Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant ameliyatı sonrası ortamdaki konuşmaları anlamakta zorlanıyorum..?

Aygun 86

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadashlar. Koklear olundum.2 gun oldu cihazim aktif olunan. Sohbetler chok karmakarishik geliyor. Yanimda konushan insanlardan bir kach cumle anliya biliyorum. Tvde konushulan hich bir shey anlayamiyorum. Bu hep boylemi olacak? Ben kendimi mecbur edip bu karmakarishik sohbetleri aydinlatmalimiyim beynimde? Yoksa zaman gechtikce cihazda sesler kendi kendine mi aydinlanacak? Koklear implant olmush arkadashlar sorularima cevap verirse sevinirim.

şuan daha çok yeni, karmaşık gelir en başta. dinleme alıştırmaları yapıyosunuz sesli olarak kitap okumamızı önermişlerdi bize. sesli bir şeyler okuyun, kendi sesinizi dinleyin. odyoloğunuzdan tavsiye alın en iyi o sizi yönlendirir

Kitab okumayi bana da soyledi odyoloqum. Kendi sesimi anliyorum annemin de soylediklerini anliyorum. Annemle normal sohbet. Ede biliyorum. Ama bashkalarinin soylediklerini anliyamiyorum. Chok insan olan ortamda bir kach kishi konushursa implantli biri o konushulanlari anliyormu?

Koklear implant

Merhaba arkadashlar. Bir sorum olacaq koklear implant hakkinda. Bilgisi olan yardim etsin lutfen. Bana nisan mayis ayinda koklear implant takildi. Normalde insanlarla kolayca konushuyorum. Ama gurultulu ortamlarda hich bir shey anlayamiyorum. Bu hep botle mi olacak? Yoksa zamanla normal insanlar gibi anlayacakmiyim her ortamda? Eger duzelecekse ne ka dar zamandan sonra?

Aygun 86

Merhaba ilk 1 yıl zorluk çekebilirsiniz gayet normal. 1 yıldan sonra yavaş yavaş rahatlamaya başlarsınız

Peki 1yildan sonra nasil olacak? Mesela dûgûn salonu gibi sesli bir ortamda konushulanlari ayird ede bilecekmiyim?

Koklear implantli chalishan arkadashlarimiz varsa bi ses verirmisiniz. Implantli hastalar chalishirken zorluklar oluyor mu duymayla ilgili?

Bilmiyorum okadarını düğündeki ortamı normal insan anlamıyoki biz anlıyalım

gürültülü ortamlarda çok iyi duruma gelmezsin ama seni idare ettirecek kadar iyi olabilirsin.
bunu nasıl yapacağım dersen, sürekli gürültülü ortamlara çıkıp arkadaşların ile sohbet et, telefon ile konuşmaya çalış pratik yap sürekli, bir müddet sonra iyi duruma geleceksin.
ama gürültülü ortamlarda çok fazla bir şey bekleme, sonuçta doğal kulağımız gibi olmayacaktır.
geçmiş olsun....

düğünde anlamanız çok zor normal duyanlar bile anlayamıyor dudak okuyor

Üst Alt