.
Bu gidişe kim dur diyecek.

BAKIN...!
Eğer Düya saate 1670 km hızla kendi ekseninde dönerken bir gün frene basarsa ne olur..??
Bütün dağlar yerinden sökülür, bütün denizler uçuşur, dünyanın içi dışına çıkar ..Yani yaşananlar insanın içini dışına çıkarıyorsa bir gün dünya da içini dışına çıkaracak...
Hala fırsat eldeyen bir insan gibi yaşamanın yollarıdan vezgeçmeyelim hesapsız yaşamayalım..bizim yaptıklarımızın faturasını başkalarına ödetmeyelim. yoksa gelen nesil bizi rahmetle değil lanetle anar..

hüseyin19

İnsanların ötenazi isteği gibi dünya da kendi ötenazisini isteyecek yakında.El birliğiyle yok ediyoruz,bakalım ne olacak sonumuz!

evet duru... şimdi şeytan bile atmosfer dışına çıkıp insanların kendisini bile nasıl geçtiğini hayretle izliyordur herhalde..:)

Allah sonumuzu hayır eylesin.....

amin çırak..:) insanlar kendi elleriyle kıyameti koparacak galiba..

iş yoğunluğundan uğrayamıyordum biraz duruldu şimdilik buradayız sonrasına Allah kerim..

hüseyin kardeş güzel paylaşım
bu deprem ve tsunami teknoloji devini bu hale getiriyor ki çok ibretlik günler bunlar. Allah gazabıyla tecelli ettimi olanlar ortada. Malum ahir zamandayız. yalnız şunu unutmayalım: İSLAM DÜNYAYA HAKİM OLMADAN KIYAMET KOPMAYACAKMIŞ..Allah yar ve yardımcımız olsun:eek:

Ekosistemi bozan yegâne canlının insan olması ne kadar acı...

Keşke söylediklerinize katılmıyorum diyebilseydim,ama maalesef bu filmin sonunu hepimiz biliyoruz!

Dünyanın ekseni kaya kaya dünya tepe takla dönebilir gibi bir ihtimal aklıma geliyor... Böylece hani kıyamet kopmadan güneş batıdan doğacak ya otomatikman bu ters dönüş güneşin batıdan doğmasına vesile olabilir mi acaba diyorum. Dünya içindekileri dışarı çıkartıyor bence de... içinde saklı tuttuğu cehennem çekirdeğini çıkartıverecek birgün ... Rabbim bizleri ve imanımızı muhafaza eylesin (AMİN)...

LCM
son aydınlık yürüyüşten bahsettim..sonrası karanlık. bu kaçınılmaz bir gerçek.Allah hepimizin yardımcısı olsun aynı gemideyiz..

Bleda
evet sistemi bozan da güzelleştiren de insan.her insan ya karanlık ya aydınlık bir ruha sahiptir.Bir de geçişli ruhlar vardır aydınlık la aydınlık karanlıkla karanlık olan ..dünyayı oynatan bunlardır..

asi93
umarım dünyanın güzelliklerini yaşama fırsatı bulursun..gelecek puslanıyor..:(

sükut
yazılmış bir senaryodan habersiz sürdürülen oyunun sonları yaklaşıyor.önemli olan iyi bir rol kapmış olmak..

love
dünya da insan gibidir önce hastalanır sonra ateşi çıkarken beyne tsunami gibi saldırır tansiyonu çıkar ve komaya girer. Yavaş yavaş hastalık belirtileri başladı. umarım iyileşir..yoksa halimiz duman ..

Maalesef bizler güzelim dünyayı bu hale getirdik hemde hiç düşünmeden.. Bu olayları gördülçe ders alıyormuyuz bilmiyorum ama öbür alemde yeni nesil bizden davacı olacak..

mediha
umarım yanlıştan tüm insanlık çabuk döner.bilmem neyi paylaşamıyor ki insanlık...

cennet ile cehennemi biz bu dünyada yaşıyoruz, bundan sonrasında yapacaklarımız dünyanın cennet mi yoksa cehennem mi olacağını belirleyecek. Hayatı güzel, anlamlı ve yaşanılır kılmakta, çirkin ve kötülüklerle boğmakta bize bağlı...

kaleminize sağlık.

Dünya geçici güzellikleri de Allah o güzellikleri ahirette yaşamayı nasip etsin hepimize:)

selda
dünyayı bunalıma iten insan; kendini ve dünyayı da ancak hatasını anlayarak telefi edebilir ama geç kalmadan, güneş batıdan doğmadan..

asi93
amin çırak..Bu dünyadan nasibini al;ahireti de unutma..:)

Üst Alt