Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kol nakli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konular
26
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar bu konu hakkında bilgilerimizi düşüncelerimizi tartışalım!!!bundan 1 yıl önce 2 kol nakli birden yapılmış iş kazası geçiren bir arkadasa videolarını izledim haberlerde çıkmış bende kol nakli istiyorum...Allah hepimize hakkımızdan hayırlısını versin arkadaslar...

Ben doktorumla görüştüğümde şuan için beklememiz gerektiğini söyledi.
evet böyle birşey mümkün fakat vucut reddetmesin diye sürekli olarak ilaç kullanmanız gerekir ve bu ilaç bağışıklık sistemini zayıflatır dedi..
Fakat yeni bir ilaç üzerinde çalışılıyormuş. ameliyata girmeden önce alınıyor ve sonrasında kullanılmasına gerek kalmıyormuş. Lakin bu ilaç henüz yasal olarak kabul edilmemiş. bu yasa kabulünün 2 ila 5 yılı bulabileceğini söyledi..

baya sürüyomuş kardes geçen akdeniz üni hastaneyi aradım oraya gelmemi sıraya yazılmamı sölediler ve şuan içinde çift kol nakli öncelilikli sıradan alınıyomuş malu

m çift kol nakli öncelikli sgk yurtdışı kol naklinide karsılarmı? amerika almanya uzun süredir kol nakli yapıyolar...

akdeniz üni hastanesine gelmemi sıraya yazılmam istendi doku kan röntgen vs gerekiyor

sgk nekadarını karşılar yada karşılamaz bilmiyorum..
kaldı ki dominant olmayan kolun bile myoelektrikli protezini karşılamayan sgk'nın (yeni yasaya göre sanırım 2012 den sonrakileri karşılayacakmış ) nakli karşılayacağından şüpheliyim..
Ayrıca doktorum nahil olunca takılan eli kendin gibi kullanamazsın dedi yani umdugun gibi olmaz dedi.
Bana görede çift kol olsa tamam nakil ama tek kol olunca şu anki nakillerde o kullanmak zorunda kalacağımız kortizon ilaçları (Kortizon, böbrek üstü bezinin kabuk bölgesince salgılanan, iltihaplanma önleyici özellikleri olan hormondur.
Kortizon, hastalığın şiddetine göre, doktor tarafından sürekli izlenilerek, yerinde ve belirli miktarlarda alınmadığında ciddi ve geri dönüşü olmayacak hastalıklara yol açabilmektedir. Kortizon fazla kullanıldığında, obezite (aşırı şişmanlık), kemik erimesi gibi hastalıklara yol açabildiği gibi vücudun hormonal dengesini de bozabilmektedir.) yüzünden protezle kalmayı tercih ederim..

Tüm dünya bu ömer özkanın yaptıklarının hayretle izliyor. Ben antalyalıyım.4yıl önce ömer hocanın yanına gittim ve bana şunu söyledi benim sol elim ampüte çok basit bir operasyonla parmak nakli yapacağını bana söyledi whitekil dediği ğibi kullanılan ilaçların tüm rahatsızlığa ve en önemlisi kansere yakalanma riski %80 dediler.sizce kanserle uğraşmakmı kemoterapi ilaçlarının altında ezilmekmi yoksa hayata bir el olmadan tutunmakmı.ben kendime kıyamadım.şöyle düşünün arkadaşlar tıpı bizden çok daha ğelişmiş avrupa neden uyğulamıyor bunu bir düşünelim

Arkadaşlar selamlar ;

Kol nakli hakkında bilgi sahibi değilim. Ancak yakın bir arkadaşım böbrek nakli oldu. İlk başta herşey çok iyiydi. Ama ameliyattan sonra kullandığı ağır kortizonlu ilaçlar nedeniyle kalça kemikleri eridi. Koltuk değneklerine mahkum hale geldi. Yürüyememeye başladı. Çok şiddetli ağrıları oldu. Geçenlerde bir kalçasına protez takıldı. Diğer kalçaya da takılacak. Bağışıklık sistemi de çok zayıfladı.O yüzden bence ameliyat olmadan önce çok çok iyi düşünmek lazım.

kullanılan ilaçların tüm rahatsızlığa ve en önemlisi kansere yakalanma riski %80 dediler.sizce kanserle uğraşmakmı kemoterapi ilaçlarının altında ezilmekmi yoksa hayata bir el olmadan tutunmakmı.ben kendime kıyamadım.şöyle düşünün arkadaşlar tıpı bizden çok daha ğelişmiş avrupa neden uyğulamıyor bunu bir düşünelim

evet gerçekler acıdır:(

bizim bir akrabada annesinden bobrek alip naklettilet 2 3 yil yasadi kanser oldu son zamanlarda kanserden kafasi ikimisli buyudu tarifsiz acilarla vefat etti
annesi oglundan sona 8 yil daha yasadi
bu nakil isleri hayat memat meselesi olmadikca sakincali

Ayriyeten büyük ihtimalle şu anda yapılan nakil işlemleri daha deneme ve eğitim amaçlı.
Şu anda Hastahaneler kendi reklamlarını yapıyorlar.. shukufe nin de dediği bibi hayati bir nedeni olmadan nakil yapılması bana göre gereksiz.
sonrasında daha kötü sonuçlar karşımıza çıkabilir

Üst Alt