Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kızımın sağ kolunda radius ve bilek kemiği, ellerde baş parmağı yok. Ne yapabilirim?

syhkedi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba benim kızım oldu sağ kolunda radius kemiği yok buna bağlı olarak bilek kemiği ve baş parmağı yok,sol elinde baş parmağı yok sadece. Biz bu durumu doğduğu an görebildik ne yazık ki. Ben onun için ne yapabilirim bi ortopediye götürdüm bir çok ameliyat olucak dedi doğduğu 2. Gün zaten büyük bi ameliyat olduk neler yaşadığımızı yaşamayan bilemez. Siz onerirmisiniz onun için nasıl faydalı olabiliriz?

Mrb ameliyat olmasının sebebi neydi ki şimdilik o şekilde kalması gerekmiyor mu ? Eylül de yazmışsınız ne yaptınız acaba benim de oğlumun sol elinin radius ve ulna kemiği orta hatta kadar oluşmuş yani dirsekle bilek arasında gelişimi durmuş diye biliyoruz bizde bunu ayrıntılı ultrason da öğrendik doktorumuz da başka doktor da farketmedi nasıl olduysa :'( henüz daha doğmadı bebeğim bebeğimi çok merak ediyorum

Anladığım kadarıyla sadece baş parmakları yok eli eti var yani bi de kemiği yok :'(

Çok üzüldüm sarsilmissinizdir eminim ama sağlıklı denilip o şekilde olması daha kötü olurdu sanırım bilemiyorum. Biz bu pazartesi ameliyat olduk ortopediden 1 yaşında tekrar olucakmisiz. Gelisimi tamamlanincaya kadar devam edicekmis.

Yeni doğdugunda yemek borusuyla midesi arasında bağlantı yoktu ozafagus atrezisi deniliyor tıpta. Siz yine şanslısınız tek bir yere odaklanicaksiniz. Güçlü olun ben hep hayirlisini istemiştim hamileligimde hayırlısı böyleymiş demekki. Ayrıca o gulumsediginde bütün dertler üzüntüler yok olup gidiyor. İmtihanimizda başarılı oluruz inşallah. Çok geçmiş olsun

Mesajınızı yeni gördüm çok geçmiş olsun Rabbim her daim yardımcınız yardımcımız olsun bilmiyorum önceden bilmekte çok yıprattı beni hala da aynıyım çok merak ediyorum çokta korkuyorum neyle karşılaşacağımız belli değil allahım yanıltır umuduyla bekliyoruz

Üst Alt