Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kolum amute edildi ve ben buna alışmaya çalışıyorum. Protez önerir misiniz?

Sabir58

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Selamlar sevgiler değerli kader arkadaşlarım yaklaşık 5ay önce talihsiz bir iş kazasi sonucu sağ kol ampütasyon oldum benim durumumda olan kim var buna alışmak kabullenmek çok zor tüm yaşamım alt üst oldu tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum bi başka konuda protez kullanan faydasını gören varmı yoksa bedene extra bi yükten mi ibaret görüştüğüm bikaç firma oldu ideaları neredeyse giden koluma tekrar kavuşacagim yönünde pek inandırıcı gelmesede bionik kol protezinde önerilerinizi bekliyorum şimdiden :) teşekkür ederim

Sabir58 Geçmiş olsun dilerim.
Hayata küsmek yok, yaşam devam ediyor hepimiz şüphesiz ki engelli adayıyız.
Neydim değil ne olacağım demelidir insan.
Evet her ne kadar kendi elin gibi işlem görmese de biyonik kol vesaire ihtiyaçtır.
Firmalarda bu konuda size yardımcı olacaktır ve ben protez kol kullanmanı tavsiye ederim.
Hem psikolojik olarak kendini rahat hissedersin hem de doğallığını koruya bilirsin.
Unutma her şeye rağmen hayat devam ediyor.

Temenlilerin için teşekkür ederim iyiyim diyorum tüm halimi soranlara ama aslinda değilim 38yil birkez olsun hastaneye yolu düşmeden sapa sağlamliğiyla övünerken şimdi bunu kabullenmek zor herşey yoluna girmeyecek hiçbir zaman ama sabirdan başka bir çarede yok

Sabir58 Size benim en önemli tavsiyem bunu kesinlik ile dikkate alın göz ardı etmeyin.
Bir piskologtan destek alın utanmayın ve ihmal etmeyin, zor süreç sizi anlıyorum fakat, kaderin üzerinde bir kader vardır.
Bu zorluğun müfaakatı ve kolaylığı vardır buna inanın, asla hayattan kopmayın, söylediğim gibi yaşam devam ediyor her şeye rağmen.

Haklısınız galiba bir arkadaşım futbol meraklisi oda buna benzer bi cümle kurmuştu maçta bir oyuncu kırmızı kart yedi diye takımın geri kalanı sahayı terk eğmez aksine var gücüyle mücadele eder demişti önce içimden söylemesi kolay dedim ama düşününce haklı olduğunu anladım

5 ay zaman ama zamanla pratıkler gelıstırır alısırsınız
sabret demek kolayda uygulamak sebata baglı
ya dogdugunuzda sag kolunuz eksık olsaydı
sımdı hıc olmazsa onceden yaptıklarınıza sevınırsınız bence
hepsı bızım ıcın
umıtsız olmayın
bıonık kol ısınıze yarar hıc olmazsa saglam kolunuza yardımcı olur bazı yerlerde
tek kollada cok sey yapabılırsınız
uzuv kaybı zor ama umıtsızlık daha zor
umıdınızı hıcbır zaman kaybetmeyın
gecmıs olsun

Merhaba bende şubat ayında iş kazası geçirdim sağ ön kol amputasyon yapıldı ve şuan protez kullanıyorum ( Ottobock Bebionic 2 kanallı). Yaklaşık 2 ay oldu dışarıda olsun evde olsun gayet memnunum biraz ağırlığı var onada zamanla alışmak gerekiyor.

Üst Alt