Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear İmplant konusunda tecrübelerinizi yazar mısınız?

• Konbuyu başlatan iremsu
  • Başlangıç tarihi
Kendim için söylüyorum dr um sen işitme cihazı ile fayda görürsün diyor tam işitme kaybı olursa ozaman sana cı takarız demişti zaten 3 ayda bir giderim yanına ve yine işitmeni etkileyecek etkenlerden uzak duracaksın der hep içki sigara stres
Kac db olacagını bilemem o konu benim uzmanlık alanım degil zaten cı takılacak şahısa yapılan testleri samet anlatsın

dayanamadim arkadaslar
hangi isitme islemcisi olursada mucize beklemeyiniz
total sagir icin sesleri duymak mucizedir
sesleri duyan isitme sorunlu icin anlayarka duymak mucizedir
iste asil olan budur
kolearla anlarim diye bisi yok
sesler cok yuksekten veriliyor
anlamak sizin kulak sinirlerinizin sagligina
eger koklear taktirdiysanizda oyle
hicbir zaman kul eliyle yapilan islerden mucize beklemeyiniz
pek cok koklearliyla karsilastim hepsi cesit cesitti
testler o kadar karmasik degil
notmal odyodan farkli
kafa ustune filan aletle oluyor testler
emar bilgisayarli tomografi
geri kalanlar ameliyatlardaki testler
kac desibel olucagi doktorun istegine bagli ama cihazdan minimum da fayda saglayanlar icin degil
bu kokleardan baska beyin sapi implantide yapiyorlar total kayiplilara ses duysun diye

Lethe;
Evet hiç dıymayacaksın işitme cihazı sana yetersiz gelecek testlere gireceksin eğer uygunsan implant yaplılıyor zaten benim kulagım total 120 db. ve yapıldı

Anlama dereceme gelince daha once sesleri tanıdıgım için fazla zaman beklemeden cihaza alıstım. iletişimde sorun yok aklına gelebilecek herseyi yapıyorum

Shukufe ozaman bende mucize oldu sonradan işitme engelli oldum sol 105 sağ 120 total sağır ve duyuyorum telefon ile konusuyorum

Selam arkadaşlar kızımda isitme kaybı cıktı ve implant olması gerkiyormuş yorumlardan Hacettepenin ve sarp beyin tecrubeli oldugu sonucuna vardim. Acaba ameliyat icin özel bir fark alınıyormu ayrica takilan cihazin modelini bizmi seciyoruz yoksa uygun görülenmi takılıyor bilgisi olan arkadasım yardımcı olur ise minnettar kalırim şimdiden tesekkurler ...

ogretim uyesi farki sosyal guvenceniz varsa2500 lira
anestesi uzmaninada vericeksiniz baya bir meblag
emar bilgisayarli tomografi 400 lira
ozel ogretim uyesi farki 200 lira
gitgel yol paralari size kalmis
hacettepede ha diye isiniz gorulmez
bir hafta 15 gun muameleler oda insafiniza kanaatinize kalmis
ayrica ben medelede iyi bi yekun odemistim simdi prosedur nasil bilmem
kolay gelsin

Bilgiler için çok tesekkür ederim yaklaşık 4000 civarı sadece ameliyat tutuyor galiba cihaz seçimi bizemi ait acaba insan düşündükçe bilinmeyenlerde artiyor faydasını görürüz inşaallah.

zafer_36;
Abicim özele yazdım umarım yardımcı olmuşumdur

Sametmenc05;
Teşekkürler samet kardeşim tahmininden çok daha fazla yardımcı oldun minnettarım sağlık ve selamet ile hayırlı bir ömür sürmeni temenni ederim kısmet ise sonuçları buradan paylaşırım Rabbime emanet olunuz...:)

