Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant ameliyatı olmuş bir çocuk ne kadar sürede konuşmaya başlar?

Aytac93

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadawlar.Ben bu qrupda yeniyim ve buraya oglum icin yaziyorum.Oglum duyma engelli dogdu,genetik bi rahatsizlikdan dolayi.1,6 yawinda ameliyat karari aldik Doktor Burhan Dadaşin muayeneainden sonra.2 yildi ameliyat oldu ama hala konuwmuyor.Duyuyor,bazi sozleri anliyor acaba kim e qadar surede konuwmaya bawladi yardimci olursaniz sevinirim.Şimdiden her kese teşekkurler

Aytac93
Bazı bilgileri paylaşabilir misiniz?
* Kullanılan implantın marka ve modeli
* İmplant nasıl programlandı; Programla kim ilgileniyor; Nerede programlanıyor?
* İşitme eğitimi veriliyor mu?
* İmplantlı olarak yapılmış işitme testi sonucunuz var mı?

Mehmet Aksit doktor bey merhaba.Impilantin modeli Lira.Biz Rusyada yaşiyoruz amelyatda burda gercekleşdi.Şu an 3cu programda ozel bi universtede audiolog tarafindan her 6 aydan bir programi kontrol ediliyor.Ana okuluna gidiyor ve bu ana okulunda 6 cocukdan olusan kucuk bi sinif varki cocuklar impilantli hepsi,ayricada ozel Surdopedeqoqla hafda 3 kez ders aliyor.Evet testimizde var doktorlar duydugunu konusmasi icin zaman gerekdiyini soyluyolar.

Merhaba Aytac93

"Lira" adlı bir cochlear implant modeli duymamıştım. İnternette de bulamadım. Hangi firmanın ürünü acaba?
Çocuğun implantlı işitme eşiklerini de mümkünse görmek isterim.

ben hacettepeye gıdıp gelırken gormustum. bırı ıkı yıl oldu dıyor yanındakı refakatcısıımplant takılalı. hıc tek kelıme konusmuyormus.auv auv sesler cıkarıp dolanıyordu baya 5 6 yaslarına bı kız cocugu.

sans ısı galıba 2 yılda konusamayınca emekler cekılen zahmetler ınsanın moralını bozar.

hele bı kadın ıkız cocuklarına koklear ımplant yaptırcakmıs,ıkısınede. kucucuk yavrucaklar. duyacaak dıyo kadın. yanında babasınıda getırmıs cocugunun bırıne sahıp olsun dıye. dılsız sagır adamcagız. baska sagır yokmu zsızde dedım bende. evde 6 yasında bır abımız var ona taktırmıstık ımplant. cok kuzel duyuyor dıyor kadın.

sana allah akıl fıkır versın kadın dedım. genetık oldugu besbellı. neden durmadan cocuk yapıyokı akılsız. yazık dunyaya gelen sagır yasayacak cocuklara.

Merhaba hocam Mehmet Akşit. Medel markasinin bir urunu Lirada yeni bi model.Işitme eşiklerini nasil gosdere bilirim?

Üst Alt