Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kolay olacağını sanırdım ama değilmiş....

mert01

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar size içimden gelen, hepinize anlatmayı istediğim, aranızdan belki de birinize faydam olur diye yazmak istediğim 9 aylık zayıflama maceramı anlatmak istiyorum. Pratisyen hekim olarak Tokata atamam yapıldığında oldukça stresli bir dönemimdeydim, bir yandan ihtisas sınavına hazırlanıyor diğer yandan yeni başladığım işime adapte olmaya çalışıyordum. Eskiden kalma bir alışkanlık olarak da stresle mücadele etmek için paso yiyordum. Zaten Tokat bizim Adananın bir mahallesi gibi. Küçücük şirin bir şehir ve yemekleri de nefis mi nefis. Hele de Adanadan gitmişim yayla havasını bulmuşum yeni de para kazanıyorum, yemeden olmaz diyerek 101 kiloyu buldum:) Hep aldığım kiloları nasılsa 2 ayda veririm sanırdım. Merdivenleri çıkamaz olunca anladım ki birşeyler yapmak gerek ve diyete başladım. Önceleri diyetimde tek bir şart vardı. Kahvaltı yapmak. Evet herhangi bir besin kısıtlamasına gitmeden önce öğünlerin düzenini sağladım Sadece kahvaltı yaparak kilo vermeye başladığımı görünce "an bu diyetisyen biliyor da konuşuyor" dedim kendi kendime. Sonra onun dediği başka birşeyi yaptım. Günde 3 litre su içtim 3 porsiyon elma/armut gibi düşük glisemik indeksli meyve yedim. Hala kısıtlama yok! Daha sonra da akşam 7 den sonra sadece meyve yiyecek şekilde yememi ksıtladım ve otobüsten bir durak önce inmeye başladım... Bir durak iki durak oldu, üç durak oldu. Şimdi otobüsten indikten sonra yaklaşık 2 km yürüyor üstüne bir de 6 km koşu bandı yapıyorum. Biraz ekmekten kısıp bu dediklerimi rutin haline getirince geçenlerde tartıda 81 geldiğimi gördüm. 2 ayda veririm dediğim kilolar 9 ayın sonunda ancak gitmişti.. Diyetisyenime teşekkür ettim ve bir daha uğramayacağımı söyledim.. Aranızda kilo problemi olan arkadaşlara duyurulur:))

tebrik ederim azmin elinden hiç bişey kurtulmaz,bu kilo bile olsa:)

Tabi ismimin Azim olduğunu da düşünecek olursak, kurtulmaz evet:)

Üst Alt