Selam uzun zaman oldu :)) evet implant olduk ve sonuçlarını nukleus marka dış cihazın takıldığı ilk günden itibaren görmeye başladık tabiki bir mucize beklemiyoruz bunu parantez içinde belirteyim ama yavrucum üç gün cihaz ile uyudu şimdilerde seslere çok iyi tepki veriyor
yaklaşık kullanmaya başlayalı altı ay oldu ve kelimeler yavaş yavaş gelmeye başladı İnşaALLAH okula çağına kadar konuşmayı söker diye düşünüyoruz şu an işitme konuşma terapileri devam ediyor doktorumuz Sarp Saraç beyefendiye buradan teşekkürlerimi iletiyorum ayrıca ve özellikle Samet kardeşime ve shukufe hanımada çok teşekkür ederim umarım hayatınız gönülüzce huzur dolu olur hoşçakalın sağlıcakla kalın zaman zaman yazmaya çalışıcam kendinize iyi bakın :eek:

sosyal güvencesi olanlar için bu CI maaliyeti ne acaba? ne kadarını devlet karşılıyor?

merhaba benimde kardeşim 100db duyma kaybı var. biyonik kulak ameliyatı dediler doktorlar. fakat kardeşim aynı zamanda epilepsi hastası. acaba aranızda epilepsi hastası olup biyonik kulak ameliyatı olan varsa iletişime geçmek, ne gibi zorluklar yaşadıgını öğrenmek isterim.

8 aylık kızımda işitme kaybı var. İlerde koklear implant öneriyorlar..?

arkadaslar sekız aylık kızım var dogustan ısıtme kaybı oldugundan su anda odyoloklar tarafından onerılen ısıtme cıhazı kullanmakta ve ılerıde koklear ıplent amelıyatı olması gerekebılecegını söyluyor bu konuda genış çaplı bır bılgı sahıbı olmadıgım dan yardım larınızı beklıyorum bılgılendırırsenız sevınırım ıyı çalısmalar

konuyu bura ya aldıgınız ıcın ılgılı arkadaslara tesekkurler benım kızımda 80 ıla 90 dsb oranlarında ısıtme kaybı var su an cıhaz kullanıyor onunla duyuyor bursada odyemed rehabılıtasyon merkezınde egıtım gormekteyız doktorumuz elçin mıhçı odyolok ılerıde ımplant amelıyatını bıze tavsıye edıyor paylasılanları okudugum kadarıyla memnun olanlarda var olmayanlarda bu surecte zannedersem bızede beklemek gerekıyo ılerıde ne olur bılmem ama ınsallah hayırlı bır sekılde kızımda saglına kavusur yardımlarınız ıcın tesekkurler ıyı çalısmalar

80 90 db isitme kaybi olsada siz ebeveynlerin bilgilice yaklasimiyla yilmadan isitme cihazi aldiktan sonra egitiminide ciddice ilgilendikten sonra kucugunuz konusmayi ogrenecektir
daha cok erken 8 ay sogukkanlilikla hep ilgilenin bebeginizle
gelecek gunler insallah daha iyi olur
elinizden geldigi kadar koklear implanta yaklasmayin derim 80 db kayipla cok isitme engelli kendine yetiyor cunku

slm arkadaşlar benim kızımın iştme kaybı vardı biri 80 ds biri 90 ds ve şuan naida adlı işitme cihazı kullanıyor ve odyoloğumuz bu cihazların yeterli gelmediğini söylüyor ve bizi iplantta yönlendiriyor sizce son care iplant mı

bilgisi olanlardan cevap bekliyorum lütven

Merhaba İlker bey size en büyük önerimiz koklear implant olmasıdır ben 2 gün önce ameliyatımı oldum ve 3gün sonra cihazın takıldı şimdi​ ama gerçekten bip bip diye sesler geliyor yani sesi duyuyorsun ama cümleyi anlayamıyorum doktorlar süre verdi 1 3 ay sonra cümleleri anlayabileceksin dedi doktorum Levent sennaroğlu ameliyat doktorum demir beydir. Ameliyat sonrası yaşadığım tek sıkıntı mıknatıs cihazı çok sert çekmesi buna benzer bişe daha var batma gibi olayların olacaktır çınlama olabilir veya kalıcı çınlama , cihazım markası nucles cochlear dan satın aldım 3.500.00 fiyatı bu kadar

Üst Alt