Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

KML (Kronik Miyeloid Lösemi) hastalığı engel oranı ne olur?

Halido

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar,
Bir konu hakkında bilgi rica edecektim. Ben ortopedik engelli bir bireyim engel oranım %60 iki ay kadar önce de KML hastalığı teşhisi konularak tedaviye başladım. Yeniden engelli raporu çıkarmak istesem bu hastalıktan dolayı engel oranımda artış olur mu ? Bu hastalığı sebebiyle engelli raporu olan kimse var mı aramızda ?

@Halido,

B. Kronik Lösemiler

a. Kronik Myelositik Lösemi

1-Kronik Faz (Tam sitogenetik yanıt varsa ) 30

2-Kronik Faz (6. ayda major sitogenetik yanıt yoksa ) __________ 60

3- Akselere veya blastik faz 90

ÇOOOOK GEÇMİŞ OLSUN BEN DE AML ATLATTIM İLİK NAKLİ OLDUM KEMOTERAPİ SONRASI REMİSYON SAĞLANMADI İSE %80 DİYE BİLİYORUM DOKTOR TAVSİYE EDEBİLİRİM SÜREÇLERİN HAKKINDA BİLĞİ VEREBİLİRİM İHTİYAÇIN OLURSA

@Omerdursun10,

Teşekkür ederim sizlere de çok geçmiş olsun. Çok başlarında fark edildi benim hastalığım (KML) Akıllı hap tedavisine başladım değerlerim hemen düzeldi doktorum ekstra bir şeye gerek olmadığını, bu ilacı kullanmamın yeterli olduğunu ifade etti. kendisi ile son görüşmemde yüzde 30 oranında engellisin bu hastalıktan dolayı dedi. KML tamamen geçmiyor diye biliyorum. Siz hangi şehirdesiniz doktorunuz nerede onunda fikrini, görüşünü almak isterim yakınlarda ise.

Rica ederim geçti şükür Allaha tamamen geçmesi için ilik nakli olmanız gerekli ama hastalık - ve + larını yanyana koyuyor doktorlar daha iyi bilir ben Balıkesir'deyim bursa şehir hastanesinde tedavi oldum DR. Nihan ALKIŞ gerçekten çok iyi bir hemetolok kendisi iyi bir insanda ilik nakli olduğum hastanede Anadolu sağlık merkezi gebze şifa mahallesinde nakil yapan hoca da prf.dr. zafer gülbaş hocaların hocası diye bahsederler dünyaca tanınmış bir doktor kendisi adreslere yakınsanız muayene olmanızı tavsiye ederim .

Üst Alt