Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kolostomi torbası kullanımı hakkında..?

Konular
152
Reaksiyonlar
1
belki yanlış bi konu açıyorum ama vereceğiniz bilgiler benim için ve benim gibi olanlar için çok yarralı olacak.

arkdaşlar hayatım boyunca kolostomi ile yaşayacam.
şimdi bu adaptör deriye yapışan ürün varya.
adaptörü yapıştırdıktan sonra etrafına kağıt gibi olan bantla yapıştırıyorum. bantla çepeçevre yapıştırmassam gün sonra kalkıyo çok rahatsız oluyorum.
bantın yapışkanları çok rahatsız ediyo yapışkanları kalıyo. bant olayına bi çözüm olabilir mi yada farklı bi adaptör bilen?

birde adaptörn yapıştığı bölgedeki kıllar sürekli can yakıyo adaptörü çıkartırken. karın bölgesinde bulunan yapışkanın geldiği bölümdeki kıllardan nasıl kurtulabilirim?
eğer kılları almassam yapışmıyo ve sağlıklı olmuyor işlem. kıllarıda jiletle aldığım için deri yüzeyi baya tahriş oldu oluyor bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim..

Arkadaşlar, bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız çok yararlı olur

ben yedi yıldır kolostomi üzerine çalışlıyorum.
öncelikle stomanın kenarındaki kılları almanız şart.bunun iki sebebi var 1. adaptörü çıkarırken canınız yanar 2. adaptör düzgün olarak yapışmaz.
genelde adaptör vucütta en az üç gün durmalı.sonuçta yapışkan malzeme olduğu için sürekli takıp çıkarmak cildi deforme eder.adaptörün kısa sürede atmasının nedeni ya tam kurulamadan uygulama yapıyorsunuz ya da kullandığınız malzeme cildinize iyi gelmemiş.ayrıca kenarı bantsız yani tam hidrokolloidli ürünler var onlardan deneyin

hidrokolloidli ürünler var onlardan deneyin: valla iyi güzel diyosun ablaa da bizzat kendim gittim medikalciye anlattım durumu ama öle kenarı bantlı olan ürünlerden yok dedi..

Üst Alt