Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kıymeti Bilinmeyen İki Şey

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][h=1][FONT=Arial]KıymetiBilinmeyen İki Şey[/FONT][/h][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Dört aylıkbir aradan sonra haftada bir olsa da yeni yazı yazmaya karar verdik. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Çünkü,ömür çok kısa ve bu yazılar inşallah tarihe düşülen notlardır. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]İnsanlığın İftihar Tablosu, Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem bir Hadis-i Şerif’lerindeşöyle buyuruyor: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT="Arial"]“İki nimet vardır ki, insanların çoğubunlar hususunda aldanmıştır, kıymetini takdir edip onları değerlendirmektenmahrumdur. Bu iki önemli nimet; sağlık ve boş vakittir.”[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT="Arial"](Buhari, Rikak, 1, 60; Tirmizi, Zühd, 1;İbn Mâce, Zühd, 15; Müsned, 1/344)[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Evet, acizane sağlığın kıymetin bilmedim,diyemem. Çünkü sağlıklı olup düz yürümenin nasıl bişey olduğunu, kendimi bildimbileli bu hastalığım olduğundan hiç bilemedim. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Ama şunuhep istemişimdir. Eskiden yürürken çay taşımayakorkardım, çünkü hep bardağın birazını çay tabağına dökerdim. Ne isterdimbiliyor musunuz? [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Eve gelentüm misafirlere ve de anneme çay götürmek isterdim. Boşalan bardakları hızlıca tekrardoldurup getirmek isterdim. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Malesef bazı insanlar beden sağlıklarınınkıymetini bilmiyorlar. Sağlıklıyken sürekli kahvede oyun oynuyorlar. Hem sağlığın, hem zamanın israfı… [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Yaşlanıncada camiye müdavim oluyorlar, o da sandalyede oturarak namaz kılıyorlar… [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Evet kıymeti bilinmeyen şeylerden birisisağlıktır. Diğeri ise zamandır. Dün televizyonda bir sohbette bu hadisi açıkladılar. Zaman hakkındaakılda kalıcı bir örnek verdiler: [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Düşününki, bir bankada hesabınız var. Bu banka hesabınıza her sabah 86400 dolar yatırılıyor.Ama parayı en güzel şekilde o gün harcamanız gerekiyor, ertesi güne paradevretmiyor. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=4][FONT=Arial]Akıllıkişi, paranın hepsini en güzel şekilde değerlendirir. Ev alır, eşya alır, kalan parayı hesap eder, son kuruşuna kadar ogün içinde kıymetli şeylerle bitirmek ister, çünkü devretmiyor. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Allah bizehergün ömür sermayemizden 24 saat yani 86400 saniye veriyor. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Bununlahem ahiretimiz, hem dünyamız için hayırlı işler yapmalıyız ki, bu altındankıymetli saniyeleri iyi değerlendirelim. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Bunun içineskiden çok yaptığım bazı şeyleri azalttım. Maç izlemek gibi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Zaten izlerkende sürekli “La ilahe illallah” diyerek ve salavat getirerek zikir sevabıalıyorum inşallah.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]Evet 86400saniyenin 20-30 bin saniyesi uykuyla geçiyor dediniz değil mi? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]“Sabahnamazına uyanmak niyetiyle uyayanın solukları tesbih sayılır” diyor EfendimizSAV… [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah hepimize zamanın ve sağlığın kıymetiniidrak edip hayırlı işlerle değerlendirmeyi nasip etsin! [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Üst Alt